Finansavimas automobiliui įsigyti – mitai ir tikrovė

Nuosava transporto priemonė – neatsiejama nuo greitesnių kelionių, komforto, kurią įsigyja beveik kiekviena šeima. Pastebima tendencija, jog automobilis yra ypač reikalingas šeimoms, auginančioms mažus vaikus. Automobilis suteikia galimybę greičiau nuvykti iš vieno kelionės taško į kitą, tokiu būdu sutaupant kiekvienam mūsų brangaus laiko, tačiau dera paminėti, kad jo priežiūra pareikalauja nemenkų investicijų, todėl tam reikia būti finansiškai pasiruošus. Neturint reikiamo santaupų kiekio, tačiau esant būtinybei įsigyti nuosavą transporto priemonę, sprendimu gali tapti paskolų bankas, vartotojų patogumui teikiantis paskolą automobiliui įsigyti be pradinio įnašo ir transporto priemonės įkeitimo. Teikiant paraišką dėl paskolos automobiliui, pasiskolinti galima didesnę sumą negu pasirinktos transporto priemonės vertė. Tai reiškia, jog už papildomus pinigus galima apmokėti tokias paslaugas kaip automobilio draudimas, naujų padangų ar reikiamų dalių įsigijimas. Taigi, ką reikia žinoti apie finansavimą automobiliui įsigyti ir kokie mitai sklando apie šį paskolos tipą?

Pirmiausia, gavus teigiamą sprendimą dėl paskolos automobiliui įsigyti, asmuo gali savarankiškai pasirinkti, kokį automobilį norės įsigyti: naują ar naudotą. Bankas šiam sprendimui jokios įtakos neturi, todėl mitas, jog pasirašant finansavimo sutartį, banke dirbantiems specialistams reikia pateikti konkretų planuojamos įsigyti transporto priemonės pasiūlymą. Asmuo gali pasirinkti bet kokių pagaminimo metų, markės, bet kokioje pardavimo vietoje esantį automobilį, kadangi bankas skolindamas pinigus neriboja nei vieno iš šių faktorių. Specialistai rekomenduoja pirmiausia gerai apgalvoti, kokį automobilį bus norima įsigyti ir atkreipti dėmesį į jo kainą. Kadangi finansavimui galima pasirinkti didesnę pinigų sumą negu planuojamo įsigyti automobilio vertė, perkant naudotą transporto priemonę tam tikrą pinigų kiekį gali reikėti skirti naujoms detalėms, padangoms ar draudimo dokumentams apmokėti. Todėl teikiant paraišką paskolai gauti yra būtina atkreipti dėmesį į šį aspektą.

Teigiamu paraiškos atveju įsigijus automobilį būtina žinoti, kad transporto priemonė iškart tampa asmens nuosavybe, nes paskolai gauti nereikia pradinio įnašo ar automobilio įkeitimo. Todėl mitas, kad pasirinkus paskolos tipą automobiliui įsigyti, šis yra įkeičiamas ir tampa ne asmens/šeimos, bet banko nuosavybe. Gavus paskolą asmuo transporto priemonę gali išsirinkti per 30 dienų. Svarbu paminėti, jog bankas turi teisę pareikalauti dokumentų, patvirtinančių automobilio įsigijimą. Dar vienas svarbus aspektas gavus teigiamą sprendimą dėl paskolos automobiliui įsigyti – bankas nereikalauja kasko draudimo. Kasko draudimas automobilį apdraudžia nuo tokių rizikų kaip vagystės, avarijos, tyčinė kitų asmenų veikla, stichinės nelaimės ir pan. Šis draudimas atlygina žalą net jei avarijos kaltininkas yra automobilio savininkas, tačiau jei nuostolių patyrė kiti avarijoje dalyvavę asmenys, kasko draudimas jiems nuostolių neatlygins. Tai yra pagrindinis skirtumas tarp kasko ir privalomojo draudimo.

Prieš teikiant paskolos prašymą, yra būtina atkreipti dėmesį į banko taikomas sąlygas bei reikalavimus paskolų gavėjams kaip asmens amžius, gaunamos pajamos, dokumentai, kurių gali prireikti paraiškos teikėjui. Esant palankiai finansinei situacijai asmuo ar šeima gali kreiptis dėl paskolos, tačiau turi būti įsitikinę, kad ateityje jų gaunamos pajamos nesumažės ar neatsiras kitų trikdžių, galinčių turėti įtakos paskolos grąžinimui. Kadangi nuosava transporto priemonė be jokios abejonės suteikia patogumo ir komforto kiekvienam asmeniui bei šeimai, jos įsigijimas palengvina kasdienybę gyvenimo rutinoje. Kadangi bet kokia paskola yra finansinis įsipareigojimas, būtina tinkamai įvertinti asmenines skolinimosi galimybes ir įsitikinti, kad paskola šeimai netaps našta.

2 Komentarai

  1. Hellow my name is Martinfetty. Wery good-hearted post! Thx 🙂

  2. O gal kas yra pirkę per čia: http://kku.lt/paskolos/ ? Atrodo labai geras sąlygos, bet visvien norisi išgristi atsiliepimus….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.