Į naują ekspoziciją atvežtos pirmosios mašinos

Pirmadienį, rugpjūčio 19-ąją, į Siauruko muziejų Anykščiuose atvažiavo ir čia įsikūrė pirmieji du automobiliai, kuriems jau daugiau nei po 50 metų. Tiesa, ne savo ratais iki Anykščių atriedėjo, o buvo atvežti ir tik po to atsargiai įvairuoti bei pastatyti čia kuriamoje naujoje istorinių transporto priemonių ekspozicijoje.

Taip A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus pradėjo įgyvendinti sutartį, pavasarį pasirašytą su Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija „Retromobile“.

Ruošiantis priimti naują ekspoziciją, per metus iš esmės perstatytas vienas senasis Anykščių geležinkelio stoties prekių sandėlis. Šiame naujame Siauruko muziejaus pastate, kurio rekonstrukciją didžiąja dalimi finansavo Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas, netrukus įsikurs iki penkiolikos įvairių automobilių ir motociklų, kuriais žmonės ir kroviniai kadaise judėjo į geležinkelio stotį ar iš jos.

Pirmuosius automobilius į ekspoziciją atgabeno ir Anykščiuose pastatė Laimutis Brunius iš Radviliškio – Asociacijos „Retromobile“ Šiaurės Lietuvos filialo vadovas. Tai 1968-ųjų visureigis sunkvežimis GAZ-63A ir 1962-ųjų lengvasis visureigis GAZ-69A.

Didžioji ekspozicijos salės dalis užsipildys transporto priemonėmis jau iki rugsėjo 6-osios, kai Siauruko muziejuje vyks jubiliejinė šventė – Aukštaitijos siaurojo geležinkelio 120-osios metinės ir Siauruko muziejaus 20-metis. Tą penktadienį pirmieji lankytojai įžengs į naująją istorinių transporto priemonių ekspoziciją, galės pasižvalgyti ir po kitas išsiplėtusio Siauruko muziejaus edukacines erdves.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

7 Komentarai

  1. Nežinau, ar čia vertinga.

  2. puiki zinia. anyksciams nuo to tik pliusas, dar viena lankytina vieta. manau ir per sventes pravaziuos tie automobiliai, dziugindami anykstenus ir sukeldami grazius prisiminimus.

  3. Antras modelis girtu kolukio pirmininku simbolis

  4. Pamenu teko užsiimti organizavimu panašios ekspozicijos į švediją. Gerai kad radome krovinių gabenimo įmonę kuri be jokių didesnių problemų sutiko nugabenti ją ten. Viskas saugiau nuvyko ir parvyko pasibaigus parodai. Tikrai labai džiaugiamės jų darbų ir drąsiai galime juos rekomenduoti. ingstad.lt

  5. Buvau ir aš tokioje parodoje su savo transporto priemone. Labai viskas gerai suorganizuota. Per naktį mašinos buvo laikomos tentiniuose angraruose su įrengtais tentiniais vartais, kad automobiliams nieko nenutiktų esant blogam orui. Labai praktiškas ir tikriausiai pigus variantas juos apsaugoti. Pats namuose irgi pasidomėjas tokį nusipirkau. Vistiek jau kaip ir sandėlio daiktams laikyti reikėjo naujo, o čia ir nebrangu ir greita. storex.lt

  6. Idomi ekspozicija, parodanti, kaip patobuleta transporto srityje. Kad ir kroviniu gabenimas dabartinemis transporto priemonemis net nesulyginamas su eksponatu teiktomis galimybemis. Bet technikos myletojams manau tikrai idomu pasizvalgyti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.