Idėją padovanojo, bet kortelės nesulaukia

 „Anykštėno kortelė“ niekaip neišvysta dienos šviesos. Anykštėnas  Juozas Ratautas sakosi šią idėją padovanojęs politikams, bet praėjus dvejiems metams po rinkimų jos vis dar nėra, todėl jis linkęs manyti, kad „ įvyko dar vienas koalicijos partnerių suokalbis, demonstruojantis abejingumą rinkėjams.“  Savivaldybė reklamuoja „Anykščių miesto dovanų kortelę“, bet ji nėra tas pats, nors ir sukurta panašiu principu. Liberalų pirmininkas Mindaugas Sargūnas sako, kad šią kortelę įvesti sutrukdė pasaulį užklupusi pandemija.

Neseniai pasirodžiusi „Anykščių miesto dovanų kortelė“, pasak savivaldybės ryšiams su visuomene specialistės, Silvijos Sakevičiūtės, yra bendras kompanijos „Gera dovana“ ir Anykščių turizmo ir informacijos centro produktas. Galima šią kortelę įsigyti dovanoms, o kortelėje jau būtų tam tikra suma, kurią galima išleisti kai kuriose Anykščių vietose.

 „Anykštėno kortelės“ sumanymas buvo kiek kitoks. Apie tai kalba J. Ratautas. „Rajono valdžios žmones paskiepyčiau trimis vakcinos nuo abejingumo viruso dozėmis, kad nepamirštų savo rinkėjų skonio ir kvapo. Tuo tarpu esu pasiruošęs prisiimti melagio rolę, jei liberalai, esantys rajono valdžioje, vykdys pažadus rinkėjams.

Istorija prasidėjo daug anksčiau, kai vienas liberalų partietis paprašė mane atsisakyti Anykštėno kortelės idėjos autorystės, neva, jos įgyvendinimą ketinama įtraukti į rinkiminę programą. Labai apsidžiaugiau, kadangi šis įrankis palengvintų anykštėnams gyvenimą. Jis suteiktų teisę į įvairias nuolaidas ir lengvatas, kas labai aktualu Anykščiams, kur itin aukštos maitinimo bei paslaugų kainos. Priemonė ne nauja, ji labai populiari pasaulio turistiniuose miesteliuose, vis populiarėja ir Lietuvoje- gana sėkmingai ją taiko Birštonas ir dar keli miestai.

-Valio, darykit, – pašokęs du metrus nuo žemės, apsidžiaugiau,- prie ko čia ambicijos… Vis tik, prabėgus 2 metams, matome šnipštą. Jokios iniciatyvos, nei karto, mano žiniomis, šis projektas nebuvo pateiktas rajono tarybai. Kas trukdo? Socialdemokratams idėja turėtų būti artima, „valstiečiai“ ir patys naudojasi lengvatomis- sutiks, konservatoriai- nežinau… Sukurti nuostatus, priimti sprendimą ir pagaminti korteles –juokų reikalas, resursų daug nereikia.  Visgi turiu pagrindo manyti, jog įvyko dar vienas koalicijos partnerių suokalbis, demonstruojantis abejingumą rinkėjams“, -rašė J. Ratautas savo socialinio tinklo paskyroje.

Pasak J. Ratauto, kortelės veikimo principas yra toks – kortelės turėtojas (anykštėnas) įgyja teisę į įvairias paslaugų bei kainų nuolaidas. Savivaldybės vaidmuo taikyti jas biudžetinėse įstaigose ir raginti bei skatinti verslo subjektus tą daryti. Jam tokį projektą veikiantį teko matyti Vokietijoje, o Lietuvoje neblogai jis veikia Birštone, Kaune, Vilniuje, Palangoje. Pasak jo, tai būtų savotiška apsauginė priemonė vietiniams gyventojams nuo turistų sukeltų pasaugų kainų didėjimo.

Liberalų sąjūdžio Anykščių skyriaus pirmininkas, rajono tarybos narys Mindaugas Sargūnas „Nykščiams“ teigė, kad įgyvendinti šį pažadą sutrukdė pandemija, o idėja nėra užmesta, o intensyviai svarstoma. „Taip, ta idėja buvo iškelta prieš rinkimus, tiesa, tuo metu nebuvau skyriaus pirmininkas, todėl nežinau, kas ją pasiūlė. Jei ne pandemija, ji jau būtų įgyvendinta. Aš apie tai kalbėjau koalicijos susitikime. Praeitą savaitę kalbėjau su administracijos direktoriaus pavaduotoja Veneta Veršulyte, yra kuriama darbo grupė, aš būsiu jos vadovas, o su pasiūlymais eisime į rajono tarybą. Nemanau, kad kas prieštarautų. Stengsimės pasiimti iš kitų miestų tą patirtį, kuri gera“, – sakė M. Sargūnas.

Pasak jo, „Anykštėno kortelė“ padėtų pritraukti daugiau anykštėnų naudotis paslaugomis. „Ne tik kavinės, bet ir muziejai, Kalitos kalnas, baseinas, kortelė padėtų atsijoti turistus ir vietinius gyventojus. Juk turistai atvažiuoja, naudojasi mūsų infrastruktūra, todėl anykštėnai mokėtų mažiau“, – sakė M. Sargūnas.

Paklaustas, ar planuojama įtraukti į kortelę įvažiavimo į Anykščius mokestį, M.Sargūnas juokėsi. „Neplanuojam įtraukti, aišku pasiūlymų gali būti visokių, tegu žmonės diskutuoja. Kaip jau sakiau, kas gero pasiimkime, kas blogo – palikime“, – teigė liberalų pirmininkas.

Linas BITVINSKAS   

17 komentarų

 1. nereikia mirusios korteles mirusiam mieste

 2. Visos nesėkmes,bus verčiami virusui .Ot geras pasiaiškinimas kiekvienai problemai .

 3. Gera idėja, gaila išrinktiesiems į valdžią neįdomu visai. Jeigu buvo galima sukurti dovanų kortele, jokie covidai netrukdė. Nereikalingas eilinis anykštėnas, rinkimai toli. Ar kam įdomu kaip paprastas anykštėnas gyvena. Daug metų žada kortele, bet tik pažadai ir lieka pažadais. Gaila.

 4. Kodel turiu taikyti kazkokias nuolaidas anykstenams ? Jei mano padavejas aptarnaus anykstena, tai del negautu pajamu turesiu mazint atlyginima tam padavejui. Kuo daugiau jis aptarnaus anykstenu, tuo didesnes bus negautos pajamos, tuo mazesnis atlygis. Kur cia biznis ? Kam tas biznis ? Kuriose aptarnavimo sferose butu taikoma si nuolaida ? Kavines, kirpyklos, batsiuvys…? Abejoju. Nebutina gi kiekviena kvaila ideja igyvendint. Beje, Ratautai, kaip daznai pats pietaujate kavinese ? Sakot, brangu. Va, su nuolaidos kortele tai jau daznai lankyciausi… O kokio gi procento tikites tos nuolaidos ?

  • Juozas R.

   Ačiū, kad domitės. Į kai kuriuos klausimus galėčiau atsakyti ir aš, bet geriausiai, kai Jums paaiškins patirtį turinti savivaldybė. Birštonas senai taiko Birštoniečio kortelės praktiką. Kreipkitės į labai malonią merę Nijolę Dirginčienę, nemažai informacijos rasite savivaldybės svetainėje. Dėl kitų šalių patirties irgi galima pasidomėti. Na ir asmeninis klausimas – kokia mano patirtis kavinėje. Valgiau prieš karantiną vienoje Anykščių kavinių. Keturiese užsisakėm žuvienės, antro patiekalo iš žuvies ir vištienos (2 ir 2) , deserto ir po kavos bei arbatos puodelį, na dar išgėrėm butelį vyno. Atspėkit kokia suma buvo čekyje? Nagi 144 eurai ir dar centai. 10 eurų palikom arbatpinigių. Daug ar mažai, spręskit patys…

   • Atsakymui

    Mielasi, taigi pietauti kavinėje, kaip ir slidinėti Anykšiuose yra prabangos reikalas. Ar verslas turi dirbti nuostolingai dėl politinių ir partinių veikėjų rinkiminių pažadų? Ar galvojate, kad rajono valdantieji priims tokį sprendimą, kad kažkos „J“ galėtų naudotis prabanga visų mokesčių mokėtojų sąskaita ir už jo malonumus verslui sumokės savivaldybė iš savo vargano biudžeto sąskaitos? Dar pridėkit sistemos administravimo kaštus. Turi būti labai turtinga savivaldybė ir gebanti lanksčiai bendradarbiauti su vietos verslo atstovais, skaidriai naudodama dodacijas už “ liberal- juozinę“ kortelę.

   • Kaip čia dabar?

    Pirma: idėja visai ne Jūsų, o kaip pats išsidavėt – matėte Vokietijoje ir kai kuriuose Lietuvos miestuose, taip kad, šitoje vietoje sau laurų prisiimti nevertėtų. Antra: sumokėjote kavinėje apie 150 eurų, įskaitant vyną. Noriu pasakyti, kad kai kurio vyno butelis tiek kainuoja – neaišku, kokį gėrėte, abejoju, kad gėrėte „rašalą“…

    • Juozas R.

     Visur kartoju, jog idėja įgyvendinti Anykštėno kortelės projektą – ne nauja. Save priskirčiau prie iniciatorių, bet ne sukūrusių projektą. Antra, raudono sauso vyno butelis kavinėje kainavo, berods, 18 eurų. Trečia, nuolaidoms biudžeto dotacijų nereikia, verslas gautų šiek mažesnį pelno. Jūs pasidomėkit už kiek pietus valgo aplinkinių miesto gyventojai… Širvintų merė TV laidoje pasigyrė, jog -už 2,50 eu. Įtikinti verslo subjektus taikyti nuolaidas anykštėnams privalės rajono vadovai, sukūrę tokią situaciją. Paklauskit kur pietus valgo savivaldybės vadovai? Gal užsirakinę kabinetuose ir pasikloję ant kelių laikraštį… Netgi jų atlyginimai vargu ar leidžia oriai iki soties pietauti kavinėje, jau nekalbant apie eilinius anykštėnus, kurių 21 procentas bedarbių.

     • Jie pietauti važinėja į namus- ten randa nuo pusryčių nesuvalgytą blyną ar puodan įmestą kaulą.

     • Kaip čia dabar?

      Na, daugumoje kavinių Anykščiuose dienos pietūs kainuoja apie 4-5 eurus. turint omeny, kad kiekviename mėnesyje yra apie 20 darbo dienų, tai savivaldybės vadovai pietums per mėnesį turėtų išleisti 80-100 eurų, aišku su sąlyga, kad kasdien valgys dienos pietus, o ne taip „prabangiai“ kaip Jūs su kava ir vynu. Nemanau, kad tai jiems būtų didelė finansinė našta. O ir ne vadovų galima būdavo dažnai sutikti per pietus miesto kavinėse. Na, gaunantiems tik pašalpas, kurie niekur nedirba, rekomenduočiau patiems pietus gaminti namie, taip daug pigiau…

     • nusidiskutavote tamsta. Siūlote rajono vadovams daryti poveikį vietos verslininkams dėl politinių partijos ar koalicijos tikslų ir valdžios naudos. Tap pat bandote išsisukti kaip gandras į oro srovę ir išvengti konkrečių vertinimų bei įvertinimų dėl siūlomos sistemos su kortelės įdiegimu finansavimo iš biudžeto. Niekas iš oro neatsiranda ir niekas tame ore nedingsta be papildomų energetinių resursų. Taigi ir tamstos su liberalais gvildenamas anykštėno kortelės projektas turi turėti savo biudžetą ir paskirtus kaštus tam biudžetui užpildyti.

 5. Ar tu žinai?

  kokius iškeltus tikslus prieš rinkimus partija jau pradėjo įgyvendinti, o gal jau įgyvendino pagal rinkiminę veiklos programą?
  Na , o Juozui ir kitiems norintiems būti įžymias, tai eilinė “auksinių durų“ idėjos pamoka. Pašokai du metrus ir leiskis žemyn tris metrus, nes ta vieta nuo kurios pašokai jau užimta 🙂

  • Su kovo 8

   Tuo liberalai ir skiriasi, nuo nusenusių partijų ir nepartinių gaujų, kad ką pažada, tą ir vykdo. Šaunuoliai.

   • kovo 8-oji taip pat pakankamai nusenusi :). Beje, vienas iš liberalų atstovų labai dažnai reiškėsi viešai, kad jie senesni už visus kitus esančius politinėje veikloje :). Taigi kaip ir su kuo matuosi taip ir primatuosi….

 6. Ten už nugaros,

  viena tokia labai stengiasi pakliūti į kadrą.

 7. Ei, slunkiai valdžioje!

  jums Ratautas davė gerą idėją, tai ir darykit. Patys nesugalvosit.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.