„Grigeo“ vamzdį rado, Šaltupio – niekaip

 

Jau ne pirmus metus rašome, kad per Anykščių miestą tekančio Šaltupio vandenys nuolat teršiami, dvokia kanalizacijos nuotekomis. Ne išimtis ir šie metai.

Prie Šaltupio gyvenantys žmonės kreipėsi į „Nykščius“, kad situacija vėl kartojasi – ypač bjauriai upelis ėmė dvokti atėjus karščiams. Kanalizacijos kvapas buvo juntamas visiems šalia gyvenantiems. „Kažkas vėl išleido nuotekas. Jas išleidžia tada, kai pareigūnų neprisišauksi – savaitgalio vakarais. Niekaip nesuprantu, kaip šios problemos negali išspręsti rajono valdžia“, – piktinosi viena prie upelio gyvenanti moteris. Pasak jos, gyventojai kreipėsi į aplinkosaugininkus, bet pastarieji vėl atsakė, kad nedarbo metu nevyks tirti, o paskui liūtis viską nuplovė. „Grigeo“ vamzdį atrado, o čia negali. Mes patys radom, iš kur teka nešvarumai, bet pareigūnai negali surasti, kas juos leidžia. Kažkoks pasityčiojimas“, – piktinosi moteris.

Gyventojai teigia, kad jau pernai buvo susiruošę užmūryti tą vamzdį, iš kurio teka dvokiantis vanduo.  „Jeigu valdininkai nesugalvoja, kaip rasti pažeidėją, tai tegu paklausia gyventojų, kurie patars pažiūrėti, kas nėra prisijungęs prie nuotekų tinklų ir kiek kartų kvietėsi automobilį nuotekoms išvežti. Mes žinome, kur yra tas vamzdis, esam pasiruošę, jei savivaldybė nieko neras eilinį kartą, pirkti cemento ir jį užmūryti“, – kalbėjo moteris.

Beje, gyventojai, kaip ir „Grigeo“ atveju, svarsto ieškoti pagalbos kituose rajonuose, jeigu vietiniai valdininkai neranda, o gal ir nenori rasti teršėjo. Nuotraukose – vieta, iš kur į Šaltupio upelį bėga nuotekos.

Linas BITVINSKAS

9 komentarai

 1. Nejaugi problema informuoti pavyzdziui Vilniau ar Kauno regiono aplinkosaugininkus , jei vietiniai nieko nedaro praneskite paimkite meginius ir atvaziuos .

 2. Būtų ubagelis, sutvarkytų ubageli greit…ir kiek metų, tai vyksta…

 3. Negi žmonės tokie nesupratingi, kad net policijos negali iškviesti, kuri hau turėtų svertus iškviesti į įvykio vietą specialistus. Na bet gal tai rajono valdžios ir Anykščių vandenų “ bizinis“ ???

 4. O aš iš ti geriau da

 5. Tai jei jūs žinot kieno yra šis vamzdis, tai ir paskūskit konkrečiai tą žmogelį gamtosaugai. Galų gale pasikreipkit į ne vietinius žurnalistus. O ten tikrai yra nuotekos, o ne kokia lietaus kanalizacija?

 6. Jeigu i tai niekas nekreipia demesio ir nieko nedaro,tai aisku kad cia leidzia savo kanalizacija auksto rango valdininkai ne paprasti zmogeliai.

 7. O gal Anykščių aplinkosaugininkai galimai nenori surasti to teršėjo? Yra begalė būdų ir priemonių: nudažomas vanduo, tada stebima jo tekmės kelias, yra spec. aparatūra, kuri parodo, kaip ir kur išsidėstę vamzdžiai- Kaune taip yra daroma
  . Teko turėt reikalų su Anykščių aplinkosaugininkais, tai nėra noro dar kartą juos kada „patrukdyti“.

 8. Matyt is prokuraturos bega.

 9. susidaro nuomone ,niekas nedirba ir neatlieka savo pareigu ,kam mums tokie pareigunai ,valdininkai reikalingi

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.