Gal gyvena geriau?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prognozuoja, kad naujaisiais mokslo metais nemokamą maitinimą mokykloje gaus apie 56 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti – apie 50 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais nemokamą maitinimą mokyklose gavo apie 63,6 tūkst. , o parama mokinio reikmenims įsigyti buvo suteikta 54,3 tūkst. mokinių iš mažas pajamas gaunančių šeimų.
Tai reiškia, kad nemokamą maitinimą šalyje gaus 13 proc. mažiau besimokančiųjų, o paramą mokyklinėms prekėms 8 proc. mažiau nei pernai.
Anykščių rajone skaičiai – labai panašūs. Dabartiniais duomenimis, nemokamą maitinimą gaus maždaug 13 proc. mažiau moksleivių nei pernai, o pasiruošimui į mokyklą – 16 proc., tačiau kol kas dėl paramos kreipėsi mažiau nei pusė tų, kurie galimai jos gali tikėtis.
„Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 153 Eur. Nemokamas maitinimas taip pat gali būti skiriamas, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 204 Eur (kai mokinys auga nepilnoje šeimoje, šeimoje yra 3 ir daugiau vaikų, mokinys yra neįgalus, mokinio tėvai yra neįgalūs ir nedirbantys, mokinio tėvai yra nedirbantys pensininkai arba mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką).
2016 mokslo metais paramą mokinio reikmenims įsigyti gavo 701 mokinys, nemokamą maitinimą – 793 mokiniai.
2016 m. liepos mėnesį parama mokinio reikmenims įsigyti buvo skirta 351 mokiniui, nemokamas maitinimas – 357 mokiniams.
2017 m. liepos mėnesį parama mokinio reikmenims įsigyti buvo skirta 294 mokiniams, nemokamas maitinimas – 310 mokinių.
Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti galima kreiptis iki spalio 5 d., o dėl nemokamo maitinimo – visus mokslo metus“, – rašoma administracijos direktorių šiuo metu laikinai pavaduojančio Ramūno Blazarėno atsiųstame laiške redakcijai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.