Egidijus Šilaika: “Ne mokslo metų trukmė lemia ugdymo kokybę“

Radijo stoties „Nykščiai FM“ laidoje „Savaitės aktualijos“ ieškota atsakymo, kas nutiks, jei vis dėlto bus priimtas sprendimas ilginti mokslo metus.
Transliacijoje dalyvavęs rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas teigė, jog prieš tokį Švietimo ministerijos sprendimą ne tik šeštoje klasėje besimokanti jo dukra, bet ir iš dalies jis pats. Mat su sunkumais ir nemažais iššūkiais susidurs darbdaviai, kurių darbuotojai atostogoms rinksis tik du vasaros mėnesius, o ne tris kaip iki šiol.
„Nemanau, kad mokslo metų ilginimas gerins mokymosi rezultatus. Ne. Tik vaikų užimtumas bus kokybiškesnis, nes ne visi tėvai randa laiko savo atžaloms, ir tuo bus priverstos užsiimti mokyklos. Èia tik mano nuomonė. Dabar pasibaigus mokslo metams, mokytojo darbas su ta diena nesustoja. Jis ir analizuoja, ir vertina praeitus metus, ir ruošiasi, žiūri į ateitį. Dar visą birželį dirbame. Tenka užsiimti netradicinėmis veiklomis ir stovyklas organizuoti, ir sunku pasakyti, kas čia labai keisis. Kiekviena naujovė nėra lengvai priimama. Laukiame kitų ugdymo planų ir matysime, kaip yra įsivaizduojama ši reforma“, – sakė E. Šilaika.
Visą praėjusią savaitę portale „Nykščiai.lt“ vyko skaitytojų apklausa, kurioje teirautasi, ar pritartumėte mokslo metų ilginimui iki liepos mėnesio? Ilgesniems mokslams besąlygiškai pritaria tik 16 proc. respondentų. Reformai priešinasi net 61 proc. apklausos dalyvių. Dar 10 proc. už numatomas permainas, jei nereikėtų ruošti namų darbų.
Apklausoje iš viso dalyvavo pustrečio šimto skaitytojų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.