Ieškos regėjimo, o ne miražo

 

Anykščių rajono savivaldybėje šiandien vyko pasitarimas dėl Anykščių technologijos mokyklos ateities.

 

Tėvai pageidauja mokymo Anykščiuose.

Kovo 7 dieną Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis sukvietė dėl šios įstaigos likimo pasitarti Anykščių technologijos mokyklos direktorių Ramūną Zlatkų, Švietimo skyriaus vadovę Nijolę Pranckevičienę, J. Biliūno gimnazijos direktorę Reginą Drūsienę, A. Baranausko pagrindinės mokyklos direktorę Dalią Kugienę ir Seimo nario padėjėją Reginą Patalauskienę. Pasitarime taip pat dalyvavo vicemeras Sigutis Obelevičius ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas.
„Turime padaryti viską, kad Anykščiuose išlaikytume technologinio mokymo funkciją. Tam yra dvi priežastys. Pirma, to nori tėvai, antra, mūsų jauni žmonės gali išvažiuoti į kitus miestus ir ten prigyti. Sugrąžinti išvykusį daug sunkiau, negu jauną žmogų čia išlaikyti“, – dėstė K. Tubis.

Reorganizacija numatyta, bet juda sunkiai

Švietimo reforma vyksta visą nepriklausomybės laikotarpį, nuolat keičiasi įstatyminė bazė, šiuo kartu užsimota pertvarkyti technologijos mokyklas, kurios greitu laiku turėtų tapti viešosiomis įstaigomis.
Susirinkę vadovai sprendė, kaip turi keistis įstatyminė bazė, kad technologijų ir akademinis mokymas tilptų po vienu stogu, nes ateityje numatomas technologinių mokyklų sujungimas ar prijungimas prie kitų mokymo įstaigų. Tai nėra paprasta, nes dabar technologijos mokyklos dirba pagal vieną įstatymą, o ugdymo mokyklos – pagal kitą. Švietimo skyriaus vadovė N. Pranckevičienė pasisakė už tai,  kad visos mokyklos dirbtų „po švietimo įstatymo vėliava“.
Tiesa, tam, kaip sakė S. Obelevičius, gali tekti keisti Švietimo įstatymą, o jei konkrečiai – 12 šio įstatymo punktų.  Po šių pakeitimų 2019 m. imtų veikti naujas darinys, kuriame vyktų ir akademinis, ir technologinis mokymai. N. Pranckevičienė kalbėjo, kad pataisų rengimas dar nepradėtas, dėl jų diskusijos nevyksta, tad vargu ar šis terminas realus.

Meras ragino „stoti prie lentos be „šlipsų“

Apie tai, kad reorganizacijos klausimas aktualus mažiausiai 15 Lietuvos savivaldybių, tačiau niekas nenori imtis iniciatyvos, kalbėjo R. Zlatkus, kuris priminė, kad reformos vyksta jau daugelį metų, bet dažniausiai „ant popieriaus“. Seimo nario padėjėja R. Patalauskienė kalbėjo, jog „ministerija turi gauti konkrečius pasiūlymus“.

Kovo pabaigoje į Anykščius atvyks švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, todėl buvo nutarta susirinkti dar kartą ir pateikti savo pasiūlymus, remiantis dabartine įstatymine baze. „Reikia stoti prie lentos be „šlipsų“ ir braižyti visus įmanomus variantus, mums reikia regėjimo, o ne miražo.  Pateikim siurprizą ministerijai – anykštėnišką pertvarkos modelį”, – ragino meras.
Kitas susitikimas dėl Anykščių technologijos mokyklos ateities numatytas kovo 19 dieną. Tada ir paaiškės galimo šios mokyklos sujungimo su kitomis mokymo įstaigomis galimybės ir formos.

Linas BITVINSKAS

17 Komentarai

 1. nan reikia planuoti,kitaip nieko nebus

 2. Śventoji

  Atidarykit kirpeju ,vireju,med ,seseru/ slaugytoju kursus .Taip pat pardaveju kursus ,restiranu padaveju kursus. Vaikinai irgi gali vireju mokslus krimst .Tik pirmyn ! Atjaunetu miestas.

 3. Na, manau norint nauju veju reikia administracija keisti 😀 nes atgyvena cia jau 😀 nera rotacijos, nera ir jokio pokycio, tik stagnacija ir regresas. Pats savo akimis maciau kaip profesine krito 😉 kiek metu zlatkus jau direktorius? 15?

 4. Studentai

  Eilinį kartą pamatėme, kad vienintelis Obelevičiaus turi galvą.

 5. Klausimas

  Kodel Utenos kolegija Ukmergeje organizuoja turizmo vadybos studijas, o Anyksciuose ne? Manau, reiketu padirbeti sia linkme.

 6. todel ,kad kaimas,nei studentu bus, nei destytoju reikiamos kvalifikacijos.

 7. Tubis per televizorių sakė, kad rajono gyventojai palaiko pilies statybas. Dabar sako, kad to nori tėvai. Galima patikėti, bet kadangi tai pasako melagis, pradedi abejoti.

 8. Posėdyje kas dalyvavo? Pranckevičienė-buvusi profkės dėstytoja, Ramūnas Blazarėnas taip pat. Suinteresuoti asmenys, kad R. Zlatkui vietą išlaikyti padėtų. Deja, Anykščių technologijos mokykla seniai nebeatitinka šiandienos poreikių. Čia, kaip lavono gaivinimas…

 9. to šventoji pritariu

  Kai vadovas pasikeis tai pagerės ir profesinė. Ten nueina dirbti kas tingi be perspektyvos,be naujovių bele algą paimti. Moterys specializacija kelti vyksta į Kauną,Vilnių (kirpejos,kosmetologės) didžiulius pinigus moka, atvyktų dėstytojai ir į Anykščius, bet geriau nieko neveikti.

 10. o kodėl N. Pranckevičienė- skyriaus vedėja? Kada buvo skelbtas konkursas? Ir ar tai pati garbingiausia kandidatūra visame rajone?????

 11. o Tūbys tai pasenęs. Stipriai…

 12. ,, Sugrąžinti išvykusį daug sunkiau, negu jauną žmogų čia išlaikyti“, – dėstė K. Tubis. Gražūs žodžiai, bet tik žodžiai. Yra jaunų žmonių, baigusių universitetines studijas, mokantys kelias užs.kalbas, kurie nori kurtis čia, Anykščiuose, bet deja…darbo nėra!
  Bus priversti išvykti, gaila…

 13. Ale Pranckute jau vadovė? Kada konkursas buvo?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.