Gintaras Vaičiūnas pristatė 30 metų darbą

Vasario 13 dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštotyrininko, partizaninio karo Anykščių krašte žinovo bei tyrinėtojo Gintaro Vaičiūno knyga „Žuvusių Anykščių krašto partizanų žinynas”. Knygos pristatymą moderavo istorijos mokslų daktaras Norbertas Černiauskas.

Į biblioteką susirinko labai daug žmonių, ir pats knygos autorius sakė, kad niekada dar nematė tiek žmonių šioje salėje. Pasak G.Vaičiūno, „Žuvusių Anykščių krašto partizanų žinyno“ paskirtis – pateikti išsamius duomenis apie Anykščių krašte vykusį partizaninį karą, žuvusius partizanus, partizanų organizacinius – karinius vienetus, partizanų vadavietes, štabavietes bei žuvusių partizanų įamžinimo vietas“.

Istoriko pagal išsilavinimą G.Vaičiūno kelias į šią knygą prasidėjo, kai jis ėmėsi organizuoti Anykščių tremtinių veiklą, o po to vyko padėti tvarkyti KGB archyvų ir tapo pirmuoju Genocido ir rezistencijos muziejaus direktoriumi. „Vadovo darbas tuo geras, kad iš ryto dirbi kaip vadovas, o po pietų dirbi tai, ką mėgsti – eini tyrinėti archyvo“, – juokavo G. Vaičiūnas. Pasak jo, tai, ką rasdavo bylose, jis persirašydavo į sąsiuvinius, o dabar atėjo laikas tai suguldyti į knygą.

Kalbėjusieji apie knygą pabrėžė, kad ši knyga yra paminklas visiems 830 žuvusiems Anykščių krašto  partizanams.

Vienas iš dalyvių suskaičiavo, kad tą vakarą salėje buvo per 115 anykštėnų, natūralu, kad atsivežtų knygų neužteko, tad norintiems ją įsigyti teko palaukti, kol bus atvežta papildomai.

Linas BITVINSKAS

7 Komentarai

  1. Puiku. Sveikinimai p. Gintarui ir jo žmonai p. Janei. Linkiu p. Vaičiūnui nepamiršti šios puikios moters, kuri kantriai dirba valytoja.

  2. užtai jis nedirba valytoju o knygas rašo ,skaičiuoja kiek žuvo partizanu ir gulda i knygu eilutes,o kišene pinigus

  3. Labai puiki ir gera žmona.

  4. kokia kaina knygos

  5. nesuprantu komentatoriu ,koks jusu reikalas apie jo zmona ,cia kalba eina apie sio zmogaus parasyta knyga

  6. labai puikus zmogus

  7. NoreciaU TURETI SIA KNYGA YRA ZINOMU ZMONIU IR VYRUI ARTIMU KUR GALECIAU JA GAUTI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.