Gripo epidemija nesužlugdė varžybų

Vakar į Anykščių laisvalaikio ir pramogų centro „Nykščio namai“ sporto salę rinkosi imtynininkai. Èia vyko aštuntasis komandinis imtynių turnyras, skirtas pirmajam imtynių klubo „Àžuolas“  pirmininkui Vytautui Šidlauskui atminti.
Turnyro svečiai – vicemeras Sigutis Obelevičius, ilgametis sporto darbuotojas – imtynių treneris Jonas Pajarskas – sveikino imtynių veteraną Kazimierą Goką,  garsinusį Anykščių kraštą ant imtynių kilimo, 75-mečio proga. Turnyrą stebėjo Europos ir pasaulio čempionas, buvęs anykštėnas  Romas  Pačinskas, naujasis Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas,  Vytauto žmona Audronė ir sūnus Skirmantas.
Turnyre dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos sportininkai. Graikų – romėnų imtynių turnyre varžėsi septynios komandos: Anykščiai, Šiauliai – Šiaulių rajonas, Vilnius, Panevėžys, Kupiškis, Klaipėda ir jungtinė Liepojos -Tauragės komandos. Vilniaus komanda pasistiprino pajėgiais Rezeknės (Latvija) mažaisiais sportininkais. Komandos buvo paskirstytos į du pogrupius.  Burtai lėmė, kad A pogrupyje kovojo Anykščių, Vilniaus ir Klaipėdos komandos, o B pogrupyje Liepojos – Tauragės,  Panevėžio, Kupiškio ir Šiaulių – Šiaulių rajono komandos.
Įsisukęs  į Anykščių rajoną gripas padarė savo juodą darbą. Net keturi pagrindiniai komandos imtynininkai atgulė į lovas. Pirmoje komandinėje dvikovoje su Vilniaus komanda nepilna Anykščių komanda pralaimėjo rezultatu 25 x 35. Vėliau laimėjusi prieš Klaipėdą, kovojo tik dėl bronzos medalių prieš antrą vietą B pogrupyje iškovojusią Panevėžio komandą ir laimėjo rezultatu 37 x 26.  Anykščių komandą atstovavo:  Mangirdas Brazdžiūnas, Naglis Repečka, Mantas Vilys, Kipras Puikis, Valius Kavaliauskas, Armandas Zabiela, Aivaras Stanislavas, Kipras Gvozdas, Evaldas Þibutis ir Karolis Varnas. B pogrupyje panevėžiečiai po atkaklios kovos nusileido Šiaulių -Šiaulių rajono komandai 27 x 33. Pagirtinai kovojo ir Kupiškio komanda, kuri nors ir pralaimėjo Šiaulių komandai, bet stipriai pasipriešino panevėžiečiams  30 x 31 ir nugalėjo jungtinę Liepojos –Tauragės komandą, o vėliau kovodama prieš Klaipėdos komandą dėl penktos vietos nusileido rezultatu 26 x 33. Finalinėje kovoje Vilniaus komanda rezultatu 39 x 24 įveikė Šiaulių – Šiaulių rajono komandą ir pirmą kartą šio turnyro istorijoje iškovojo aukso medalius ir nugalėtojo taurę. Nugalėtojai: Mantas Baltuškonis, Kiril Þukov, Gleb Šabanov, Artis Alksnis, Rokas Èepauskas, Kristijonas Krištolaitis, Andrius Jarmakovas, Juras Misikas, Demjan Matveiko, Nikita Zacharov, Edvinas Matačius ir Jurij Šiogalev. Sidabro medaliais pasipuošė Ignas Valiūnas, Kristijonas Jokūbaitis, Eimantas Andriuška, Pijus Þalys, Karolis Þutautas, Marius Teresevičius, Eimantas Šarauskas, Ugnius Spaičys, Eimantas Butkus, Edgaras Gendvilis, Dovydas Jucius, Dominykas Jukna.
Moterų imtynių turnyre kovojo 38 sportininkės iš Latvijos (Liepojos, Daugpilio), Vilniaus, Kauno, Šiaulių rajono, Kupiškio ir Anykščių. Tituluočiausia sportininkė iš Daugpilio Jakaterina Jarmolonoka yra Europos kadetų čempionato nugalėtoja Anykščiuose nesutiko pasipriešinimo ir lengvai nugalėjo svorio kategorijoje iki 50 kg. Nugalėtojomis savo svorio kategorijose tapo Svetlana Ramanovska (55 kg.), Ramina Mamedova (65 kg.), Sofija Golavina (60 kg.) – visos Daugpilis, Ana Telegina (37 kg.- Vilnius), Neda Vildžiūtė (42 kg.- Kaunas), Saulė Domanskytė (28 kg.), Daiva Tamašauskaitė (58 kg.) ir Greta Èeponytė (+ 70 kg.) – visos Anykščiai. Sidabro medalius savo svorio kategorijose laimėjo anykštėnės Rimgailė Èeponytė, Anelė Kavaliauskaitė, kupiškėnė Laura Kacinauskaitė, bronzos medaliais pasipuošė Ieva Grigaliūnaitė, Vytautė Tamašauskaitė, Viktorija Buinauskaitė, kupiškietė Evelina Dūdėnaitė.