Ilgisi anykštėniškų elektrodų

Jau gerą laiko gabalą neveikia suvirinimo elektrodais Pabaltijį aprūpindavusi gamykla „Anykščių varis“. Vartotojai su nostalgija prisimena šios gamyklos gamintus elektrodus ir žvalgosi alternatyvų.

Deja, nebelikus rinkoje Anykščių gaminių, vartotojams tenka ieškoti pakaitalų, apie tai galima rasti ir internete. Štai vienas ūkininkas labai jausmingai aprašė paieškas. „Jau vasarą sužinojau, kad nebebus SENŲ, GERŲ „ANYKŠČIŲ VARIS“ elektrodų… Dar turėjau užsilikusių kelioliką vienetų, o paskutinius du mėnesius, jau rankiojau likučius trumpais galiukais. Šiandien paklausiau, ką gali pasiūlyti vietoj „Anykščių Vario“ kintamos srovės (savadarbiam) suvirinimo aparatui… Pasiūlė ukrainiečių gamybos elektrodus. Apie juos girdėjau įvairių nuomonių. Dar vasarą  nugirdau konsultanto ir kelių klientų pokalbį, kur vienas „kietas“ „svarščikas“, negavęs nusipirkti „Anykščių vario“ gamybos elektrodų, tikino, kad iš šitų ukrainietiškų „nieko gero“, kiti tvirtino, kad jie tikrai nėra blogesni, be to pigesni“, – apie elektrodų paieškas rašė Kelmės rajone gyvenantis ūkininkas.

Žinoma, būtų daug maloniau, jei būtų giriama ne buvusi, o esama Anykščių produkcija, jei „Anykščių varis“ tebegyvuotų…

NYKŠČIAI

5 komentarai

  1. O tai ko valdžia neišsaugojo, sakė ieškos investuotojų?

  2. svarbu, kad liko darbo vietų

    2019-07-17 buvo 19 darbuotojų (apdraustųjų) Varis Vairuotojų g. 10, LT-29107 Anykščiai

    2021-01-08 buvo 15 darbuotojų (apdraustųjų) LTF gamyba Vairuotojų g. 10, LT-29107 Anykščiai
    Darbuotojų, draudžiamų visą kalendorinį mėnesį, draudžiamųjų pajamų vidurkis rugsėjis 620,72 spalis 818,83 lapkritis 1025,06

  3. gera produkcija yra perkama ir gamintojas nebankrutuoja, o priešingai – plečiasi. Pats dirbu gamyboje, kur daug virinama ir Anykščių gamybos elektrodai buvo seniai nebenaudojami, dėl prastos produkcijos. ESAB elektrodai daug geresni. Nors šis gamintojas nėra pats brangiausias. Bet profesionaliam virinimui pakanka. O kas dėl Vario, gaila, bet netobulinant produkcijos kelias vienas.

  4. Bankrutyrava? Mačiau juos Darba Biržėj

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.