Erikas Druskinas dar kartą tapo kultūros centro direktoriumi

Kontroversiškai pagarsėjęs režisierius Erikas Druskinas po to, kai pasitraukė iš Rokiškio kultūros centro vadovo pareigų, kurį laiką buvo dingęs iš viešosios erdvės. Tinklalapis temainfo.lt praneša, kad E. Druskinas laimėjo Utenos kultūros centro direktoriaus konkursą. Konkursas įvyko rugpjūčio 10 dieną. Į direktoriaus vietą pretendavo penki asmenys. Geriausiai pasirodė E.Druskinas.

Nenuostabu, nes jis turi vadovavimo patirties – mėnesį buvo Širvintų ir metus Rokiškio kultūros centro direktoriumi. Tiesa, rokiškėnai jo vadovavimu nesidžiaugė, o galiausiai net įvyko tikras sukilimas ir pats Rokiškio meras išreiškė nepasitikėjimą. “Dvidešimt organizacijų kreipėsi į merą, išreikšdamos nepasitikėjimą kultūros centro direktoriumi Eriku Druskinu. „Mes nepatenkinti Druskino vykdoma kultūrine politika, kuri yra susijusi su įvairių kolektyvų naikinimu, išvijimu iš kultūros centro, nepatenkinti ir jo renginiais, kurie daugiausiai yra iš žmonių, ne rokiškėnų, pasikviestų“, – sakė Rokiškio rajono dailininkų klubo „Roda“ pirmininkas Arūnas Augutis. Verslo klubo nariai tikina įsižeidę dėl direktoriaus kritikos jų renginiams, todėl svarsto tik iš dalies remti teatrų festivalį, nors tradiciškai skirdavo premijas ir prizus už spektaklius. „Teatrus priimdavo verslo klubo nariai, organizuodavo ir vakarienę. Šiuo metu priimta nuostata paremti tą teatrą tiesiogiai, bet neorganizuoti toks pačios vakarienės“,– teigia Rokiškio verslo klubo koordinatorė Nataša Aleksiejeva. Rajono meras, norėdamas suvienyti bendruomenę, nušalino direktorių nuo festivalio organizavimo ir paragino išeiti iš darbo. „Jisai nesugebėjo dirbti pagrindinio darbo, tai reiškia žmones vienyti kažkuriam tai tikslui, o ne skaldyti, šiuo metu Eriko pasisakymai viešoje erdvėje, požiūris į verslą, kultūrą jisai vertė skaldytis, o ne vienytis“, – pareiškė Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis. Erikas Druskinas centro vadovu dirbo pusantrų metų. Per tą laiką atleisti kai kurie darbuotojai, sumažinti kolektyvų vadovų etatai” – apie įvykius Rokiškyje rašė laikraštis “Gimtasis Rokiškis”.

„O realiai liko suskaldytas Rokiškio kultūros centro kolektyvas, išvaryti kūrybiniai kolektyvai, išardyta Mažoji teatro salė, paliktas bene 4 tūkst. audito nustatytas trūkumas. Kiek jo padaryta darbų, neatnešusių naudos nei rajonui, nei Kultūros centrui, neskaičiuota. Neskaičiuota ir tai, kiek jo sugebėjimai prognozuoti kultūrinės rinkos raidą rajonui kainavo išlaidų. Rokiškio visuomenė buvo ne juokais sukilusi, kad šis žmogus paliktų Rokiškio kultūros centro vadovo postą. Teko palikti įvardinus priežastį – trukdė dirbti“, – tinklalapyje temainfo.lt rašo žurnalistė Rita Briedienė.

NYKŠČIAI

7 Komentarai

  1. Taisyklingai reikia rašyti kontrOversiškai. Taisykite klaidas.

  2. Sveikinimai ir linkime Utenai sėkmės

  3. Viena geriausių diskusijų buvo tarp Germanavičiaus ir Druskino…. tu narcizas, aš ne narcizas 😀 Režisierius vidinis ir išorinis, tai čia kaip vaistai 😀 Robertas – man atrodo pirmą kart laidoje teks iškviesti apsaugą 😀

  4. Uzuojauta Utenai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.