Faršą geriausia mainyti į akinius

Dar pavasarį kalbėjome su Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos direktoriumi  Arūnu Vilkončiumi apie tai, kad jis pavasarį išgelbėjo varniuką ir parsivežė jį auginti į namus. Tiesa, tada A. Vilkončius prašė apie tai nerašyti, nes vylėsi, kad išmokusi skraidyti varna išskris, be to, kaip pažiūrės į tai gamtosaugininkai.

Vasara baigėsi, per tą laiką varna užaugo, tapo įžymybe, nes apie ją rašė portalai, ją filmavo televizija, bet vis tiek dar laikosi prie Elmos kolektyviniuose soduose esančių direktoriaus namų.
„Kaip juokiasi žmona, įsigijau geresnį draugą už šunį“, – pasakojo „Nykščiams“ A. Vilkončius. Pasak jo, ant kelio rastas varniukas greitai priprato, visur sekioja po namų valdos teritoriją ir krečia varnybes. „Žmona išvis negali lauke nieko daryti, nes tuoj prisistato varna ir ima kartoti tai, ką ji daro. Sakykim, jeigu skuta bulves, tai ir varna tampo lupenas. Jei imasi ravėti, ir ji eina paskui ir ravi, bet ravi viską iš eilės“, – apie darbščią varną pasakojo A. Vilkončius. Pasak jo, varna taip „išravėjo“ burokėlius, kad pastarųjų neliko.
Tačiau be šitos dorybės paukštis turi ir trūkumų – ji baisi blizgančių daiktų vagilė ir dar nebloga aktorė. „Jei šunį gali sudrausti, tai varnos ne. Sakykim, pabari, kad neimtų blizgančių daiktų, ji vaikšto vaikšto, tik capt – ir nešasi. Keletą kartų man iš kišenės akinius ištraukė. Užskrenda prie kamino ir sėdi su akiniais. Tada bėgu faršo atsinešti, pašaukiu. Ji atskrenda su akiniais ir išmaino juos į faršą“, – apie gudrybes pasakojo A. Vilkončius. Pasak direktoriaus, labiausiai jis baiminasi, kad vieną dieną varna nutemps jo automobilio raktelius ir numes kur į Šventąją.  Kad išvengtų raktelių ar kitų smulkių daiktų dingimo, šeima prisipirko gaubtų, po kuriais sudeda daiktus, nes varna įsmunka ir į namus patikrinti, ar ten tvarka.
Beje, A. Vilkončius pasakojo, kad sumanus paukštis dažnai vaidina, kad yra alkanas. „Prisigrūda pilną snapą ir nuskrenda paslėpti. Po to vėl atskrenda ir rodo, kad vis tiek nori lesti. Kartą namuose mačiau kaip faršą slėpė po šaldytuvo kojele, galvojau pamirš, bet kitą dieną įskridusi į namus išsikrapštė“, – sakė A. Vilkončius.
Atskira istorija yra su automobiliu. „Varna patikrina visus pilkos spalvos automobilius, o man užtenka privažiuoti prie namų ir varna atskrenda“. A. Vilkončius šypsosi, kad varna nelabai patenkinta, kad jis važiuoja į darbą, mat buvo įpratusi jį matyti namuose. Jis labai bijojo, kad varna ims sekti automobilį į darbą, bet taip nenutiko.  „Kartais dingsta kokioms dviem paroms. Anądien matau, kad skrenda keturios varnos, Viena tokia papešiota uodega, pažinau, kad mano. Pašaukiau, nutūpė ant peties. Kitos varnos medžiuose sutūpė ir žiūri, turbūt galvojo, kad jų draugė išprotėjo“, – juokėsi A. Vilkončius.
Beje, tai ne pirmas paukštis, su kuriuo  A. Vilkončius draugauja. Pasak jo, anksčiau jis buvo prisijaukinęs šarką, kuri per orlaidę įskrisdavo palesti.

(Zitos Vilkončienės ir Alfredo Motiejūno nuotraukos)
Linas BITVINSKAS

2 Komentarai

  1. as irgi svajoju susidrugaut su varniniu seimos pauksciu… jei kas padetu siame reikale, buciau dekingas

  2. nuostabi istorija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.