Gimnazistė laimėjo tarptautinėje olimpiadoje

Lapkričio mėnesio pradžioje J. Biliūno gimnazijos bendruomenė sužinojo, kad Sankt – Peterburgo valstybinio universiteto organizuotoje rusų kalbos olimpiadoje J. Biliūno gimnazijos IIId klasės mokinė Armanda  Čepėnaitė  tapo I vietos laimėtoja.  Amandos mokytoja Stanislava Makauskienė.

„Nykščiai“ telefonu susisiekė su mokytoja S. Makauskiene ir paprašė papasakoti, kaip moksleivė pateko į tokio lygio olimpiadą?

„Aš priklausau Lietuvos Respublikos rusų kalbos mokytojų asociacijai. Sužinojome, kad organizuojama tokia olimpiada ir nusprendėme pabandyti sudalyvauti. Pasitarėme su Armanda, ji labai stropi, pareiginga, turi solidų rusų kabos bagažą. Olimpiados pradžia buvo pernai, o baigėsi šiais metais. Rezultatus sužinojome lapkričio 5 dieną.  Olimpiadoje dalyvavo  3199 mokiniai iš 98 pasaulio šalių. Džiaugiuosi savo mokinės pasiekimais, nes iš 194 pirmos vietos nugalėtojų, buvo ir mūsų Armanda.  II vietos nugalėtojais buvo paskalbtas 121 mokinys, o III vietos – 90 mokinių“, – pasakojo rusų kalbos mokytoja.

Klausėme ir olimpiados nugalėtojos Armandos,  kaip ji pasiekė tokių aukštų rezultatų?

„Kai su mokytoja pasitarusios nusprendėme, kad man reikėtų sudalyvauti olimpiadoje, 2019 metų spalio mėnesį užsiregistravau. Buvo nelengvas atrankinis etapas. Apie du mėnesius laukiau atsakymo, ar praėjau atrankinį turą. Gavau laišką, kad ryšium su pandemija, olimpiada vyks nuotoliniu būdu. Kai buvo paskelbta olimpiada, buvo planuota, kad Vilniuje vyks susitikimas gyvai ir kad mes dalyvausime olimpiadoje. Pirma užduotis buvo per zoom programėlę, dalyvavau konferencijoje su profesore. Su visomis užduotimis susitvarkiau nesunkiai, džiaugiuosi įvertinimu“, – pasakojo Armanda. Paklausta, ar planuoja savo ateitį sieti su rusų kalba, gimnazistė sakė, kad pradžioje buvo tokių minčių. „Dabar persigalvojau, manau, kad tai nebus perspektyvu. Užteks to, kad pakankamai gerai moku rusų kalbą. Planuoju studijuoti teisę“, – sakė A. Čepėnaitė.

NYKŠČIAI

10 komentarų

 1. Sveikinu. Rusų kalba tinkama daugeliui pasaulio šalių. Ją mokantys tikrai nieko nepraranda. Svarbiausia – nepainiokim rusų kalbos su Rusijos valdžios vykdoma politika.

  • LEONAS ALESIONKA

   Gera ta politika ir nėra ko jos urgzti ar pavydėti ! 🙂 Kiek Rusijai amerikonas su eurosojūzu nekaišioja sankcijas į ratus, o ji atsilaikė, nesubyrėjo ir yra vėl viena galingiausių pasaulio valstybių lyderių. Aš irgi J.Biliūno v. mokykloje turėjau puikius mokytojus, jų dėka gerai moku rusų kalbą ir tai man labai naudinga. SVEIKINU ARMANDĄ SU PERGALE !!! 🙂

 2. Sveikinimai

 3. Abi šaunuolės- ir mokytoja, ir mokinė!

 4. Kaip režimas leido dalyvauti konkurse ??

 5. Šaunuolė,nieko neprarasi,kad moki rusų kalbą.Kalba jokios priešpriešos nesukelia kitataučiams.

 6. Graži toji @rmanda

 7. sveikinu Armanda ir mok Stasyte ji nuostabi

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.