Elmininkų bibliotekoje vis dar mėgsta lankytis jaunieji elmininkiečiai

Biblioteka neatsiejama nuo knygos. Labai gaila, bet jau praėjo tie laikai, kai bibliotekoje prie knygų lentynos gausiai būriavosi mažieji skaitytojai.

Vaikų – mažėja, o ir tiek patys vis dažniau vietoje knygos renkasi kompiuterį. Kad paskatintum skaityti, tenka pasitelkti išradingumą: dalyvaujame akcijose, rengiamos jiems skirtos parodos, vyksta kūrybinės valandėlės.

Džiaugiuosi, kad Elmininkų bibliotekoje yra, kad ir nedidelis būrelis, tačiau šaunių aktyvių dalyvių: Evita, Tėja, Urtė, Aušrinė, Rokas, Majus, Ignas, Dovydas… Kad ir kaip būtų įdomūs kompiuteriniai žaidimai, tačiau pavyksta juos įtraukti ir į kitas veiklas.

Skaitymo skatinimo iššūkyje aktyviausia buvo Evita, o pasiūlius pailsėti nuo kompiuterinių žaidimų ir bibliotekoje paskaityti vieno iš mėgstamiausių vaikų rašytojų V. Račicko knygas, labiau sudominti pavyko berniukus.

Patinka vaikams ir kūrybinės valandėlės, tad artėjant tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, jaunuosius skaitytojus pakvietėme nupiešti piešinukus, kad galėtume dekoruoti senoliams skirtas dovanėles. Aplinkybės neleido pasitelkti vaikų lankant garbingo amžiaus elmininkiečius, tačiau visi kartu pasiuntėme stiprius sveikatos palinkėjimus.

Džiaugiamės, kad vaikai aktyviai sportuoja naujai įrengtoje krepšio aikštelėje šalia bibliotekos ir bendruomenės namų. Čia jie ir kamuolį pamėto, ir gimnastikos pratimus atlieka. Mūsų kiemas „gyvas“ iki sutemų.

Diana Šermukšnienė

Vienas komentaras

  1. Vaikams patinka lankytis ten kur gera aplinka,kur juos pasitinka su meilę.Svarbiausia,kad vaikai užimti ir jiems patinka lankytis bibliotkoj ir sportuoti.Tai yra geras pavyzdys visai bendruomenėmis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.