Elektromobilį Anykščiuose pirkti dar ne laikas

Lietuvos miestuose dar šiemet bus įrengtos 57 naujos elektromobilių įkrovimo prieigos. Elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimui savivaldybėms yra skirta beveik 1,5 mln. Eur iš Europos regioninės plėtros fondo.

Pagal Nacionalinės susisiekimo plėtros 2014–2022 m. programą, siekiama, kad miestų ir priemiesčių aglomeracijose, kuriose yra daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, 2020 m. būtų nemažiau kaip 100 elektromobilių įkrovimo jungčių. Savivaldybės taip pat turės užtikrinti, kad 5 metus po įkrovimo prieigos įrengimo elektromobilių įkrovimo paslaugos būtų teikiamos nemokamai.
Susisiekimo ministerija primena, kad 2014–2017 m. įrengta 12 viešų didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelių automagistralėje Vilnius–Klaipėda ir viena automagistralėje Vilnius–Panevėžys. Planuojama, kad iki 2018 m. pabaigos pradės veikti dar 14 viešųjų didelės galios įkrovimo stotelių šalia kelių, priklausančių transeuropiniam transporto tinklui, ir prie kitų valstybinės reikšmės kelių. 5 prieigos jau yra įrengtos, 9 dar įrenginėjamos.
Deja, Anykščiuose dar tokios įkrovimo prieigos teks palaukti. Artimiausia elektromobilių įkrovimo stotelė veikia Utenoje.

NYKŠČIAI

5 Komentarai

 1. nuvaziuok prie SPAir pasikrausi

 2. taip visus ir leidzia ten. O visiems kad butu kada irengs?

 3. Žurnalistui info

  Siaip jau elektromobilis kraunasi is 220V rozetes. Tad jai turi nuosava nama ar kazka panasaus tai jokiu problemu. Per nakti pasikrauni ir visa diena po Anykscius vazineji

 4. Ukmergės stotelė už 43 km. Utenos už 39 .

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Elektriniam transportui pakrovimo stoteles reikalingos ne tam kad nera kaip namuose pakrauti akumuliatorius, o tam kad juos pasikrauti keli civilizuotai….. O ne tai kaip ypratusi kulturingoji musu rase, Nuvarysi tiiiiiii uz kampo pas Vasilioku Bambalioku laukuos, impils kanistru saliarkas……

  Siai dienai neblogai veikia greito uzkrovimo technologijos. Kai akumuliatoriai uzkraunami per pusvalandi. Ar per pusvalandi iki 80% ju talpos. Tam reikalinga didelio galingumo pakrovimo elektros stoteles isdestytos lygigiai taip pat, kaip ir skystu degalu degalines. Tokiu atveju zmones galetu pirkti elektrini transporta su mazesnes talpos akumuliatoriais be baimes visada grizti namo. Tik tai turejo buti valstybine visos Lietuvos strategija, o ne Anyksciu. Kam realiai panaudoti ES lesas. Tos keliolika pakrovimo stoteliu, neaisku dar kokio galingumo. tai tik dekoracija…..

  Buvau ikeles kaip atrodo pasaulines pakrovimo stoteliu zemelapis. Tik issididinkite ir sulyginkite su Estija…
  https://map.openchargemap.io/

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.