„Gulinčių policininkų“ nenori

Administracijos direktorės pavaduotojas Saulius Rasalas teigia, jog Anykščių rajone transporto greitį mažinantys kalneliai nėra populiarūs dėl mažiausiai dviejų priežasčių – šokinėdamos per juos sunkiasvorės mašinos kelia didelį triukšmą; o kai kuriems išsiblaškiusiems vairuotojams skrydis gali baigtis labai liūdnai.
Pastaruoju metu greitį mažinantys kalneliai įrengti prie mokyklų. Tačiau jų plėtra kelia ir abejonių.
„Ši priemonė turi ir blogų, ir gerų savybių. Tai mažina greiti, tačiau tuo pačiu sukelia ir papildomą triukšmą, be to, jie yra nesaugūs kai kuriems vairuotojams. Niekas nėra apsaugotas nuo išsiblaškymo, o po tokio atsitiktinio kontakto gali ir nesuvaldyti automobilio. Dėl to daug nevienareikšmiškų nuomonių. Þinome kiek nepatenkintų buvo, kai kalneliai buvo įrengti Èekonyse. Pati gražiausia istorija nutiko su Kavarske prie mokyklos įrengta tokia saugumo priemone. Èia kažkodėl vienam vairuotojui, kuris veždavo pieną, su dar tuščia transporto priemonę anksti ryte būdavo labai smagu per tuos „gulinčius policininkus“ pralėkti, nemažinant greičio. Reikia labai geros vaizduotės, kad pavyktų suvokti kokį garsą sukeldavo tos tuščios „bačkos“. Gyventojai buvo labai pikti“, – kalbėjo S. Rasalas.
Nuolat galvoti apie eismo saugumą verčia tarptautinė konvencija, kurioje numatyta, jog nuo 2050-ųjų visoje Europos Sąjungoje ir Norvegijoje keliuose nebežūtų nė vienas eismo dalyvis. Vykdant šį planą, iš savivaldybių Kelių priežiūros ir plėtros programų bus skiriami milžiniški pinigai. Kalbama, jog jau kitais metais net iki 30 proc. visų lėšų. S. Rasalo teigimu, kol kas tiksliai nėra aišku, kokioms priemonėms tie pinigai bus skiriami.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.