Geros valios žmonės kviečiami dalyvauti rudeninėje „Maisto banko“ akcijoje

Jau nuo rytojaus, spalio 8 dienos, trisdešimt pirmąjį kartą vyks Lietuvą suvienijanti gerumo iniciatyva – rudeninė „Maisto banko“ akcija. Planuojama, kad joje dalyvaus ir paramą maistu savo globojamiems žmonėms rinks 304 skirtingos organizacijos, akcija vyks 71 Lietuvos mieste ir miestelyje.

Geros valios anykštėnai miesto prekybos centruose spalio 8-9 dienoms taip pat kviečiami aukoti ilgai negendančio maisto produktų.  

Maistas bus  renkamas  PC „Norfa“ Vilniaus g. 22, MAXIMA XX, Baranausko a.. IKI ECO-Šilelis J. Biliūno g. 13.

Įstaiga, organizacijaParduotuvė, kurioje vyks akcijaDalyvavimo akcijoje dienos
BĮ Anykščių rajono socialinių paslaugų centrasPC „Norfa“ Vilniaus g. 22, AnykščiaiSpalio 8 d.
VšĮ Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centrasMAXIMA XX, Baranausko a. 4, AnykščiaiSpalio 8 d.
VšĮ „Anykščių jausmų ratas“Prekybos centras „Vasaris“, Aukštaičių g. 88, PanevėžysSpalio 8,9 d.
LPF PrieglobstisIKI „Stumbras“ , Aukštaičių g. 4-12, PanevėžysSpalio 8,9 d.
Anykščių Šv. Mato bažnyčios  „Caritas“IKI ECO- Šilelis J. Biliūno g. 13, Anykščiai MAXIMA XX, Baranausko a. 4, AnykščiaiSpalio 9 d.
BĮ Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centrasPC „Norfa“ Vilniaus g. 22, AnykščiaiSpalio 9 d.
VšĮ Gelbėkit vaikus Raguvėlės vaikų dienos centrasRimi RIO, Savitiškio g. 61, PanevėžysSpalio 8,9 d.
Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centrasIKI ECO- Šilelis J. Biliūno g. 13, AnykščiaiSpalio 8 d.

Kviečia prisidėti ir prie kovos su maisto švaistymu

Nors „Maisto banko“ akcija yra vienas žinomiausių labdaros ir paramos fondo organizuojamų renginių, ji vyksta tik du kartus metuose, o „Maisto bankas“ dirba kasdien tam, kad nuo iššvaistymo išsaugotų trumpo galiojimo maisto produktus. Subūręs platų nevyriausybinių organizacijų tinklą, savanorių dėka, „Maisto bankas“ kiekvieną dieną iš prekybininkų, gamintojų ar ūkininkų surenka nerealizuotus maisto produktus, kurių galiojimas jau artėja pabaigos link, taip pat netinkamos išvaizdos ar per daug sunokusios vaisius ir daržoves. Patikrinusi surinkto maisto kokybę – galiojimo datas, pakuočių saugumą – organizacija šį maistą išdalina stokojantiems, kad maistas dar tą pačią dieną būtų suvartotas, o ne išmestas. Todėl „Maisto banko“ akcijos metu žmonės galės arba ilgo galiojimo produktais praturtinti nepasiturinčiųjų gaunamą maisto krepšelį, arba prisidėti aukodami lėšų kovai su maisto švaistymu. Tai padaryti galima skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 3 eurai), prekybos centruose „IKI“ ir „Maxima“ kasose nuskenuojant savanorio įteiktą skrajutę ar paaukojant lėšų internetu. Anot S. Gurevičiaus, tai puiki galimybė prie akcijos prisidėti net ir tiems, kurie spalio 8–9 dienomis neketina vykti į prekybos centrus. Visos surinktos lėšos bus naudojamos kuro, sandėlių nuomos,  jų išlaikymo, automobilių remonto, draudimo, darbo priemonių ir savanorių darbo organizavimo kaštams padengti.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.