Ima į nagą nemokančius alimentų

Vengiantiems išlaikyti savo vaikus Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paspendė spąstus. Anykščių rajone kas mėnesį vidutiniškai nutraukiamos trys santuokos. Panašiai tokiam pat skaičiui  nepilnamečių vaikų paskiriami alimentai.
Seime užregistruotas įstatymo projektas, kuris padės skolas iš Vaikų išlaikymo fondo (VIF) skolininkų išieškoti gerokai efektyviau. Tikimasi, kad jau po kelerių metų bus atgaunama apie 12 proc. išmokėtų išmokų. Iš fondo po teismo sprendimo skiriamos ir mokamos lėšos vaikui išlaikyti, jei vienas iš tėvų to nedaro. Toks asmuo tampa valstybės skolininku ir siekiama, kad skolą jis grąžintų į valstybės biudžetą.
Šiuo metu skolos išieškojimas pradedamas praėjus 24 mėn. nuo išmokos paskyrimo datos arba kai skola pasiekia 724 eurus. Pagal naująją tvarką, žmogus dar iki išmokos mokėjimo (išmoka mokama kitą mėnesį po kreipimosi) sužinos apie tai, kad VIF administracijai pradėjus teikti išlaikymą vaikams, jis taps valstybės skolininku, kad valstybė sieks atgauti skolą ir jo skolai išieškoti netaikomi jokie senaties terminai. Paskyrus išmoką per 3 darbo dienas skolininkas apie tai bus informuotas, o jau po 1 mėn. nuo sprendimo dėl išmokos priėmimo dienos galės būti pradėtas priverstinis išieškojimas.
„Šiais metais Anykščių rajone registruotos 33 ištuokos. Išsiskyrę tėvai turėjo 28-is nepilnamečius vaikus iki 18-kos metų. Beje, turime atveju, kai atžalas auginti priteisiama tėvui, o ne motinai. Tačiau statistikos, kiek iš jų gauna alimentus, nevedame“, – sakė Rasa Matiukienė, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė.
Pakeitimai turėtų pagerinti išmokėtų išmokų atgavimo rezultatus, nes dėl ilgo atgavimo laikotarpio skolos didėja ir jas atgauti labai sunku, be to, piktybiniai skolininkai imasi įvairių veiksmų, kad iš jų negalėtų išieškoti skolos: per tą laiką išsiregistruoja, fiktyviai atsisako turto ir pan.
Šiuo metu išieškoma 3,66 proc. išmokėtų išmokų, o priėmus naująjį įstatymą šis rodiklis nuosekliai augs. Planuojama, kad 2016 m. bus atgauta 4,7 proc., 2017 m. – 6 proc., 2018 m. – 6,5 proc., ilgalaikėje perspektyvoje – 11-12 proc. išmokėtų išmokų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.