Gema Umbrasienė: „Siaurukas miršta, o merai tyli kaip partizanai“

 

Buvusi Panevėžio apskrities viršininkė, Panevėžio savivaldybės tarybos opozicijos vadovė rūpinasi, kad Aukštaitijos siaurasis geležinkelis toliau gyvuotų. „Nykščiams“ G. Umbrasienė teigė, kad save gali laikyti Siauruko „krikštamote“, mat sakė savo laiku faktiškai išgelbėjusi Siauruką nuo bankroto. Dabar ji ir kiti Panevėžio opozicinėms frakcijomis priklausantys tarybos nariai nusiuntė kreipimąsi į Susisiekimo ministeriją, prašydami atkreipti dėmesį į sunkią siauruko padėtį.
„LR Susisiekimo ministerija sureagavo į Panevėžio opozicinių frakcijų kreipimąsi dėl Siauruko išgelbėjimo. Merai tyli kaip partizanai, jiems į Tarybos narius reaguoti ko gero, nei žodžiais, nei veiksmais – ne lygis. Net jei patys sprendimų neranda, o siaurukas miršta“, – teigė G. Umbrasienė.
Ji pasidalino ministerijos atsakymu Panevėžio miesto Tarybos opozicinėms frakcijoms. Šio atsakymo kopijos nusiųstos Anykščių, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono taryboms. Ministerija aiškina, kad pinigų neturi ir skubina procesus, kad kartu su Anykščių rajono savivaldybe Siauruko dalininkėmis taptų Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybės.

LR Susisiekimo ministerijos atsakymas:

DĖL VŠĮ „AUKŠTAITIJOS SIAURASIS GELEŽINKELIS“ DALININKO TEISIŲ
Susisiekimo ministerija išnagrinėjo Jūsų 2019 m. rugpjūčio 5 d. kreipimąsi „Dėl Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“.
Informuojame, kad šiuo metu Susisiekimo ministerija iš valstybės biudžeto kasmet skiria 200 tūkst. Eur VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ (toliau – Įstaiga) veiklai užtikrinti. Prisidėti didesnėmis finansinėmis lėšomis prie Įstaigos išlaikymo deja nėra galimybės, todėl Susisiekimo ministerija laikosi pozicijos, jog Įstaigos dalininkėmis turėtų būti savivaldybės, kurių teritorijose yra siaurasis geležinkelis – Anykščių ir Panevėžio rajonų bei Panevėžio miesto savivaldybės. Tuo tikslu Susisiekimo ministerija 2017 m. spalio 6 d. raštu Nr. 2-3379 „Dėl VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininko teisių perėmimo“ pasiūlė Panevėžio miesto savivaldybei ir Panevėžio rajono savivaldybei, kartu su Anykščių rajono savivaldybe, tapti Įstaigos dalininkėmis.
Sprendimas, ar be Anykščių rajono savivaldybės dalininkėmis taps ir Panevėžio miesto bei Panevėžio rajono savivaldybės, turėtų būti priimtas savivaldybėms galutinai sutarus dėl tapimo Įstaigos dalininkėmis sąlygų. Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybių taryboms priėmus teigiamus sprendimus dėl tapimo Įstaigos dalininkėmis, Susisiekimo ministerija siekdama paspartinti derybų procesą ne kartą organizavo pasitarimus, kuriuose dalyvavo visų trijų savivaldybių merai, tačiau bendras sprendimas iki šiol nebuvo priimtas.
Susisiekimo ministerija ir toliau dės visas pastangas, kad bendras sprendimas dėl Įstaigos dalininkių tarp suinteresuotų savivaldybių būtų priimtas per įmanomai trumpiausią laikotarpį.
Vandens ir geležinkelių transporto politikos
grupės vadovas, laikinai vykdantis ministerijos kanclerio funkcijas Andrius Šniuolis
NYKŠČIAI

 

10 komentarų

 1. niekam jis nereikalingas yra stotis yra muziejus ir gana ,juk ateina krachas pinigu nebera

  • Krachas jau seniai palydovu“ dirba „siauruko stoty. Paleiskit, tai nors kokį mašinistą išlaikyti galėsit.

 2. Labai patogi ministerijos pozicija. Pinigų nėra. Viešinimui yra, Gulintiems policininkams ir žiedinės sąnkryžoms pinigų yra. Pasigirti, kad sugriežtino konkursus ir dėl to sutaupė milijonus galima. Paskutinė buvusio ministro kalba: “ … buvo sujungta 11 regioninių bendrovių, dėl ko sutaupoma apie 9 mln. eurų kiekvienais metais…“, „šiuo metu „Lietuvos geležinkeliai“ , kurie anksčiau vadinami „valstybe valstybėje“, jau yra pasikeitę į dividentus mokančią bendrovę“.
  Pinigų nėra?

 3. Ačiū siaurukui ir ilgiausių metų. Anykščiuos tiek atvyksta keliautoju visiems džiaugsmas.

  • Man jokio džiaugsmo nuo turistų, o mano nuomėnė kaip ir daugelio anykštėnų. Geriau siauruku draugo Antano grūdus į Panevėžio elevatorius vežtų, tai būtų džiaugsmas liaudžiai dėl sukurtų darbo vietų pakraunant/iškraunant žemės ūkio produkciją.

 4. Po galu galais uzsuko kraneli gal prades siauruko valdzia galvot kaip pinigu uzsidirbti o ne tik svaistyti

  • Deja, Valdžia neturi tokio fiziologinio instinkto “ galvoti“. Jos atstovai moka tik pasinaudoti ir išnaudoti…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.