Gydytoją imtis masažų privertė neatsakyti klausimai

Anykščiuose šeimos gydytoja dirbanti Viktorija Žiogė turi ir „šalutinę“ profesiją – ji ir Anykščių baseino patalpose veikiančio ajurvedinių masažų ir konsultacijų centro „Samanose“ vadovė. Pakalbinta gydytoja teigė, kad imtis naujos veiklos ją privertė klausimai, į kuriuos tradicinė medicina ne visada turi atsakymus.

Baigusi studijas LSMU universitete, kuriame įgijo šeimos gydytojos profesinę kvalifikaciją, V. Žiogė pradėjo dirbti gydytoja. Kaip pati sako, tada ir susidūrė su iššūkiais. „Puikiai suvokiau, kad dabartinė ,,tradicinė’’ medicina gydo tik ligos pasekmes, bet ne priežastis. Klausimų kasdienėje mano praktikoje daugiau nei atsakymų… Kodėl žmonės suserga, kodėl kankina nemiga, depresija“, – pasakojo gydytoja. Pasak jos, maždaug prieš trejus metus ją ėmė kankinti nuolatinis klausimas. „Artai viskas, ką galiu – išrašyti siuntimą?“, – klausė savęs Viktorija.
Tai paskatino ją imtis studijų Ajurvedos akademijoje, mokytis ajurvedinių masažo paslapčių. „Ten pradėjau gauti gilesnių ir patvirtintų žinių. Dabartinė vadinamoji „tablečių medicina“ skaičiuoja šimtmetį ir vadinama tradicine, o štai kelis tūkstančius metų gyvuojanti praktika laikoma netradicine“, – apie sprendimą mokytis papildomai pasakojo gydytoja. Pasak jos, naujas mokymosi etapas leido pažvelgti giliau į ligonį ir ligą. Pasak gydytojos, jei tradicinė medicina imasi gydyti ligas, kai jos jau aiškios, tai Ajurveda skiria 5 ligos etapus ir numato ne tik kada žmogus gali sirgti, bet ir kokiomis ligomis. Tai holistinis požiūris, kad kūnas ir siela yra viena“, – sakė V. Žiogė.
„Ilgainiui žinias pradėjau sisteminti ir taikyti praktikoje. Įsitikinusi, kad savo gydomuoju masažo poveikiu galiu padėti žmonėms sustiprinti jų išsekusią fizinę ir psichologinę pusiausvyrą, nusprendžiau įkurti savo ilgai brandintą, maloniems pojūčiams pritaikytą masažų erdvę – „Samanose“, – kalbėjo V. Žiogė..
Gydytoja kalbėjo, kad masažai yra pagalbinė priemonė. Pasak jos, kartais užtenka sureguliuoti mitybą, pridėti masažų ir liga atsitraukia. „Šis masažas gali padėti atstatyti gyvybinių energijų pusiausvyrą ir paskatinti šlakų bei toksinų šalinimą iš organizmo. Masažo metu naudojami natūralūs pašildyti aliejai, kurie teigiamai veikia odą, atpalaiduoja ir nuramina mintis. Masažo metu sunaudoju 200-300 gramų aliejaus, o masažo poveikis juntamas 7 -10 dienų“, – apie ajurvedinį masažą pasakojo gydytoja.
Paklausta, kaip spėja, V. Žiogė juokėsi, kad visiems paroje atseikėta vienodai valandų. „Darbas „Samanose“ man yra malonumas, sava erdvė. Atliekant masažus man padeda ir tai, kad turiu klasikinį medicininį išsilavinimą. Bet didžiausias privalumas – laisvė“, – sakė V. Žiogė.
Linas BITVINSKAS

6 komentarai

  1. Rimtai? Tradicinė medicina neturi atsakymų?! Viską galima taikyti, kai žinai, nori ir darai… Bet kuris gydytojas gali duoti rekomendacijų mitybai, fizinei veiklai ir t.t. tik ne visi tai daro, va čia ir bėda – te tabletką ir bus gerai…
    Sveikintina veikla, tik nereik šnekėt, kad trad.medicina neatsako į ligų priežastis…

  2. Kiekvienas supranta pagal savo sugedimo laipsnį

  3. Puiki daktarė ir puikus požiūris

  4. Tradicinė medicina nemato żmogaus kaip visumos. Gydomi simptomai, ne prieżastys. Šaunu, kad gydytoja emesi tokios veiklos.

  5. Gydo lyga o ne simptomus, iš simptomų ir atlykus tirymus nustatoma liga

  6. Labai puiki masažuotoja, rekomenduoju. Ačiū.