Fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas, gyventojams patariama nesportuoti lauke

Pastarosiomis dienomis šalyje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas, gyventojams patariama nesportuoti lauke, o namus vėdinti tik dienos metu.

„Fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas. Vakar fiksavome kietųjų dalelių paros ribinės vertės viršijimus visose miestų oro kokybės tyrimų stotyse, taip pat kai kur fiksavome azoto dioksido koncentracijos padidėjimą“, – BNS sakė Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo skyriaus atstovė Vilma Bimbaitė.

„Oro užterštumas labai padidėjęs ir šiandien laikosi taip pat didelės kietųjų dalelių koncentracijos – matyt, ir šiandien viršijimus fiksuosime“, – teigė ji.

Anot jos, panašus oro užterštumas laikysis keletą dienų.

„Prognozės kol kas nelabai paguodžiančios, nes užteršta oro masė dar nepasitrauks bent iki savaitgalio. Matyt, kad daugiau ar mažiau tos taršos turėsime visą savaitę“, – kalbėjo specialistė.

Jos teigimu, oro užterštumas padidėjęs dėl visoje Europoje nedėkingų nešvarių oro masių.

„Praktiškai virš visos Europos nusistovėjusi nešvari oro masė ir tos koncentracijos tik didėja. Meteorologinės sąlygos nepalankios sklaidai – nėra vėjo“, – sakė V. Bimbaitė.

Ji rekomenduoja žmonėms nesportuoti lauke, neiti į ilgesnius pasivaikščiojimus, namų nevėdinti rytais ir vakarais, kai būna didžiausios teršalų koncentracijos, tą daryti vidurdienį.

Ramūnas Jakubauskas

2 komentarai

  1. Ryte truputi pabegiojau tai atsikrenksciau kazkokiu tai rudu smeliu ,gal ore jo koncentracija didesne nei pagal norma turetu but.

  2. To Virginijai

    Tai iš KIKo kamino ten deginama viskas kas dega, reikia patikrinti tik nakties metu, bus viskas aišku kaip ant delno.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.