Fotografo Mariaus Čepulio klausė, kur jis rado žmoną

Anykščiuose vykstančiame  tarptautiniame miško festivalyje yra ką veikti net ir nelabai besidomintiems gamta. Vakar paskaitą prie Puntuko įsikūrusioje festivalio miško stovykloje skaitė fotografas, ornitologas, verslininkas Marius Čepulis, žinomo tinklaraščio „Čepulio fotoklajonės“ autorius.

Žinomas fotografas žaismingai ir su gera humoro doze pasakojo apie savo pomėgį, kuriam skiria didžiąją laiko dalį. Beje, M. Čepulis išsklaidė daugelį sukurtų mitų apie gyvūnus. Sakykim, teigė, kad vilkas yra vienas protingiausių gyvūnų, o ne kvailas, kaip  jį pateikia pasakos. O štai pelėdos ir ereliai atvirkščiai – dideliais protiniais sugebėjimais nepasižymi. M. Čepulis pasakojo, kad daug laiko užima pasiruošimas fotografavimui ir maskavimasis. „Fotografuoju žvėris ir noriu kuo arčiau jų prieiti,  maskuojuosi dangalais. Žmonės miške dažniausiai manęs net nepastebi, praeina pro šalį, o paukščiai labai gerai mato ir juos pratintis reikia keletą dienų“, – pasakojo fotografas.
M. Čepulis pabrėžė, kad gamtoje nėra nereikalingų gyvūnų, o vieninteliai sutvėrimai, kuriuos jis pats naikina, yra erkės, bet ir jos vaidina tam tikrą vaidmenį natūralioje atrankoje. Žiūrovai turėjo ir klausimų fotografui, tiesa, ne visi buvo susiję su gamta. Viena moteris neišlaikė nepaklaususi, kur fotografas rado žmoną, jei jau tiek laiko praleidžia gamtoje…
Miškų festivalio renginiai vyks iki birželio 24 dienos. Šiandien laukia vienas iš įdomiausių renginių – paskaitą skaitys svečias iš Japonijos.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.