Ieškoma pinigų pilies statyboms

Kol kas nėra gautas atsakymas, kaip įvertinta Anykščių rajono savivaldybės ir partnerių iš Agluonos (Latvija) pateikta projektinė paraiška dėl Šeimyniškėlių ir Madelano piliakalnių istorinių vietų atgaivinimo. Su karaliumi Mindaugu siejamoms vietovėms atkurti kartu siekiama paramos iš ES už pusę milijono eurų.
Pranešama, jog pirmojo etapo „Vorutos“ pilies atstatymo darbai sėkmingai juda į priekį ir jau galvojama, iš kur bus gauta pinigų statyboms užbaigti.
„Projektas paremtas vadinamuoju Karaliaus Mindaugo keliu. Agluona – jo uošvija. Stengiamės išnaudoti šį aspektą, nes norint gauti paramą, būtina ne tik statyti, bet ir sugalvoti, kuo naujieji statiniai bus įdomūs. Edukacinė veikla, turizmo skatinimas –  už tai skiriamos projektinės lėšos. Todėl ir pateikėme paraišką, pagal programą – „Lietuvos -Latvijos bendradarbiavimas per sieną“, – kalbėjo Loreta Pesliakienė, Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vyresnioji specialistė.
Pirmojo etapo darbams numatyta suma – 308 tūkst. eurų. Skaičiuota, jog Vorutos pilies statybos kainuos apie milijoną. Lėšų taip pat tikimąsi iš Valstybės šimtmečio programos. Darbus užbaigti  žadama per ketverius metus.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.