Geras reginys nebūtinai turi būti labai brangus

Anykštėnai nenustoja žavėtis penktadienį miesto parke įvykusio spektaklio „Mindaugas“ pastatymu. Svarbiausia, jog vietos menininkų iniciatyvai skirtas biudžetas – minimalus.
Didžiąją dalį iš 576-ojo miesto gimtadieniui skirtų pinigų sunaudojo floristiniai kilimai, koncertas Dainuvos slėnyje ir dar keli žiūrovų dėmesio mažai sulaukę renginiai. Iš viso šventei išleista apie 25 000 Eur. Nemokamai ir įspūdingai anykštėnus pasveikino tik akrobatinio skraidymo meistrai su Rolandu Paksu priešakyje ir Japonijos ambasada, suorganizavusi būgnų Vadaiko grupės „Daigen-gumi“ pasirodymą. Akivaizdu, jog vienas iš pigiausiai atsiėjusių renginių miesto parke nebūtų įgyvendintas be savanorių pagalbos, kurie, kaip jau tapo įprasta, atlieka didžiulį darbą be jokio atlygio. Užtenka prisiminti 2012-jų – „Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė“ – patyrimą, kai garsiajai operai buvo išleista apie 200 000 litų, o įspūdingais honorarais apdalinti tik  išrinktieji. Visi kiti, paprasti anykštėnai, užsitarnavo tik „garbingus“ savanorių vardus. Opera pamiršta – iš tų laikų liko tik du faneriniai stulpai.
„Džiaugiamės, kad Anykščiuose turime tokį atsidavusį savo profesijai žmogų, kaip Jonas Buziliauskas. Anykštėnai jį gerbia ir palaiko. Spektaklis „Mindaugas“ sėkmingai vaidinamas ir teatro scenoje, todėl tai nebus vienkartinis darbas. Su šiuo režisieriumi viskas kitaip ir be pinigų“, – kalbėjo vienas iš Kultūros centro darbuotojų.
Galbūt praeina tas laikas ir noras “stebinti Lietuvą”. Labai gerai, kai nustemba ir susižavi mūsų kraštiečiai, o dar geriau, kai išliekamoji vertė nebebus vertinama skaičiuojant įspūdingas pinigų sumas.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.