Dzin ir gitara

Jei jūs pagalvojote, kad esu viskuo nusivylęs, nepatenkintas ir viskam abejingas, kaip lietuviai sako „man viskas – dzin“, tai šį kartą suklydote. Dzin (dzen) – raizgymas arba zentangle –  meditacinio meno rūšis, kurio pradininkai yra amerikiečiai Rikas Robertsas ir Maria Thomas. Rickas daugybę metų pragyveno kaip vienuolis, užsiiminėjo meditacija, o talentingoji Maria dirbo graviruotoją bei iliustratore botanikos srityje.

Norint kurti dzen raizginius, nereikia būti didžiu menininku ar turėti ypatingą talentą. Ricko ir Marios šūkis „Viskas įmanoma vienu brūkštelėjimu!” puikiai atspindi dzen raizgymo metodo filosofiją. Darbo įrankiai čia patys paprasčiausi – juodas gėlinis rašiklis ir baltas popieriaus lapas. Naudotis trintuku griežtai draudžiama. Kaip nėra vienodų žmonių, taip niekad nebus ir vienodų dzen raizginių. Kiekvienas kūrinys yra unikalus, kaip ir žmogus, kuris jį sukūrė. Neverta jaudintis, jei tyčia ar netyčia atkartosite kieno nors kūrinį, tačiau įdėjus nors dalelę savęs, jis jau bus jūsų.
Lietuvoje dzen raizgymas dar skamba kaip naujiena, o pasaulyje – tai jau labai įdomus užsiėmimas. Tuo netruko įsitikinti ir andrioniškiečiai. Gražus būrelis meno mėgėjų sugužėjo į miestelio biblioteką, kur jų laukė Naujųjų Elmininkų bibliotekos bibliotekininkės Dianos Šermukšnienės dzen raizginių paroda.
Diana – ne tik bibliotekininkė. Ji ir Naujųjų Elmininkų bendruomenės pirmininkė, moterų vokalinio ansamblio „Elmė“ dainininkė, Anykščių literatų klubo „Marčiupys“ narė. Jai į talką atvyko ir kitas marčiupietis bardas Alvydas Apeikis. Po prisistatymo žiūrovų laukė premjera: pirmą kartą nuskambėjo  žurnalistės, klubo pirmininkės Dalinos Rupinskienės žodžiais Alvydo sukurta daina „Kandis“.
Apžiūrėjus antrame aukšte eksponuojamus piešinius, kurių kiekvieną išsamiai komentavo autorė, visų norinčių piešti laukė edukacinė pamokėlė, kurios metu visi turėjo galimybę nusipiešti savąjį piešinį. Vėl skambėjo Alvydo atliekami romansai, humoristinės dainos, Dianos poezijos posmai.
Renginio pabaigoje tapo visiškai aišku, kad Andrioniškyje gyvena žmonės, kuriems tikrai nėra viskas dzin. Labai džiugu, kad šalia suaugusiųjų auga ir jaunosios žvaigždutės. Nuoširdžiausias ačiū renginio dalyviams ir žiūrovams. Pieškite patys, raginkite šeimos narius, draugus, kaimynus.  Tikiu, kad sekanti dzin raizginių paroda bus jau tikrai andrioniškietiška.

Antanas Žvikas, bibliotekininkas

4 komentarai

  1. Mandalas jie pieše ,taip vadinasi šitie piešiniai .

  2. Panašu, bet ne visai mandalos

  3. If some one desires to be updated with latest technologies then he must be pay a quick visit this web site and be up to date daily.
    gratis porr aldre http://netcomap.se/hair-care/betong-tegel-pris.php

  4. Ne, tai tikrai ne mandalos. Čia daug daugiau laisvė ir beveik nėra taisyklių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.