Gamtosaugininkas po darbo valandų nusikaltimų tirti negali, nes pats bus nubaustas

Tęsiame Šaltupio upelio vandenį teršiančiųjų paieškas.  Paskambinome Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūros vyresniajam specialistui Audriui Pilkai, kuris be jokių atsikalbinėjimų atvyko patikrinti Ladigos gatvės gyventojų nusiskundimų.

Kai vyr. specialistas apžiūrėjo Šaltupio upelio vandenį, tuo kartu jokių teršalų nebuvo, tačiau matėsi vamzdžiai, kuriais, pasak gatvės gyventojų, vėlyvais vakarais ar savaitgaliais gurgėdamas bėga dvokiantis žalio atspalvio vanduo. Gamtosaugininkas apžiūrėjo ir nuotekų šulinius, iš kurių galbūt galėtų bėgti užterštas vanduo. Kadangi akivaizdžiai teršalų nebuvo matoma, A. Pilka sakė, kad nustatyti iš kur bėga vanduo šiuo metu neįmanoma. Gyventojams paprašius, kad aplinkosaugininkas atvažiuotų tuomet, kai teršalai į upelį pradeda bėgti, A. Pilka patikino, kad po darbo jis neturįs teisės niekur važiuoti, nes bus nubaustas.

Tokia naujiena gatvės gyventojus ne tik nustebino, bet ir prajuokino. Ponia Danguolė niekaip negalėjo suprasti tokios valdininkų pozicijos. „Tai ką mums daryti? Jūs negalite vakare atvažiuoti, o teršalai bėga tik vakarais.  Juk matėte vamzdžius, aplink juos rudą žolę. Gaila, kad negalime parodyti aukštyn pilvais plaukiančių varlių. Juk nuo lietaus vandens varlės nedvesia. Kur mums kreiptis ir su kuo dar kalbėti, jei nei jūs, nei savivaldybė padėti negalite? Tada aš pasemsiu keletą stiklainių vandens, jūs galėsite ištiri ir pamatysit, kad mes neišsigalvojame“, – kalbėjo Ladigos gatvės gyventoja p. Danguolė.

„Dabar tvarka griežta ir jūsų pasemto vandens niekas netirs, nes vandens mėginių paėmimo procedūra sertifikuota. Turi būti specialus indas, turi būti užpildyti tam tikri dokumentai ir dar visokių papildomų procedūrų“, – gyventojos entuziazmą „nugesino“  aplinkosaugininkas.

Bene pusvalandį su pareigūnu diskutavę gyventojai taip ir vėl liko nežinioje. A. Pilka neatsisakė padėti, tačiau, kaip teigė,  jo galimybės ribotos ir apribotos įstatymų, todėl po darbo atvykti tikrai negalės. Vėliau pridūrė: „Nebent jūs pataikysite paskambinti mano naktinio budėjimo metu, nebent aš nebūsiu išvykęs į kitą Utenos regiono rajoną, nebent jums labai pasiseks…“

Dalina RUPINSKIENĖ

 

 

12 Komentarai

 1. Valstiečių pastatytas Skvernelis priskaldė malkų. Kaip mentai s, taip ir “protingas”. Ačiū STT ir rinkėjams, kad Anykščiuose neliko panašių veikėjų.

 2. Jeigu tokie pareigūno paaiškinimai yra užfiksuoti liudininkų, gyventojai gali teikti kolektyvinį skundą į administracinių ginčų komisiją dėl pareigūno neveikimo, t.y. vengimo veikti, ginant piliečių ir valstybės interesus.
  Manyčiau, kad gyventojai turi drąsiai ginti tiek savo, tiek visuomenės interesą dėl daromos žalos teršiant gamtą.
  Kadangi žala dažniausia daroma nedarbo valandomis, belieka gyventojams, tai pastebėjus, kviesti policijos pareigūnus tel. 112 ir kartu su pareigūnais pasemti užteršto vandens pavyzdžius, įteikti policijai kaip nusikaltimo įrodymą su pareiškimu ir su filmuota, fotografuota medžiaga.
  O tada jau ponas gamtosaugininkas tegul įrodinėja teisme savo sertifikuotus paėmimus ir nedarbo valandas….

  • nenusipezek,neapsvaik nuo savo ismintingumo,ne tu istatymas,ne tu priversi zmogu dirbti po darbo,virsvalandzius mokesi,ne tu prisemsi i savo prisikta trilitrini vantens sudinom rankom.Buk su savo ismintim pats su savim.

 3. durniu salis daugiau nieko

 4. debilizmas kazkoks , gal net afrikoj viska greiciau sutvarkytu …

 5. Upelis palei geležinkelį ir Draugystés gatvés nuotekos fui,vakare į Šventąją visas brudas plaukia ,niekam neįdomu😂

 6. Toks ir aplinkosaugininkas, jei rankų iš kišenių ištraukti negali.

 7. Gerai būtų, kad straipsnį perskaitytų Aplinkos ministerijos atsakingi darbuotojai

  • siūlau pasielgti pilietiškai jeigu turite daugiau duomenų apie žalą gamtai, parašykite į Aplinkos apsaugos agentūrą, taip pat nusiųskite nuorodą į šį straipsnį adresu:el. paštas: aaa@aaa.am.lt.
   Tikiuosi Jums atsakys ir imsis veiksmų tinkamų.

 8. Tegyvuoja TRAIDENIAI ir visokie panašūs birzgalų šuliniai….

 9. Pilka nenusisnekek tau priklauso kuo skubiau sutvarkyti sita reikala

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.