Garso patranka prišaudė ir „fake news“

Paskelbę apie tai, kad garsinė patranka jau kuris laikas neleidžia naktimis miegoti, sulaukėme netikėtų komentarų – kažkas tariamai iš „savivaldybės“ aiškino, kaip savivaldybė atsižvelgia į gyventojų skundus ir juos sprendžia, „poilsiautojai“  rašė, kad pabėgo, nes nerado žadėtos ramybės Anykščiuose, o įstaiga „Verslo informacijos ir turizmo centras“ žadėjo kompensuoti nuostolius turistams.

 

Šią naktį patranka šaudė kaip šaudžiusi, šūviai Anykščiuose girdėjosi ir po 24 valandos, ir anksti ryte. „Nykščių“ portale internautai dalinosi savo įspūdžiais ir nuomonėmis. Du komentarai buvo ypač skausmingi Anykščiams, kaip turistiniam miestui, nes komentatoriai teigė neradę to, kas buvo žadėta – ramybės ir poilsio gamtos apsuptyje.

„Aplankėm savaitgalį dvi šeimos Anykščius, pasilikom nakvot. Tikrai labai nusivylėm provincijos ramybe naktį. Spėliojom, kas ką sprogdina nakties metu. Daugiau nenorim ir kitiems nepatariam turistaut su nakvyne Anykščiuose“, – rašė „Poilsiautojas“

„Pritariu. Reklamuoja ramų poilsį gamtos apsupty, o realiai nuo pliauškėjimo jokios ramybės. Sugadino visą savaitgalį. Teko po pirmos ,,ramios” nakties išvykti .Tad niekam nerekomenduosim poilsio su nakvyne Anykščiuose“, – pridėjo komentatorius „Kompanija&Q“.

Į šiuos komentarus sureagavo pasiūlymą atsiuntęs „Verslo informacijos ir turizmo valdymo centras“, kuris žadėjo nepatenkintiems turistams sumokėti kompensacijas.

„Mielieji, Anykščiai, tai ne kažkokios palaukės prie Anykščių miesto. Mes rūpinamės anykštėnais, kurie teikia turizmo paslaugas ir esame pasirengę kartu išspręsti problemą, kad ateityje nebūtų neigiamai atsiliepiama apie Anykščius.

Prašome parašyti pas kokius turizmo paslaugų teikėjus buvote apsistoję, pridėkite nakvynės apmokėjimo kvitų kopijas ir prašymą kompensuoti už netinkamas sąlygas. Gavę Jūsų prašymą viską išspręsime taikiai ir tikimės abiem pusėms palankiu sprendimu. Rašykite mums.“- rašė komentare „Verslo informacijos ir turizmo valdymo centras“.

Neatidiems skaitytojams šio „centro“ pavadinimas tiesiogiai asocijuojasi su Anykščių turizmo ir verslo  informacijos centru. Paklausta, ar tai komentaras iš jų įstaigos, laikinoji Anykščių turizmo ir verslo  informacijos centro direktorė Kristina Beinorytė juokėsi: „Mes turim tiek darbo, kad nėra laiko „sėdėti“ komentaruose“.

Direktorė teigė, kad darbuotojai išvis jokių komentarų internete nerašo. „Iš mūsų darbuotojų niekas komentarų nerašė ir tokių pasiūlymų apie kompensacijas nedalino. Matyt, kažkas labai „myli“ mūsų centrą, stengiasi visokiais būdais intrigas sukelti. Manau, kad tiek komentarai, peikiantys Anykščius, tiek atsakymai į juos yra „feikiniai“.  Abejoju, ar turistai iš kitų miestų eitų ieškoti, kur galima išreikšti savo nepasitenkinimą“, – sakė K. Beinorytė.

Žinoma, tokios „fake news“ stebina, bet jų nebūtų iš viso, jei pokšėjimas Anykščiuose naktimis liautųsi.

 

NYKŠČIAI

 

39 komentarai

 1. Būtų įdomu kas rinkiminį korupcija įtariamojo eksmero feisbuko puslapį taip laikino, taip laikino …

 2. O ką sušaudysi už tai? eik garbint geriau dabartinį merą su administracija…

  • Tauta turi žinoti didvyrius ir išdavikus

   Lietuvoje padaryta klaida, kad nebuvo liustracijos. Jei pilnamečiai nuėjo į sąrašą, tai juos reikia atsiminti.

 3. Anykštėnas

  Mano nuomone tas straipsnis apie išmetamųjų dujų garsinę patranką taip pat „fake news“, nes iš oficialių pareigūnų nėra patvirtinančių faktų, kad yra užregistruoti tokie veiksmai, ar nukentėjusių asmenų dėl triukšmo pareiškimai.
  Jeigu rimtai pažvelgus į artimas problemas mieste, tai gali trukdyti ir garsus kosėjimas ir kitoks oro išleidimas nakties metu už sienos. Verta pasidžiaugti, kad šią vasarą nėra “ velnių“ festivalio ir jų triukšmo už kurį susirinkusieji moka pinigus, o anykštėnai tuo metu priversti “ emigruoti“ į sodus ar dar toliau. Todėl, mano galva reikia visiems galvoti vadovaujantis savo galva, o ne komentarų ar spaudoje skelbiamų buitinių naujienų pagrindu.
  Ramių “ blusų“ artėjančio blusturgio metu ir saldžių sapnų visiems perkaitusiems, bet nepasinaudojusiems “ karščiavimo klinikos“ paslaugomis 🙂

 4. Kada baigsit

  Kodel vis angliškus terminus kišat ? Buvo rusiški ,kritikavo,o dabar ,ner straiosnio be ankišku žodžiu .Taip nejausdami ,pomažu ,lietuviu kalba bus muźiku,kaip kad buvo .

 5. Uždraust ANGLIŠKUS terminus ir žodžius ! Saugokim LIETUVIŪkalbã

 6. žmonės piktinasi ir ruošiasi rinkti parašus. man nekliuna, aš jei noriu miego, tai miegosiu ir per karą, bet kad yra nepatenkintų, tai tikrai.

  • taigi, kai kurie buvo nepatenkinti, kad didžiausioms su savivaldybės kapitalu susijusioms įmonės vadovauja opozicijos atstovų paskirti vadovai, kiti nepatenkinti kad sunkiosios muzikos festivalis vyksta, treti nepatenkinti, kad nevisi iš savivaldybės užsakymai nubyra, o dabar dar nepatenkinti dėl to ko patys nenustatė ….

 7. O kuriam galui ta patranka?🤔

 8. ANYKŠTIETĖ

  O gi patranka šaudo dieną naktį.Aiškiai girdisi.Atvažiuokit prie miesto pradžios nuo Kavarsko išgirsit koks mūšis vyksta.

  • Garsas eina ir iki Pušyno mikro rajono, jaučiamės kaip kokiam…nežinau…dieną ne taip girdisi, o naktį !@? …negi nsktį reikia paukščius baidyt ? Gal gana vieno asmens EGOIZMĄ tenkinti ?
   Kad tik ta pūška į patį neatsigręžtų

 9. Anykštėnas

  Sena problema ta patranka, dėl kurios niekas nieko nedaro, matyt gerai primokėjo ūkininkėlis kad galėtų daryt ka nori. O naktį patranka tikrai nėra reikalinga, nebent jam jau paukščiai vaidenasi, tada jau reikia kreiptis pagalbos kitur.

  • Jus nebejuokinkit su tais primokejimais 😀 taigi praeitam straipsni zmones rase, kad raso pareiskimus. Tai idomu kodel nieks nesikeicia, nes nera uz ka bausti. Net paciam lauke nera tokio garso kaip jus cia raudat. O gyvunai ir nakti ir paryciais vaiksto, ne tik pauksciai kenkejai. 😉 😉

 10. Seniūnas gyvena Pušyne , ir dabar negirdi?

 11. As girdziu tos patrankos suvius prie Vilniaus jau…gal baikit naktimis saudyti….

 12. Galėtų p.Petraitis sutemus išjungti savo patranką, o auštant įjungti, kam visą parą pyškinti. Kaip gyvena Ažuožeriečiai, kai prie pat jų tranko.

  • Azuozerietis

   Mes turim ka veikt ir be patranku stebejimo, mums nemaišo. Jej jus pensijonai neturit ka veikt ir laukiat kada gi šaus ta patranka, patys kalti.

 13. Paprastai už kitus Donaldas rašo. Tad „Verslo ir turizmo informacinis centras“ vardu parašytas komentaras – jo provokacinis darbas

 14. kaip sakoma,sunis loja karavanas eina

 15. Kas cia vyksta?

  Anyksciuose buti priekurciu- vasaromis tampa privalumu??? Kazkoks ,,ypatingas,, ukininkas naktimis kelia balagana, patranka baidydamas uodus, daugeliui miestelio gyventoju trigdydamas nakties poilsi.. Tai normalu ? (juk galetu nakciai isjungt ta velnio ismisla )……Tie ,kas turi girdet -apsimeta,kad negirdi ir sprest problema siulo biurokratinio susirasinejimo ,,per langeli,, budu ?? Kas cia daros?Juk nepailseje zmones darosi pikti .Neteke kantrybes ,belaukdami ir besisaukdami Dievo malones ,gali netycia dar ir televizijos pagalbos prisisaukt…

  • O, ką Tamsta, neraštingas, kad negalite prašymo parašyti į savivaldybę dėl rūpimos problemos? O gal tos problemos visai nėra, nes niekad oficialiai troukšmo fakto nepatvirtino ir savivaldybės spaudos ir informavimo šaltiniai nerašė pranešimo gyventojams apie galimus šaudymus iš patrankų ar kokių kitokių įrenginių, kurių metu gali būti padidėjęs triukšmo lygis mieste.
   Kas gi būtų, jei dėl kiekvino garsaus oro paleidimo vicemeras su savivaldybės administracijos direktore bėgiotų po miestą ir ieškotų kas čia garsiai pabezdėjo?

   • Narys, pritariu jums. čia žmonės amžinai nepatenkinti ir prie visko kabinėjasi. Net ir miegas nebe padės.

 16. Oi kokia gera mintis dėl televizijos.suzinotu visi turistai norintys atvažiuoti į Anykščius .butu gera antireklama.Nes šia naktį kaip tyčia šaudė dar tankiau.

 17. Tai čia policijos darbas įspėti, o jei nevykdo nurodymų, bausti viešosios tvarkos pažeidėjus. Įstatymas riboja triukšmo lygį nakties metu. Negi policija bijo pajudinti šį reto įžūlumo ūkininką.

 18. Reikia suprasti, kad anykštėnai yra kažkokie baudžiauninkai ir turi gyventi triukšme, nes ponulis pyškina iš patrankos kiaurą parą ir nors tu ką.
  Gėda buvo už savo svečius: nusivedėm juos į Dainuvos slėnį vakare pasivaikščiot, tai tie pradėjo krūpčiot, nes tyloje atrodė, kad frontas su haubicom jau šalia…
  Kam priklauso miestas – anykštėnams, ar vienam dvarponiui? Gal miesto meras su visa taryba stebuklingaim iki šiol „nežino“, kas pastoviai trikdo neva „kurortinių“ Anykščių ramybės?

  • Jonas pagonis

   tai mažiau krūpčiotumėte, jeigu tuo metu bent jau garsą įrašytumėte į savo išmanųjį ir praneštumėte bent jau policijai 112, jeigu daugiau bijote išreikšti savo pilietinę nuomonę. Bijote viešai įteikti skundą atitinkamos savo valdžios institucijoms . Ar vis galvojate, kad kažkas už jus jūsų problemas spręs, o jūs tik pabambėsite…?!

 19. ANYKŠTIETĖ

  Man atrodo valdžia ir be pareiškimų turėtų girdėti ir žinoti ir spresti tokius aktualius klausimua!!!! kai taip vyksta Anykščiuose.O tas poškėjimas vyksta nuo pavasario.Tikrai šianakt girdėjosi garsiai!!!!

 20. Atsirado straipsnis, šūvių dažnis sumažėjo, bet nesiliovė. Naktį kai ramu atvėrus langus pokši . Gal žinote kas šaudo. Skunda į policiją parašyti neproblėma.

 21. Tai gal žmogui bulbus Koloradas ėda uztat ans su tu patranku baida.

 22. Kai zmogus SAVO kieme,sau tvora sestadieni 19 val daraisi tai at atvaziuoja gavus skunda kad triuksmas ir viska baigti.Pirmas ispejimas .Antra karta -bauda.O cia …..??? Nu tikrai jau atsibodo tas puksejimas diena -nakti

  • na tai va, kai anonizmu užsiima visi ir tik komentarais tratinasi, tai kas gali į tai reaguoti? Ar manai, kad policijos komisaras sėdi ir skaito Nykščius, o radęs kokį komentarą šoka į škodą ir varo į sodą triukšmo matuoti?? 🙂

 23. nu jo narmaliai

  negalima isimiegot per nakti visa saudo iki3valandos ryto tai kada pamiegot dar tesis tai neliks to centro info

 24. Feik njūz

  Kokia čia patranka? 35 metus gyvenu Anykščiuose, vasarą miegu prie atdarų langų ir jokios patrankos negirdėjau. Ar čia ta ubio draugė Norytė sau reklamą darosi?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.