Globos centro vaikams karantino metu veiklos netrūksta

Dėl koronaviruso plitimo šalyje įvestas karantinas privertė bendrojo ugdymo ir aukštąsias mokyklas pereiti prie nuotolinio mokymo.  Formaliai nuotolinis mokymas pradėtas vykdyti nuo kovo 25 dieną, tačiau mokymo įstaigos intensyviai vesti nuotolinius mokymus pradėjo balandžio mėnesį.

Prasidėjus nuotoliniam mokymui, daugelis tėvų ne savo noru tapo vaikų mokytojais. Kokiomis nuotaikomis gyvena Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro globotinai ir kaip jiems sekasi mokytis nuotoliniu būdu, „Nykščiai“ klausė centro direktoriaus Vaido Niauros ir pavaduotojos Ingos Lackuvienės.

„Nuotakos  neblogos, tačiau kol kas svečių nepriimame, nes laikomės karantino sąlygų. Mokymasis vyksta namuose nuotoliniu būdu be didesnių problemų. Vaikai turi laisvalaikį, išeina į kiemą, sportuoja, daugiau bendrauja tarpusavyje, nei lankydami mokyklą. Vaikai prie visko prisitaiko“, – kalbėjo direktorius.

Kad didelių problemų karantinas  nepridarė, antrino ir I. Lackuvienė: „Mokyklos sudarė sąlygas mokytis nuotoliniu būdu. Gal šiek tiek daugiau darbo ir atsakomybės buvo mūsų darbuotojoms ir globėjams.  Vaikams buvo paskirtas skirtingas prisijungimo prie programų laikas. Pradžia, žinoma, kad buvo sunkoka, tačiau vėliau viskas  „susistygavo“. Ne tik vaikai išmoko prisijungti prie skirtingų programų, bet ir darbuotojos bei globėjai. Kai kurie vaikai, kurie mokykloje buvo išsiblaškę ir ne tokie aktyvūs, tapo ramesni ir gavo geresnius pažymius. Vaikus, kurie neturėjo savų kompiuterių, planšetėmis aprūpino mokyklos.  Galėčiau teigti, kad įvairiomis prasmėmis karantinas mūsų vaikams buvo į naudą – bendrystė, vakariniai pokalbiai, kartu sprendžiamos problemos. Jei kilo kokie neaiškumai, konsultavomės visi. Krizių centro psichologė teikė pagalbą, jei kam jos reikėjo. Su darbuotojomis ir globėjais dalinomės gaunama informacija, vedėme pokalbius, konsultavomės. Juk kiekvienas vaikas yra individualybė, tad ir bendravimas su juo turi būti individualus“, – pasakojo pavaduotoja.

Paklausta, kaip ir ar bus karantino metu minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, I. Lackuvienė sakė, kad šiai dienai centras ruošiasi. „Vaikai, gyvenantys bendruomeniniuose vaikų globos namuose, planuoja kieme rengti pikniką. Pas globėjus gyvenantys vaikai piešia konkursui piešinius apie savo ateities planus, apie svajones. Centro vizija, labai tikimės, kad pasiseks išleisti konkursinių piešinių knygelę, kurią paįvairins globėjų kurtos pasakos“, – apie ateitis planus pasakojo direktoriaus pavaduotoja.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.