Gabrielė Griauzdaitė. “Jaunimas darbo pokalbiuose klausia – tik kiek mokėsit”

Tarybos narės tvirtinimu, dalis anykštėnų sparčiai materialėja ir savo gerbūvį siekia susikurti pačiais įvairiausiais būdais tik ne sąžiningu darbu.
Šiuo metu G. Griauzdaitė vadovauja UAB “Virema“, kurioje dirba 20 darbuotojų. Kolektyvą maitinimo įstaigai jai teko surinkti visą iš karto ir per, palyginus, trumpą laiką.
„Didžioji dalis dabar, sakykim, link to materialumo eina – bando pasipuikuoti ir mašinom, ir namais… Pavyzdžiui, ateina į darbo pokalbį – jie nepasakys aš pasiryžęs dirbti, kažką įrodyti, kad aš galiu, tada uždirbsiu. Bet ateina ir iš karto – kiek man mokėsit? Tai faktas, kad į tą materialumą mes linkstam, tačiau šimtu procentu apie visus taip kalbėti taip pat negalima. Dėl atlyginimo dažniausiai atsakau, jog tai priklausys nuo to, kaip dirbsit. Kiekvieno pastangas vertiname ir tikrai, jei žmogus yra darbštus ir gerai dirba, tai aš manau, kad ar Lietuvoje, ar Anglijoje, ar Airijoje jis gerai uždirbs ir atlikdamas sau malonų darbą. Bet faktas, kad priklauso nuo pačio žmogaus, kaip jis save pateikia, kiek jis pasiryžęs įdėti darbo ir pastangų, atėjęs į tą darbo vietą, ir kokią pridėtinę vertę atneš tam kolektyvui bei darbdaviui“, – redakcijai teigė G. Griauzdaitė.
Šiuo metu Utenos teritorinė darbo birža skelbia, jog Anykščiuose darbo ieško vos vienas barmenas ir vienas padavėjas. Virėjų norinčių įsidarbinti – 12. Daugiausia bedarbių yra traktorininkų – net 35. Įsidarbinti norėtų beveik trys dešimtys automobilių vairuotojų, 27 socialinio darbuotojo padėjėjai, 23 medkirčiai, 22 apdailininkai, 20 katilinių kūrikų, 17 plataus profilio statybininkų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.