Frankofonijos šventė Anykščių viešojoje bibliotekoje

Kovo 29 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Vive l’amitié – Tegyvuoja draugystė!“, skirta Tarptautinei prancūzų kalbos (frankofonijos) dienai paminėti.

 

Pukis Kutulis – Batuotas Katinas Kalbų alėjoje pasitiko Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokinius, atkeliavusius su jų prancūzų kalbos mokytoja Elvyra Samuoliene. Jiems buvo papasakota trumpa „Bonjour“ plytelės atsiradimo istorija – 2014 m. kovo 28 d. minint Tarptautinę frankofonijos dieną Bibliotekoje buvo atidengtos plytelės su lietuvių ir prancūzų kalbomis iškaltu užrašu „Laba diena“. Plyteles atidengė Lietuvių kalbos instituto direktorė prof. dr. Jolanta Zabarskaitė ir Prancūzijos ambasados kalbos ir švietimo bendradarbiavimo atašė Luc Aubry.

Literatūrinės popietės metu skambėjo prancūziška muzika, buvo žiūrimas filmukas apie frankofoniją. Mokiniai, pasiskirstę į dvi komandas („Baguette“ ir „Sourire“), dalyvavo draugiškoje viktorinoje apie Prancūzijos istoriją, geografiją, literatūrą, žymias šios šalies asmenybes. Po viktorinos popietės dalyviai sudainavo prancūzišką dainą, lentoje rašė gražiausius prancūziškus žodžius, piešė vieną iš ryškiausių Paryžiaus simbolių – Eifelio bokštą. Vėliau Pukis Kutulis – Batuotas Katinas pakvietė visus paragauti prancūziškų vaišių – kruasanų su kakava.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos Ernestos Bernatonytės

 

 

 

  

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.