Galės auginti agurkus

Aplinkos ministerija skelbia, jog pasiektas susitarimas dėl statinių ant kvarcinio smėlio klodų Anykščių rajone, Vikonių kaime.
Pasirašyta taikos sutartis tarp Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) ir atsakovų – statytojo Audriaus Juškos bei statybą leidžiančius dokumentus (SLD) išdavusios Anykščių rajono savivaldybės administracijos.
Skelbiama, jog valstybės institucijos išvengs tolesnio bylinėjimosi išlaidų, o pagal taikos sutarties sąlygas galės būti tęsiamas svarbaus investicinio projekto įgyvendinimas. Atsiradus poreikiui naudoti žemės gelmių išteklius, statytojas ne vėliau kaip per vienerius metus privalės savo sąskaita pašalinti visas kliūtis.
Ginčas tarp ieškovo (VTPSI) ir atsakovų kilo dėl statinių žemės sklype ant kvarcinio smėlio klodų. VTPSI, patikrinusi SLD išdavimo teisėtumą, nustatė pažeidimų, dėl kurių šie dokumentai negalėjo būti išduoti. Iš pradžių teismo buvo prašyta panaikinti SLD galiojimą ir įpareigoti statytoją statinius nugriauti.
Tačiau VTPSI, atsižvelgdama į investicinio projekto didelę vertę (9 334 829 eurų be PVM), į tai, kad iki 2016 m. birželio 30 d. į projektą jau buvo investuota beveik 3 mln. eurų ir kad jį įgyvendinus, būtų sukurta 100 naujų darbo vietų Anykščių rajone, sutiko ginčą spręsti taikiai. Taikos sutarčiai neprieštaravo ir trečioji bylos šalis – Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos.
Statytojas, pasirašęs taikos sutartį, be kita ko, įsipareigoja, atsiradus poreikiui naudoti žemės gelmių išteklius sklype, savo sąskaita, ne vėliau kaip per 12 mėnesių pašalinti nuo žemės sklypo visus statinius, sutvarkyti statybvietę ir pašalinti bet kokias kitas kliūtis, trukdančias naudoti šiuos išteklius. Jeigu šis įsipareigojimas per nustatytą terminą nebus įvykdytas, statytojas privalės mokėti 60 eurų baudą už kiekvieną įsipareigojimo nevykdymo dieną. Baudos mokėjimas neatleis statytojo nuo įsipareigojimų, be to, tokiu atveju VTPSI įgis teisę statytojo lėšomis nugriauti žemės sklype pastatytus statinius.
Besipriešinantys ūkio plėtrai ant kvarcinio smėlio klodų iki šiol tvirtino, kad tai bus didelis trukdis  Lietuvos valstybei išgauti išimtine nuosavybės teise priklausančius gamtos išteklius.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.