Finišavo antrasis labdaros žygis

Gegužės 18 dieną 14 valandą Anykščių Vyskupo skvere, kaip ir buvo numatyta, finišavo labdaros dviračių žygis “Galiu daugiau, nei tu manai!”. Žygio dalyvius sveikino Seimo nariai Sergejus Jovaiša ir žygio globėjas Justas Džiugelis., jiems koncertavo dainininkė Ingrida Kazlauskaitė. Šiemetinis žygis buvo gana ekstremalus, nes dalyviai patyrė traumų, jiems teko paklaidžioti, be to, nelepino oro sąlygos, teko važiuoti per lietų ir krušą.
Gegužės 3-ąją Didžiosios Britanijos Lutono mieste prasidėjęs žygis, kurio iniciatorius anykštėnas Tautvydas Piragis, finišavo Anykščiuose. Skleisdamas žinią apie Dauno sindromą ir norėdamas sugriauti egzistuojančius stereotipus, jis įveikė apie 2900 kilometrų. Tai kiek daugiau negu buvo numatę patys žygio dalyviai. T. Piragis startavo vienas, o Vokietijoje prie žygio prisijungė bendražygis Andrius Vasiliauskas. Pervažiavę Europą ir kirtę Lietuvos sieną žygeiviai aplankė Marijampolę, Jurbarką, Šilutę, Telšius, Šiaulius, Joniškį, Baisogalą, Panevėžį. Anykščiuose žygio „Galiu daugiau, nei tu manai“ dalyvius sutiko draugai, pažįstami ir tiesiog tie, kuriems pati žygio idėja yra artima ir imponuojanti. Finiše dviratininkus lydėjo baikeriai.
Pakviesti prie scenos vyrai nebuvo iškalbūs, T.Piragis sakė, kad labai jaudinasi, o A. Vasiliauskas papasakojo, kaip jie susipažino, ir kaip jis nusprendė prisijungti prie žygio. T. Piragis sakė, kad šiemet kelionę apkartino incidentas, kai teko griūti nuo dviračio „Įvažiavus į Vokietiją, minant dviračių taku, pamačiau, kad moteris juo vedžioja didelį šunį. Aš jai iš toliau šūktelėjau: „Atsargiai!”. Ji su augintiniu pasitraukė, tačiau leidžiantis nuo kalno daugiau nei 40 km/h greičiu, pastebėjau, kad šuo vėl šoko ant dviračių tako.Teko rinktis – šuo ar pieva. Rinkausi pievą, keletą kartų verčiausi“, – pasakojo T. Piragis.
Kalbėjo ir šio žygio dalyvė, Tautvydo gyvenimo draugė Diana, kuri visą kelią lydėjo dviratininkus važiuodama automobiliu. Ji papasakojo, kaip kilo žygio idėja. „Jis vis kalbėdavo, kad važiuos, o aš sakiau, kad važiuok dėl ko nors, o ne tik šiaip“, – pasakojo Diana. Kadangi pora augina ketverių metukų dukrą Kamilę, kuri gimė su Dauno sindromu, žygis buvo susietas su parama šios grupės žmonėms.
Žygio globėjas Seimo narys Justas Džiugelis kalbėjo, kad jau pernai jis dalyvavo žygio finiše, kuris vyko Troškūnuose. „Šiemet šie žmonės maloniai sutiko, kad tapčiau žygio globėju. Malonu, kad žygio dalyviai atlieka švietėjišką misiją, perduoda žinutę, kuri svarbi visai Europai. Pagarba visai Tautvydo šeimai bei Andriui. Tokių žmonių veiklos dėka visuomenė tampa atviresnė ir draugiškesnė“, – kalbėjo J. Džiugelis.
O štai žygio dalyviams koncertavusi dainininkė Ingrida Kazlauskaitė sakė, kad stebėjo žygio maršrutą internete ir „sirgusi“ už žygio dalyvius. I. Kazlauskaitė perdavė linkėjimus nuo savo tėvų – Livetos ir Petro Kazlauskų – ir sudainavo vieną iš jų dainų.
Beje, baikeriai ne tik lydėjo žygio dalyvius, bet ir rinko jiems pinigus, kuriuos įteikė įdomiai „supakavę“ – į degalams skirtą kanistrą. „Čia kad parako nepritrūktų“ ,- juokavo motociklininkai. T. Piragiui parako nepritrūks, nes labai panašu, kad šeima galvoja apie trečiąjį žygį.

Linas BITVINSKAS

Anykštėnas Tautvydas Piragis iniciavo paramos žygį “Galiu daugiau, nei tu manai!”. Praeitą šeštadienį žygis finišavo Anykščiuose. Projekte „Vidiniai rezervai“ – pasakojimas apie šį žygį. Tai puikus pavyzdys kaip net ir emigracijoje gyvenantis žmogus gali daug padaryti savo šalies garsinimui.

3 komentarai

  1. Aciu uz zygi ir Anyksciu garsinima Tautvydai. Galejo ir is rajono valdzios kas nors pasveikinti, Tubis butu atejes….

  2. Ačiū Anykštėnams
    Kitais metais vėl minsiu ir finišuosiu Anykščiuose

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.