Frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai ir „valstiečių“ pinigai

Po to, kai Saulius Skvernelis išėjo su dalimi buvusių „valstiečių“ ir įkūrė atskirą frakciją, LVŽS narys Valentinas Beržiūnas parašė straipsnį, kuriame išvardino, kokias sumas skyrė „valstiečiai“ išėjusiems per įvairius rinkimus. Teigiama, kad vien Prezidento rinkimuose Saulius Skvernelis iš LVŽS gavo daugiau kaip pusę milijono eurų, paskelbta, kiek gavo iš „valstiečių“ ir Tomas Tomilinas, kandidatavęs ir išrinktas Deltuvos šiaurinėje apygardoje. Publikuojame šį straipsnį. 

Saulius Skvernelis ir jo bendraminčiai, pranešę, kad kuria naują frakciją, padėkojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Išties, padėkoti yra ir už ką, ir dėl ko.

Visų pirma, pradėkime nuo labai netolimos praeities – 2020 m. Seimo rinkimų, kurių metu naujosios frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai iš LVŽS rinkimų sąskaitos gavo, paprastai tariant, labai solidžias pinigų sumas savo rinkiminėms kampanijoms organizuoti.

Pažiūrėkime į skaičius. Remiantis VRK duomenimis:

Vilniaus Šeškinės–Šnipiškių vienmandatėje kandidatavęs Lukas Savickas savo rinkimų agitacijai išleido 18 712 eurų.

Taip pat Vilniuje, Pilaitės–Karoliniškių apygardoje kandidatavęs S. Skvernelis – 24 856 eurus. Naujosios Vilnios apygardoje kandidatavęs Algirdas Stončaitis – 20 284 eurus.

Raudondvario apygardoje kandidatavusi Laima Mogenienė – 21 804 eurus.

Jotvingių apygardoje kandidatavęs Zenonas Streikus – 13 853 eurus.

Mažeikių apygardoje kandidatavusi Laima Nagienė – 16 347 eurus.

Šiaulių krašto apygardoje kandidatavusi Rima Baškienė – 8754 eurus.

Deltuvos šiaurinėje apygardoje kandidatavęs „kairysis“ Tomas Tomilinas – 28 955 eurus.

Bendram „padėkos“ vaizdui susidaryti galime palyginti, pavyzdžiui, LVŽS narės Agnės Širinskienės rinkimams Molėtų–Širvintų apygardoje išleistą sumą, kuri siekė vos 2146 eurus.

Ar nemaži finansiniai rinkiminių kampanijų pajėgumai atvedė visus šiuos naujosios frakcijos narius į pergalę vienmandatėse apygardose? Kaip žinia, tikrai ne. S. Skvernelis, L. Kukuraitis, A. Stončaitis, L. Savickas, R. Miliūtė ir L. Mogenienė 2020 m. Seimo rinkimuose išrinkti pagal partijos sąrašą. Galbūt garbinga būtų atsisakyti ir Seimo nario mandato, jei nebetenkina buvimas LVŽS atstovais.

Taip pat dažnai teigiama, kad 2016 m. S. Skvernelis padėjo LVŽS laimėti rinkimus. Vis tik taip pat dažnai pamirštama, kad labai nedaug jo atsivestų politikų laimėjo vienmandatėse. Daugelis pakliuvo per sąrašą, tarp kurių buvo ir ištikimas S. Skvernelio sąjungininkas Vytautas Bakas. Per sąrašą į Seimą 2016 m. pakliuvo R. Miliūtė ir T. Tomilinas.

Sugrįžkime į kiek tolimesnę praeitį, tai yra į Prezidento rinkimus. Kandidatas, tuometinis ministras pirmininkas, atstovavęs LVŽS S.Skvernelis rinkimams turėjo sukaupęs 590 433 eurų sumą, iš kurios LVŽS lėšos sudarė 585 000 eurų. Pats premjeras į savo rinkimus neinvestavo, o reklamavosi bene daugiausiai iš visų kandidatų.

Įdomu tai, kad Gitano Nausėdos pergalei prireikė mažesnių finansinių išteklių. G. Nausėdos rinkiminėje sąskaitoje buvo 291 089,36 euro fizinių asmenų aukų, pats prezidentas nuosavomis lėšomis rinkimų kampaniją parėmė maksimalia leistina suma – 17 700 eurų.

Baigiant galime prisiminti 2019 m. savivaldos rinkimus. Šiuose rinkimuose dėl Vilniaus mero posto varžėsi buvęs ekonomikos ir inovacijų ministras, o dabar Europos Sąjungos komisaras Virginijus Sinkevičius, kurio asmenybė neretai siejama su naujai suburta frakcija „Vardan Lietuvos“.

LVŽS rinkimų kampanijai Vilniaus mieste skyrė iš viso 101 030 eurų. Iš jų net 60 293 buvo atseikėta kandidato į merus V. Sinkevičiaus reklamai.

Palyginimui, Kauno mieste rinkimų kampanijai LVŽS skyrė 31 172 eurus, Šiaulių mieste – 17 197 eurus, iš kurių kandidato į merus Aurimo Žvinio reklamai – 1761 eurą.

Valentinas Beržiūnas

12 komentarų

 1. tegul staigiai gražina pinigus Ramūniukui

 2. M.Fergizienė

  Dabar visi grąžins pinigus Valstiečių partijai.

 3. Neskaniai atrodo tie perbėgimai…

 4. Qi ko jus taip toli net Vilniun ziurit kiel kas kainavo tegu karbausko zurnalistas tas Brazdziunas paraso kiek kainavo musu vaigino rinkimai i merus ,jei turi tuos duoenis tai anyksciu tikrai turi

 5. visais laikais gera preke buvo deficitas,todel nesistebiu,kad uz gera ar net labai gera politika reikia gerai sumoketi.Linkiu geros sekmes T.Tomilinui,nes jis tikrai priimtinas rinkejams,ko negalima pasakyti apie kitus norincius bet kokia kaina buti prie lovio.

 6. kai nebuvo normalaus už ką balsuoti, tai ir prabalsavo, o kitu atveju ir milijonas nebūtų padėjęs.

  • Taigi aha !

   Ponia, gal žinote kiek pinigų valstiečiai skyrė D.Vaiginui per baurakarbauskiniai – šmigelskinį projektą „Vaiginą į merus“ ?

 7. Tomylinas pasirodo rekordmenas pagal sumas

 8. Iš TSRS laikų filmo:

  IŠDAVIKAIS NAUDOJAMĄSI, TAČIAU JIE NIEKADA NEGERBIAMI !

 9. vaigino drauge

  Okiek Vaiginiuks su Obelevicioku susides dabar pinigeliu kai ligonine su poliklinika junks o o kaip bus era ciapset ES pinigelius uz tai konkursas direktoriaus pareigoms su patirtim,o ne su jaunyste

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.