Imasi netradicinio būdo prisivilioti statybininkus

Po keleto nesėkmingų bandymų ieškant, kas rekonstruotų Anykščių Tilto ir Muziejaus gatvėse esančius pastatus ir sutvarkytų aplinką, Anykščių savivaldybė žengė beprecedentį žingsnį – leido statybos įmonėms siūlyti pačioms, už kiek jos sutiktų imtis darbų.
Anykščių savivaldybės vicemeras Dainius Žiogelis „Šileliui“ sakė, kad tai būtina priemonė. „Keturis kartus buvo skelbtas konkursas ir keturis kartus niekas neatsiliepė, to dar nėra buvę Anykščių istorijoje“, – sakė D.Žiogelis.  Šiuo metu Centriniame viešųjų pirkimų portale skelbiamas jau penktasis pirkimo konkursas, kuriame nurodoma, kad ketinama pirkti kompleksinį pastatų, esančių Tilto ir Muziejaus gatvėse, atnaujinimo bei jų aplinkos sutvarkymo darbus, pritaikant juos visuomenės poreikiams. Skelbdama pirkimą Anykščių savivaldybės administracija specialiai nenurodė aukščiausios kainų ribos ir laukia, kokias kainas pasiūlys rangovai.
Paklaustas, ar tai reiškia, kad kiek statybininkai paprašys, tiek ir bus mokama, D. Žiogelis kalbėjo, jog tokią galimybę suteikia įstatymai, tačiau tai nereiškia, kad statybininkai galės pasipelnyti. „Esame apkalbėję, kiek galėtume mokėti už tuos darbus, bet sumos, aišku, neviešiname. Be to, pakeitėme reikalavimus statybinėms medžiagoms, kas leidžia nesunkiai apie 100.tūkstančių eurų sumažinti projekto sąnaudas“, – sakė vicemeras.
Pasak jo, žengti tokį žingsnį privertė ir kainų augimas. „Kainos statybos darbams kyla vos ne geometrine progresija. Kol mes perskaičiuojame, jos vėl būna pasikeitusios, todėl specialiai paskelbėme konkursą be viršutinės kainų ribos“, – kalbėjo D. Žiogelis.
Pirkimo konkursas vyks iki rugsėjo 2 dienos., su konkurso nugalėtoju ketinama pasirašyti 15 mėnesių. trukmės sutartį. Paskutiniame neįvykusiame konkurse sutvarkyti minėtą Anykščių dalį buvo siūloma už 2 milijonus 200 tūkstančių eurų.
Linas BITVINSKAS

5 komentarai

  1. Na čia dabar!

    Kokia problema? Ukraina viską gali. Baltarusija taip pat. Tik mokėk! 🙂

  2. Subankrotinote vietines imones statybu o dabar verkiate kad tipo nera kas uz tokia kaina dirbtu???
    Jau turite garantuotai kas darys tik keliate kaina kad atkatas butu didesnis.Kam taip viesai nusisneketi ir mulkinti zmones…NEJUOKINKITE IR NEBEISSIDIRBINEKITE IS VARGSU ZMONIU.

    PASIULYMAS—–PASIULYKITE ANRESTO BEDARBIAMS GAL JIE SU PATENTAIS UZ PUSE KAINOS JUMS PADARYSBET NIEKAD NEPASIULYSITE NES NEGAUSITE ATKATU.

  3. a tai koo anrestas su termataupa neina?

  4. To ir reikėjo tikėtis..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.