Floristika gimdo vis įdomesnius projektus (galerija)

Gėlės lydi mus švenčių metu, dovanodami jas norime suteikti džiaugsmo ar paryškinti progos iškilmingumą, išreikšti jausmus, „pasakyti“, kas žodžiais nenusakoma. Vieni dovanoja gėles tik jubiliatams ar, parodydami pritarimą apdovanojimui pagal nuopelnus, kiti gėlių puokštes prisimena, kai to reikalauja tradicijos ir etiketas, dar kiti ilgai netrunkančiomis laimės akimirkomis. Yra žmonių, kurie kasdien su nuostabiausiomis puokštėmis palydi laimės pasitikti daugybę žmonių. Tai žmonės savo darbinę veiklą susieję su floristika. Tokia veikla ne tik verslas, bet ir kūryba Kalbiname šio verslo naujoką ir entuziastą Mindaugą Jonušą, norėdami sužinoti, kokie įspūdžiai lydi pirmuosius žingsnius floristikos versle.

Kokia patirtis padarė labiausiai jaudinantį įspūdį?

-Šiandien jau galiu džiaugtis, kad gėlių pasaulyje esu 7 mėnesiai. Man visai netikėta, neplanuota veikla tapo gyvenimo būdu. Noriai mokausi ir dalyvauju vis įvairesnėje  įmonės veikloje, įgyju daugiau ir daugiau įgūdžių.

Šiandien galiu džiaugtis, kad išlaikytas išbandymas – po kursų patikėta marketingo vadovo vieta floristikos versle man tapo išsipildžiusia svajone. Čia įgijau patirties veiklose, kuriomis visai neseniai menkai domėjausi, o šiandien galiu džiaugtis ne vienu sėkmingai vystomu projektu. Todėl džiaugiasi širdis, jog mano ir komandos pirmas fotoprojektas – „Tulpių mergaitė“ pateko į pasaulyje žinomo prekės ženklo vaikų ir jaunimo mados žurnalo „Brand model magazine“ puslapius.

Gėlės yra ne tik dovana, bet ir įvaizdžio dalis. Gėlių mergaitės tai švenčių tradicijos dalis, jos lydi jaunuosius ceremonijos metu, dalyvauja bažnytinėse apeigose, procesijose. Įvaizdis kuriamas, tobulinamas, keičiasi jo mados, būdai joms populiarinti. Man naujokui gėlių dizaino srityje, nesitikėjusiam, jog fotosesijos bandymas galėtų, ką nors sudominti – ši žinia buvo netikėta.

– Taigi, jau iš patirties žinosite, kad floristika susijusi su dizainu, fotomenu, mada. Taip, savirealizacijai atsiveria įvairios galimybės. Ar veiklos įvairovė nesukelia įtampos darbe?

-Mados pasaulis man ne svetimas. Aš juo visada domėjausi ir jis man aktualus, nes šiuo metu įmonėje vystome ne vieną foto projektą. Todėl tiek marketingu, tiek ir mada stengiuosi ir gyventi ir tuo aktyviai domėtis. O veiklos įvairovė neleidžia ateiti monotonijai, teikia impulsus įgūdžių tobulinimui. O juk sakoma, jog įgyto mokslo ant pečių nenešiosi.

Man, kaip marketingo vadovui, labai svarbus kolegų tarpusavio supratimas ir bendras tikslo siekimas. Noriu, kad mano komandoje būtų žmonės, kurie kartu kryptingai eitų tikslo link. Šiuo metu esu aplink save sutelkęs žmones, kurie, mano manymu, yra tikri savo srities profesionalai ir širdyje nestokoja  vilties. Esu kiekvienam iš jų labai dėkingas.

 

-Mindaugai, pristatote ypatingą projektą atskleiskite kokį?

-Šis projektas pavadintas  „Nuotaka“. Juk meilė – tai nuostabus jausmas, kuris buvo pagrindinis daugelio menininkų, kūrėjų ir kitų žymių žmonių įkvėpimo šaltinis.
Artėjant vestuvėms – vienas iš pagrindinių atributų, be kurių neapsieitų nei viena nuotaka – tai puokštė.

Dažnai labai sunku nuspręsti, kokios gi puokštės norėtumėte ir kokios gėlės turėtų būti sukomponuotos. Kad būtų paprasčiau nuspręsti, ko norite – mūsų šauniosios floristės pasirengusios jums padėti.

Kiekviena nuotakos puokštė derinama asmeniškai, pagal gėlių kiekį bei norimas spalvas.
Įmonės vadovė Aliona Ušanovienė atskleidė dar daugiau detalių apie ypatingą projektą.

– Atskleiskite, kaip gimė nuotakos fotoprojektas?

-Tai jau trečias mūsų įmonės fotoprojektas su gėlėmis. Kaip ir žadėjome anksčiau, darysime ir stebinsime jus naujais projektais. Projektus kuriame pagal sezoniškumą, panaudojant sezonines gėles ir to metų laiko gamtos grožį.
Kadangi vasarą yra daugiausia vestuvių, tai ir mūsų fotoprojektas su nuotaka ir gėlėmis.

-Ar pasikeitė nuotakų skonis puokštėms?
Labai stipriai nepasikeitė, iš mados neišeina klasikinės baltų gėlių puokštės.
Vis dažniau nuotakos pasirenka asimetrines, ramių spalvų puokštes, kur dominuoja žaluma – įvairių rūšių eukalipto ir kitos šakelės.

-Kuo šis projektas išskirtinis?
– Džiaugiamės, kad prie mūsų fotoprojekto prisidėjo modelis, televizijos šou dalyvė Natali Pavlova. Smagu dirbti su profesionalais. Modelis, fotografė, vizažistė, floristai – visi puikiai išmano savo darbą.
Sukneles modeliui parinko suknelių salonas UniCum Boutique.

Parengė  Goda Petkutė

6 komentarai

 1. MINEDAS!

 2. Proto bokštas

  Suradot ką kalbinti…DDD Jau floristas blyn…DDD Čia kaip tam senam multifilme apie pažaduką , … O DABAR BUS ŠITAIP…DDD

 3. O man patinka kūrybingos asmenybės. Ir kokie nuostabūs projektai. Pavydėkit toliau.

 4. pritariu Dalia

  gera girdėti, kad Mindaugui sekasi

 5. tai jis nebedainuoja? bando kurti puokštes? o taip gerai juokindavo žmones, negi dabar niekais užsiiminės?

 6. Kad Anykščiuos

  Kvietkai labai brangus, Aina peklan. Nebemazna inpirkt.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.