Feisbuko paskyroje andrioniškietis šaukiasi seniūno pagalbos

Andrioniškio seniūnijos feisbuko paskyroje Plikiškių kaimo gyventojas Bronius Mogyla patalpino filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuoti po jo valdas lakstantys arkliai.

„Nykščiai“ telefonu susisiekė su Andrioniškio seniūnu Rolandu Lančicku ir teiravosi, ar jam žinoma ši situacija?  „Žinau šią kaimynų ginčo problemą. Netoliese B. Mogylos gyvena kaimynas, kuris augina arklius. Ten jau ne pirmą kartą arkliai laksto, kaimynai, mano žiniomis, nesutaria. Važiuosiu aiškintis, kas vyksta. Jei taikiai kaimynų ginčo nepavyks išspręsti, teks perduoti aiškintis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Anykščių skyriui, kuri vertins situaciją“, – sakė seniūnas.

NYKŠČIAI

27 komentarai

 1. Gaila , sodyba matos labai grazi , apsodinta gelem kurios ir dabar dar zydi , jeigu arkliai nueda tai nuotraukoje matosi kas is ju beliko.

 2. Kaip gali Plikiškių gyventojas būti andrioniškietis?

 3. Nu graužti kopūstai, o sodiba Andrioniškio… Ne Gerb. Magylos

 4. nu kurgi dabar taip tulpes žydi

 5. gal arkliai uzdaryti tvarte , neseriami , tai issilauze is tvarto isbadeje ir grauzia kas papuole neziuri ar tai kopustai ar bulves,

 6. Reikia arklius aptvare laikyti, o ne palaidus, kad žmogui nepadarytų nuostuoliu. O jeigu pabėgo ir nu graužė daržovės, tegu atlygina žalą.

 7. arkliai ne vien toje sodyboje ,,ganosi“. Spėjo visus kaimynus aplankyti.

 8. Keista, kad seniūnas nežino arba nesivadovaja savivaldybės patvirtintomis naminių gyvųnų laikymo taisyklėmis ir bando nusiplauti rankas nuo tiesioginės pareigos

  • Seniunas negi piemuo kad dar ir arklius ganytu , jam uztenka darbo ir seniunijos gyventojus ir gyventojas ganyt.

   • ar tik gyventojos neapraizgė megstiniais savo seniūnioko, kad nebegali suvadovauti arklių piemeniui ir suvaldyti arklių gaspadoriaus?

  • Durnas kaimietis

   Kažkaip nesiseka apsimesti gudriu? Tos taisyklės negalioja, o galiojančiose juodai ant balto parašyta apie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos funkcijas.

   • Jonas Pagonas

    Seniūnas yra savivaldybės administracijos pareigūnas ir gali surašyti piliečiui administracinių teisių pažeidimo protokolą dėl palaidų gyvulių, besiganančių svetimoje valdoje, be tos valdos šeimininko sutikimo. Ir nereikia vengti darbo, kuris priskirtas pagal pareigas, nors ir tas darbas pareigūnui nepatogus. Seniūnas arsakingas už tvarką administracinėje seniūnijos teritorijoje pats, o jeigu piliečiai prieštarauja ir nesutinka su seniūno sprendimu dėl nuobaudos, tuo atveju gali pasitelkti kitas Valstybės institucijas ar policijos pajėgas.
    Kam iš anksto deginti biudžeto pinigus, pačiam nieko nedaran?

    • Kvazimodai tu? Nuo kada seniūnai tapo pareigūnais? Kada vėl atsirado administracinių teisių pažeidimai? Gyvenate kažkokiame paraleliniame pasaulyje.

    • Svėdasų Jadze

     Ką gali šis statytinis Antano vaikėgalis , rašyti be klaidų ne gali , prisimenu Jo rašytus pažeidimo protokolus kai dirbo “žaliukų patrulių“.

     • gali pagal jam priskirtas funkcijas- 12 pukte įrašyta:
      „Pagal kompetenciją nagrinėja ir surašo administracinių nusižengimų protokolus.“
      Tai va-viskas priklauso nuo jo potencijos ir kompe ką mato!

 9. seniūnai įstatymais įpareigoti surašyti ank protokolus už neprižiūrimus gyvulius jų savininkams, o ne nuo savęs tiesioginį darbą bandyti permesti rimtesnėms institucijoms. Dirbam Rolandai, dirbam, o ne uogas auginam ir Dzezu valtimi link eglės plukdom, čia ne fotkes daryti regioniniam…

 10. tokia politika. Nuo saves, ne as.

 11. Seniūnų darbą kordinuoja ir kontroliuoja savivaldybės administracijos direktorė ir jos pavaduotoja. Gal gyventojams reikia jau tiesiogiai į administracijos direktorę kreiptis su prašymu dėl seniūnijoje kylančių viešos tvarkos problemų, kam dar trukdyti jauną funkcionierių, kuris ten seniūnijoje tik “višteles“ prižiūri, kad tos nenuobaudžiatų.

  • Prižiūri prižiūri vieną kokią tai juočkę, kožną savaitę kabinete užsidarę sėdi, kokia įdomu Andrioniškiui iš to nauda?

   • jeigu dvi šalys nuo to patenkintos tai ir apinka tūri būti patenkinta. Ne viskas matuojama materialia nauda!
    Sveikatos visiems ir stiprybės palaikant taikius santykius 🙂

 12. Manau,kad Andrioniškio seniunija reiktu sujunkti su Viešintu seniunija,tai butu tvarka.Reikia pasimokyti iš Viešintu seniuno,-tvarka pavyzdine.

 13. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Tiek metu niko nesu kito parases, tai man dabar susireiksminti kaip kulturine cioce, kad mano nikas visur vaidenasi….
  Gerai kad perskaiciau turiu cia aiskintis tai viena.

  Antra tiek metu elementariais socialiniais ekonominiais rodikliais aiskinau kaip Lietuvos laukia brisiaus galas del ES lesu panaudojimo per tas pacias kulturines cioces, kai sitiek metu mus issaugodami senoliai sitiek kraujo praliejo, o dabar tos patvarkys Lietuvele per kelius desimtmecius. Ir kaip nuo to supuvo tesine socialine baze… Ir dabar Kvazimodas prades aiskinti kas priklauso, ko nepriklauso seniunams pagal ta puvesi ganant kaimieciu alkanas kumeles lakstancias po kaimynu pievas………

  Bet kai diagnoze nustatineja, tai man yprasta, kulturines cioces uzgrudino savo poziuriu i mane ir pakyleta arogancija. Bet ne nika dar prikniso prie biurokratiniu peripetiju aiskinimosi. Tas Andrioniskis apskritai ypatinga publika, tai telycios alkanos po miskus pries kaledas laksto, tai arkliai……….
  ____________________________________________________________
  O apskritai jei imti gyvunu tema, tai man geriausiai sventa zeme demonstruoja tai isimintas kitas atvejis. Kai panasiame kaime gyveno sau suo. Gyveno dziaugesi gyvenimo, savam uodega vizgino, svetima aplojo, niekam labai jis netrukde ir nelabai kas i ji demesi kreipe.
  Bet kadangi sioje zemeje nieko nera amzino, ateina anksciau ar veliau laikas atsisveikinti su siuo pasauliu. Ir kaip nuo seno yprasta sis suo jausdamas savo gala patrauke i miskus sulaukti savo saulelydzio. Ir ko gero butu galima sia istorija uzbaigti, jei nebutu sio suns pamaciusi pro sali vaziavusi viena kulturos veikeja. Palikti si brisiaus gala primenanti vaizda neleido jos tauri ir kilminga sirdis. Nabagas buvo paguldytas i automobili ir nuveztas i veterinarijos klinikas. Ponia buvo pasirengusi nabagui gyvunui ko gero irengti net atskira liuks lygio reanimacine palata.
  Nes buvo padaryta pilno formato fotososesija su graudzia suns fizionomija, net su fotoshopu asaru ties akimis pritapsnota kurios kuo puikiausiai derejo, salia banko saskaitos, skirtos gyvuno gyvybei issaugoti. Kaip baigesi sios ponios meile, tauria sirdimi besikisant i dievo plana nezinau… Bet pagalvojau kaip butu grazu, jei anksciau turejome postamenta iskelta darbininko ir valstietes kuji ir pjautuva, tai siai dienai vietoj to galetume sukurti kulturos veikeja moteri, kuri puosdama galva euru vainiku, kelia i dangu dvesianti Lietuviska suni…….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.