Gerbiami Šiaurinės Deltuvos gyventojai

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija paskelbė, kad sudaryta 71 vienmandatė rinkimų apygarda 2020 metų Seimo rinkimams organizuoti ir vykdyti. Didžiausia naujovė, kad rinkimų 49-oje rinkimų apygardoje nebeliks Anykščių vardo.

 

Anykščių-Panevėžio rinkimų apygarda turės istorinį pavadinimą. Svarbiausias pasikeitimas, kuris laukia Anykščių miesto ir rajono rinkėjų, yra tas, jog jų rinkimų apygardos pavadinime nebeliks žodžio „Anykščiai“. Vietoje jo pasirinktas Deltuvos vietovardis. Idėją pervadinti Ukmergės ir Anykščių-Panevėžio apygardas Deltuvos vardu kilo Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentui Rolandui Tučui.
Deltuvos vardas istoriniuose šaltiniuose minimas kur kas anksčiau nei Anykščių ar Ukmergės. Deltuvos – Dėviltavos – žemės pirmą kartą paminėtos 13 amžiuje, jo pradžioje – 1219 metų Lietuvos bei Haličo ir Voluinės sutartyje. Šiandien Deltuvos vardu vadinamas 5 kilometrai nuo Ukmergės į vakarus esantis miestelis bei 2 kilometrai į pietus nuo Ukmergės esanti Deltuvėlės gyvenvietė, bet tapatinti istorinių Deltuvos žemių tik su šiomis vietovėmis negalima, nes, pasak istorikų, jos tebuvusios tik tuometės Deltuvos kunigaikštystės pakraštys. Istorinės Deltuvos žemės apėmė ne tik dabartinį Ukmergės rajoną, bet ir dalį Anykščių, Panevėžio, Molėtų bei Širvintų rajonų teritorijų.
Pagal rinkimų apygardų pavadinimą bus ne viena, o dvi Deltuvos rinkimų apygardos – Deltuvos pietinė ir Deltuvos šiaurinė. Ukmergės rinkiminė apygarda patenka į Deltuvos pietinę apygardą, o Deltuvos šiaurinę apygardą sudarys visas Anykščių rajonas bei dalis prie jo Panevėžio rajono. Deltuvos šiaurinėje apygardoje bus 35 Anykščių rajono ir 11 Panevėžio rajono rinkimų apylinkių.
Istorinius pavadinimus turės ir daugiau rinkimų apygardų. Žemėlapyje matomos Dainavos pietinė, Dainavos šiaurinė, Nalšios pietinė, Nalšios šiaurinė, Jotvingių, Karšuvos, Kuršo, Marių, Mėguvos, Saulės, Sėlos rytinė, Sėlos vakarinė bei kitos apygardos, pavadintos pagal istorinius vietovardžius.
NYKŠČIAI

5 komentarai

 1. man tai nesamone,

  • Bolševikui okupantui

   Gal tu esi iš Rusijos gilumos atvežtas kolonizatorius? Tam juos ir vežė, kad mankurtai nieko nesuprastų, neturėtų istorijų šaknų ir kurtų tarybinį žmogų. Netikiu, kad atsiras bent vienas tikras lietuvis kuris būtų nepatenkintas nauju pavadinimu.
   Pasikabink kolorado juostelė ir dainuok internacionalą kitoje sienos pusėje. Mums nepatinka tokie.

   • Na ir reto durnumo tamstos komentaras! Tau vis dar bolševikai po lova vaidenasi? O rusai tave vis puola ir puola – net pavargo. Dabar juos pakeis kiniečiai, kurie ruošiasi gimstamumą Lietuvoje padidinti. Bus 10 mln lietuvių pasiaurintomis istrižai akelėmis. Būsime Valstybė, taip išgelbėta nuo išnykimo. Valio !!!

    • Bolševikui okupantui

     Ar rusas ar kirgizas, svarbu kad tikram lietuviui Deltuva, Sėla, Nalšia yra brangus ir istoriniai vardai. O visokiems okupantams, jie svetimi. Ką darė Prūsijoje okupantai? Pakeitė visas Gumbines ir Tilžes į Dievų vardus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.