Idėjų nestokoja

Šalyje svarstoma rudais klevo lapo ženklais paženklinti senjorų, kuriems jau daugiau nei 70 metų, automobilius. Neva, kiti eismo dalyviai privalo žinoti, jog šalia jų – jau blogai eisme besusigaudantys asmenys. Tačiau per praėjusius metus garbaus amžiaus anykštėnai į incidentus kelyje beveik nepateko. Išskyrus vieną atvejį, kai neblaivus už vairo liepos pabaigoje buvo sučiuptas 73-ejų rajono gyventojas.  Gi tie, kurie privalo vairuoti kaip „žali klevo lapai“, Anykščių krašte tikrai pasižymėjo.

Bene labiausiai situaciją iliustruojantis incidentas įvyko pernai, liepos 21-ą dieną. Andrioniškio miestelyje teisėtiems pareigūnų reikalavimams – sustoti – nepakluso nepilnametis ir su VW Polo leidosi bėgti. Anykščių policijai pavyko bėglį pričiupti, tik jį užblokavus. Per gaudynes automobiliai buvo apdaužyti. Sprukusiajam nustatytas 1,14 prom. girtumas. Be to, jis neturėjo ir teisės vairuoti. Nepilnametis perduotas tėvui.

Tačiau – gal kažkokios spalvos klevo lapais derėtų ženklinti ir gaudytojų automobilius?… Rugsėjo 4-ąją pranešėme apie avariją Anykščiuose, šalia prekybos centro. Centrinėje sankryžoje susidūrė Anykščius įvairiuose ilgų nuotolių bėgimuose nuolat garsinančio policininko Aleksandro Zaicevo vairuojamas „Pasatas“ ir apsaugininkų „Škoda“. Po incidento abi pusės iš karto apkaltino viena kitą.

Vienintelė reali avarija, kuri įvyko dėl šiek tiek vyresnio asmens dalyvavimo eisme, užfiksuota praėjusių metų rugsėjo 1 d. kelyje Šeimyniškėliai – Lašiniai. Į medį atsitrenkė nesuvaldytas automobilis „Hyundai Tucson“, kurį vairavo 62-ejų metų vairuotoja. Tačiau net ir jai dar nereikėtų pagal pasiūlymą padabinti savo automobilio galinės dalies rudu klevo lapo ženklu, nes numatomas amžiaus cenzas – 70 metų.

Žurnalistų kalbinti vairuotojai yra įsitikinę, jog rudu klevo lapu savo automobilius turėtų ženklinti tik tie vairuotojai, kurie patys to nori. Panašiai kaip mažamečius vaikus vežiojantys tėvai.

Vis dėlto draudikai nurodo, jog vyresni nei 75-ių metų senjorai sukelia panašiai tiek pat avarijų, kiek ir jaunimas nuo 18 iki 25-erių metų.

Anykščių policija pernai metais daugiausiai baudė už automobilių statymą gatvėse, nepaisant horizontaliojo ženklinimo linijos. Pareigūnai M. Valančiaus gatvėje nubaudė 27 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, Statybininkų gatvėje – 53.

10 komentarų

 1. O tas kur pateikė pasiūlymą ne iš klaunų partijos ?

  • Atsakymas KLAUNUI

   Pasiūlymą pateikė Liberalų sąjūdis. Nereikia daug proto, norint susirasti informaciją internete. Bet va kas yra „klaunai“ tai tikrai neradau internete, gal tai Jūsų nauja partija?

 2. tegul tas seimunas ant išeinomos skyles užsikabina gal tualetan nebwreiks ,kiekvienas yra žmogus ir ar jis gali vairuoti ir suvokti turi nustatyt gyditojas o ne kažkoks seimunas neturedamas proto kurti žmonems palankius istatymus kuria atseit istatyma išvis nereikėtu jokiu klevo lapu ,jei ž,ogus išlaike teises šiais laikais reiškia eisma žyna,o padarius nusižengima juk kiekvienas turi atsakyt pagal istatyma

 3. tai kuris is nuotraukoje esanciu vairuotoju senjoras???

 4. jokiu lapu nereikia nuo 75 metu amziaus reikia isviso uzdrausti vairuoti yra autobusai. . .

 5. o raudonu lapu zenklinti kurie buvo bausti uz girtuma

 6. Tarp mūsų

  Tai, tada reikia žymėti ir, kad moteris už vairoo

 7. Żymet Keliu gaidelius su GAIDŻIO foto , tada gal geda bus skraidyt .

 8. Visiems seimunams po Ruda lapa . Ten dauguma pensiniorai .

 9. nereikia tu rudu lapu..greitis mieste 30 ir berete per puse lango puikiai rodo kad pensionas uz vairo ir stabdys eisma visur kur tik imanoma ir neimanoma…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.