Gerumo eglutė ir „kumščiukai“ Budrių bendruomenėje

„Tas mūsų gruodis toks, kad gali guminių batų ir nenusiauti“, – burba sutiktas Robertas, nešantis pieno stiklainį kaimynams. Sutikti su Roberto žodžiais tikrai galima, nes balos teška, dieną vabaliukai ore šokius šoka, o kalendorius byloja, kad gruodžio 20 diena jau atėjo.

Stropuolis Dainius sunerimo, kad bendruomenės namuose dar nėra eglutės:

– Visi jau gruodžio pradžioje papuošė, o mes? Tačiau paprotys bendruomenėje ir šiemet nepakito. Pastatoma ji bendruomenės namuose likus dviem dienoms iki Kūčių. Susirinko nendruomenė prie žaliaskarės. Kas savo žaisliuką atsinešė, kas pernykštį susirado. Ėjo kiekvienas prie eglutės, linkėjimus sakė, o eglutė vis gražėjo, vis labiau spindėjo. Linkėjimai ir šiltas bendravimas visų veidus papuošė plačiomis šypsenomis.

Pasidžiaugę eglute, bendruomenės nariai prie arbatos ar kavos puodelio,  pasipasakojo, kokios Kūčios ir Kalėdos šeimose laukia. Parašė visi Kalėdų seneliui laišką, kad jis gruodžio 25 dieną ateitų į bendruomenės namus ir atsineštų „laimės šulinį“, bet niekas nežinojo, kad Kalėdų senelis jau į vieną namą Šoveniuose nuo ryto atvykęs. Senelis užsikūręs krosnį ir su dviem pagalbininkais nykštukais Daliumi ir Raimondu užmaišęs tešlą, išsikepė pintinę didelių kūčiukų, kuriuos pavadino „kumščiukais“ ir vakare patraukė į kaimus sveikinti tų sodybų šeimininkų, kurių kiemuose žybsi įvairiaspalvės girliandos ir kiemai „papuošti“ šventiniu laukimu.

Netikėtas Kalėdų senelio apsilankymas pradžiugino ir mažus ir senolius. Viename Budrių kaimo name, pas šeimininką Saulių, šauni kompanija kaimiškoje krosnyje išsikepusi kauliukus ir bulves sakė, kad geriau ir skaniau būti nebegali, bet pasirodžius Kalėdų seneliui ir jo palydai, visi džiūgavo, kad tai šauniausias vakaras gyvenime. Kai taip gerai sekėsi, senelis su palyda patraukė į Kavarską ir net Svirnų kaimą. Ne vienoje troboje senelis išgirdo, kad juo tiki ir kad jis tikras. Kalėdų senelis vis sakė, kad reikia tikėti juo ir kurti šventes patiems. Pasipuošti, apsišviesti ir labai stipriai tikėti savo norais ir jie tikrai išsipildys.

Budrių bendruomenė visiems kraštiečiams linki sulaukti dosnaus ir dvasingo Kalėdų senelio.

Valentinas Gudėnas

Vienas komentaras

  1. ačiū seneliams

    šaunuoliai vyrai … tegu kitiems atneštas džiaugsmas dvigubai spindėdamas grįžta į Jūsų namus…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.