„Europinis šulinėlis“ baigia išsekti

Nacionalinė žiniasklaida praneša, jog Europos Audito Rūmų narys, buvęs ilgametis Lietuvos finansų ministras, Rimantas Šadžius turi rimtų pastabų dėl ES paramos naudojimo. Neišmintingo pinigų įsisavinimo pavyzdžių netrūksta ir Anykščių rajone.
Lietuvos finansų platformą lipdęs R. Šadžius, tik išvykęs į Europą atsimerkė ir išvydo, jog ji – ant vis labiau į žemę grimztančių polių. Be to, į visas puses ištampyta tik tam ir sukurtų bei jau išnykusių arba bebaigiančių išnykti partijų.
Į redakciją paskambinęs anykštėnas ūkininkas pasidalino savo patirtimi, bandant gauti ES paramą pagal priemonę „…ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“.
„Didesnio absurdo, tikriausiai, nėra buvę nuo tada, kai Nacionalinė mokėjimų agentūra pradėjo skirstyti europinius pinigus. Nuo šių metų rugsėjo įsigaliojo tvarka, jog dokumentus galima užpildyti tik per mistinę internetinę sistemą „zumis.lt“. Palengvinimu paraiškų teikėjams turėjusi tapti sistema – tapo dar vienu paprastam žmogeliui neįveikiamu barjeru. Ji paprasčiausiai neveikia. Ar ne primena VRK pirktų internetinių paslaugų prieš praėjusius Seimo rinkimus už 5 000 000 eurų. Ir taip kiekvieną kartą – vis kas nors ne taip. Atrodo, jog tik partiniai turi teisę kreiptis. Jokios jų atskaitomybės, jokio viešumo… Todėl jaunimas ir bėga iš šalies ir tų pačių Anykščių. Juk neturi „blato““, – kalbėjo nedidelės paramos NMA siekęs krašto gyventojas.
Buvęs ministras R. Šadžius ragina ruoštis 2020-tiems, kai ES paramos nebeliks ir kasmetinis šalies biudžetas taps maždaug dvigubai mažesnis. Auditorius kviečia pasirūpinti, jog dabar skiriamos lėšos duotų grąžą valstybei ir būtų investuojamos ne į takus ir tuščius daugiafunkcinius centrus, o į darbo vietų kūrimą. R. Šadžius dalinasi informacija, jog maždaug devyniasdešimt procentų paramos paskirstoma, nesilaikant visų skaidrumo reikalavimų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.