Pirmadienis, 2015-08-03 
Naujienos
Renginiai
Skelbimai
Fotoreidas
Sveikinimai
Padėkos
Pranešk naujieną
Kontaktai
         Kaip manote, ar Anykščiams reikalingas naujas atstovas Seime? Kokius matote realiausius kandidatus?

     
     
Kaip Anykščių rajone turėtų būti sprendžiama beglobių gyvūnų problema?
 


Skaitytojo laiškas: Sodininkų problemos
Marijona Fergizienė   
2012-08-07

Image Kokių dar siurprizų pateiks Europos Sąjunga? Pirmiausia buvo sunaikinti laidiniai telefonai. Neauginkite gyvulių, ypač karvių, už tai mokėsime pinigus. Nedirbkite žemės, tik nupjaukite žolę po liepos 15 d., kai peraugusi žolė ir pašarui nebetinkama, mokėsime pinigus. Tiems gerumams nėra galo.

Ar ES ar dar kokie niekadėjai prikišo nagus ir prie sodų. Tikslas - sunaikinti sodus, kad visi keliautų obuolių į parduotuves.

Sodininkai, auginantys obelų sodinukus, būdami dori žmonės, patys to nenorėdami ar nesuprasdami ką daro, ėmė auginti TIK žemaūgių obelų sodinukus, prisideda prie sodų naikinimo programos. Apie tai detaliau.

Dabar parduodamų obelų sodinukai yra žemaūgiai. Kas nesodino tokių, tai nežino, kad tai žaislinės obelys tinkamos auginti vaikų darželiuose. Žydi jau antrais metais, užaugina po kelis obuolius.

Sodinau tokias ir aš. Penkias. Obuolius užaugino viena, net 12. Šakos plonytės kaip virbai, kiekvieną šakelę su obuoliu reikia paremti. Kitos 4 sunyko. Dabar paskaičiuokime, kiek tokių žaislinių, vadinamų žemaūgių, obelaičių turėčiau pasodinti, kad priskinčiau dėžę obuolių, jei kiekviena užaugins po 12 obuolių. Kokias 6.

Nuo sode auginamų normalių 3 obelų priskinu 12 - 15 dėžių.

Norėčiau sodą atjauninti, pasodinti kelias senovines normalias obelis. Kas tokias augina? Dėkoju už informaciją.

(Laiško kalba netaisyta)

Komentarai (18)
 
spec | 2012-08-09
 
Nu ir "moksliniai" rašiniai čia. Juk žemaūgiai sodai yra skirti tik pramoniniam auginimui, jiems reikalinga intensyvi priežiūra, jie duoda gražius, stambius, pardavimui tinkamus vaisius. Tuo tarpu paprastos obelys augina vaisius sultims, namų vartojimui
 
 
 
Marijona Fergizienė | 2012-08-09
 
Gal valandą pragaišau internete ieškodama, kiek obuolių priskina iš žemaugių obelų Lietuvos sodai, bet neradau.Susidarė įspūdis, kad nauda yra tik gaunamos ES išmokos, o ne obuolių derlius.Neradau ir kokio dydžio išmokos šiandien.
 
 
 
Ne visur nusisneka | 2012-08-08
 
Cia moteriske turejo omeny ne ukininkus auginancius karves, o pavienius kaimo zmones, kurie anksciau augino po viena ar kelias karves ir nesdavo piena i pienine. Cia jiems buvo pasiulyti pinigai, kad neaugintu karviu.
 
 
 
pries nusisnekejimus | 2012-08-08
 
durakam zakon nepisan,kaip rusai sako.
 
 
 
Marijona Fergizienė | 2012-08-08
 
Per pastarąjį dešimtmetį labai pasikeitė obelų poskiepių asortimentas. Vietoj aukštaūgių ir vidutinio augumo poskiepių sodinami pusiau žemaūgiai ir žemaūgiai. Todėl neatsitiktinai per 6-8 pastaruosius metus iš esmės pasikeitė naujų verslinių sodų konstrukcijos. Vietoj ekstensyvių sodų, kur buvo sodinama po 30-660 vaismedžių hektare, dabar sodinama po 1250-1660 ar net 3-4 tūkstančių vaismedžių hektare. 
 
... vaismedžių ir uogakrūmių sodinamosios medžiagos įsigijimą iš Kaimo rėmimo programos lėšų išmokėta 1,3 mln. Lt. 
Už deklaruotus intensyviai prižiūrimus sodų ir uogynų plotus skiriamos tiesioginės išmokos, jos kasmet padidėja apie 24 proc. Tiesioginės išmokos už 2005 metais deklaruotus sodų ir uogynų plotus siekė 140,51 Lt/ha, augintojams išmokėta 1,3 mln. Lt. 
http://m.mokslai.lt/referatai/referatas/sodininkystes-ir-uogininkystes-ekonomika-ir-pletros-problemos-puslapis11.html
 
 
 
Nejuokinkit | 2012-08-08
 
...teisingos politikos zeminimas ir niekinimas...Jeigu tokia teisinga politika ,kodel zmones masiskai bega is Lietuvos?Ar nebus tik p.Marijona teisi.Kazkas ziauriai negerai sioje saleleje!
 
 
 
Kvazimodas | 2012-08-07
 
Cia maisomasi ES ismokose, uz "neukininkavima" pensijinio amziaus zmonems, tam kad uzleisti vieta jaunimui.
 
 
 
to hmm | 2012-08-07
 
ziuriu visazinis gal nacoinalinei mokejimo aganturoij dirbi? is kur trauki tokius mokejimus? :eek jei nezinai tai ir nerasyk. kosminiai mokejimai :roll ,o kad tai butu teisybe 8)
 
 
 
ggg | 2012-08-07
 
marijon pakentekit,neuzilgo sidymo sezonas prasides.... :grin meskit sitas globalias problemas,pailsekit,sukaupkit jegas kovai su komunaliniu,siluma. :roll :roll :roll :roll
 
 
 
Na tai kas, kad mes žili žili | 2012-08-07
 
Marijona, pasikolnsultuok šituo klausimu su Audronium....
 
 
 
hmm | 2012-08-07
 
Na tepasakysiu, kad sienaujant hektara zemes Es ismokos 200lt, o laikant karve ir sienaujant ta pati hektara Es ismokos jau 400lt(nezinau ar dar ir uz tas karves Es ismokos nemokamos), taigi butu klaidinga sakyti kad Es neskatina givulininkystes, tikslingiau butu sakyti , kad nekiekvienas zmogus nori imtis auginti karviu. 
Beje nera ko stebetis kad niekas nebeaugina karviu, atsirado daug nauju pajamu saltiniu, i kuriuos zmogui daug naudingiau investuoti savo laika ir uzdirbti daugiau. O zmones kurie neturi darbo juk be pinigu nenusipirks zemes, karviu ir neprades ukininkaut.
 
 
 
Marijona Fergizienė | 2012-08-07
 
Prieš kiek laiko važinėjau Pasvalio, Pakruojo rajonuose. Mano palydovas aiškino: Šitame kaime tik vienas gyventojas laiko karvę, todėl pieno iš jo perkasi kaimynai paeiliui. Privažiuojame kitą kaimą.Šitame ir dar kitame kaimuose, niekas nebelaiko karvių.Pilnas autobusas moteriškių važiuoja miestan pirkti pieno po 2,50 Lt.už litrą.
 
 
 
, | 2012-08-07
 
šaunuolė Marijona 8) 8) 8)
 
 
 
nu jo | 2012-08-07
 
o man atrodo kad visai teisingai sneka geriau pagalvojus ir isigilinus viskas taip ir dar daug visko plius
 
 
 
JO | 2012-08-07
 
na taip nukalbeti i pievas tai...atsiprasau...visiskas briedas del karviu obelu telefonu....
 
 
 
HM.. | 2012-08-07
 
Na man truputi keista, kad Nyksciai deda tokius straipsnius, kai yra visiskas nusikalbejimas bei teisingos politikos zeminimas ir niekinimas... 
1) Laidiniai telefonai kaip veike taip ir veikia, kas juos nori tas naudojasi, o jei zmonems pigiau naudoti mobiliuosius, tai ju reikalas. 
2) Apie karviu neauginima, taip pat visiskas nusikalbejimas, kadangi ukinikai auginantys karves gaunas dvigubai didesnes ES ismokas. 
3) Del zemes nedirbimo taip pat gryna netiesa, ES remia didelemis ismokomis kas dirba ir augina grudines bei kitas kulturas, taciau retas su savo mazu ukiu nori prasideti ir dirbti savo zemes, kadangi neefektyvu, o didieji ukininkai dirba ir uzdirba.. 
tiem kurie turi vos keleta hektaru, ES skatina sienauti pievas , uz tai mokant ismokas, KAD lietuvoje nesiplestu pikzoles, nebutu speciu uodu bei kitu vabzdziu. Nepaneiksite, kad sovietu laikais, kai visos pievos buvo sienautos, tai ir tu erkiu nebuvo tiek daug. 
4) Ponia Marijona, del sodu nesiskuskite , nieks neliepe zemaugiu obelu sodint, o jei neprigijo ar neuzaugo, tai cia jusu nekompetencija auginti jas. Daugybe sodu augina zemauges obelaites ir puikiai verciasi, parduoda lietuvoje ir dar i lenkija isveza. 
 
Marijonai noreciau palinket , tai kad pries rasydama kokius laiskus, pasitikrinkite, ar nepriestaraujate elementariai logikai bei nesakote netiesos
 
 
 
Kur žiūri daktarai? | 2012-08-07
 
Kodėl nerašo siuntimo į Rokiškį?
 
 
 
robertas | 2012-08-07
 
idomu kas jums laidini telefona panaikino,nebent pati atsisakete.mes kaip naudojomes laidiniu taip ir dabar naudojomes :p :p :p
 
 www.anyksciai-sport.lt

 Rugpjūtis 2015 
PATKPŠS
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31           
© 2008-2015 Nyksciai.lt
Visa medžiaga, pateikta Nyksciai.lt interneto svetainėje "www.nyksciai.lt" yra UAB "Atvirai" nuosavybė, jeigu nenurodyta kitaip. Svetainės informaciją arba jos dalis griežtai draudžiama dauginti, atgaminti, perspausdinti ir platinti jokiomis formomis (taip pat ir elektroninėmis) be raštiško UAB „Atvirai“ įgaliotų darbuotojų leidimo.