Geriausia knyga apie prieškario Kavarską

Vasario 13 dieną 1922 metais gimė Ralph Jaffe – tikras kavarskietis, padovanojęs mums istoriškai labai vertingą knygą „The shtetl That Was“.  Geresnės atsiminimų knygos apie prieškario Kavarską kol kas niekas nėra palikęs.

Štai kaip šią knygą pristatė leidykla „Vintage Press“: „The Shtetl That Was“- „Štetlas, kuris buvo“- Ralfo Jaffės (Ralph Jaffe) kūrinys yra nepamirštamas Lietuvos, Kavarsko žydų bendruomenės- dingusio pasaulio portretas, taip pat autoriaus vaikystės namų portretas.

Su meile ir įžvalga autorius prisimena savo mylimo mažo miestelio vietas ir garsus, kokie buvo keletą metų iki Antrojo Pasaulinio karo. Čia, tarsi jie egzistuotų vakar, aprašomi štetlo ritualai ir kasdienybė: skanūs naminiai maisto produktai, šventinių dienų džiugesys, pagarba, draugystė ir bendravimas. Gimęs darnioje šeimoje, jaunasis Ruvin Jaffe jautė nuo amžių tradicinę tėvų, artimųjų ir viso miestelio globą. Bet jo patogaus gyvenimo laikas nebuvo ilgas. Dar būdamas paauglys, vien savo gerbiamo tėvo paskatintas, jis emigravo į Ameriką, mažai suprasdamas, kad, artėjant Holokausto siaubui, jo idiliškas vaikystės pasaulis netrukus nukentės nuo blogio, ko nė vienas jo gyventojas negalėjo net iš tolo numatyti. Praėjus penkiasdešimt trejiems metams, Jaffe grįžta į Kavarską, kur susiduria su praeities vaizdiniais, padėjusiais tašką šiame svaiginančiame liudijime“.

Rimantas Varanavičius

4 komentarai

  1. Lietuviu kalboj gal nera isleista dar .

  2. Jega

  3. Ar yra vertimas?

  4. Perku automobilį į metalą moku iki200e. 8643-555-23

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.