Gimnazistas pagamino grandininius šarvus

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistas Jonas Pipiras per tris mėnesius pagamino grandininius šarvus.
Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje veikia „1 kūrinio galerija“, kurioje moksleiviai eksponuoja savo kūrybą. Lapkričio 25 dieną J. Pipiras  gerokai nustebino gimnazijos kolektyvą, nes šioje galerijoje pristatė savo padarytus žiedmarškinius, vadinamuosius grandininius šarvus. Susirinkusiems į atidarymą Jonas pasakojo, jog seniai domisi lietuvių karių ginkluote, mūšių strategija bei taktika. Pasiryžti gaminti tokius grandininius šarvus jį paskatino noras įrodyti savo tėčiui, jog internete galima rasti naudingos informacijos ir pagilinti žinias toje srityje, kuri domina.
Jonas įrodė, jog yra nepaprastai darbštus, kantrus bei siekiantis tikslo žmogus. Pagaminti 5 kilogramus sveriančius šarvus iš geležinės vielos Jonui prisireikė 3 mėnesių, o vielos sunaudojo kilometrais.
XIV amžiuje žieduotis, šalmas, skydas ir kalavijas tapo standartiniais lietuvių bajorų ginklais, bet ne kiekvienas lietuvis karys turėjo tokią ginkluotę, mat tokie žiedmarškiniai kainavo 20 karvių. 

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos informacija ir nuotraukos

7 Komentarai

  1. Štai kam premiją reikia duoti

  2. Taip tikrai skatinti reikia.

  3. Šaunus vaikinas

  4. O, kaip meistriškai padaryta. Kokios gi kantrybės ir kokio profesionalumo pareikalavo toks kūrybinis darbas. Anykščiuose išaugo dar vienas talentas. Džiaugiuosi.

  5. Va čia tai stipru!

  6. Super!!!

  7. Idomu pats gamybos procesas , kokius instrumentus naudojo ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.