Dvyliktoji tradicinė šventė Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje

Šeštadienį Svėdasų seniūnijos Malaišių kaime, rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje, įvyko respublikinis renginys „Vaižgantinės“. Jame tradiciškai pagerbiami nusipelnę  meno ir kultūros žmonės. Šiemet 19-oji respublikinė literatūrinė Vaižganto premija buvo įteikta poetui, filosofui, Vytauto Didžiojo universiteto  Filosofijos katedros vedėjui, filosofijos mokslų daktarui, doc. Liutaurui Degėsiui.

Laureatą pristatė ir jam premiją įteikė Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos narys Gerimantas Statinis.

Svėdasų seniūnas Saulius Rasalas mažąją Vaižganto premiją „Už nuopelnus Svėdasų kraštui“ įteikė mokslininkui Gvidui Kazlauskui.

Kun. Aleksandro Papučkos  vardo „Meilės ir gerumo“ premija jaunimui buvo paskirta  Svėdasų gimnazijos mokiniui Gvidui Eigeliui. Ją įteikė premijos mecenatas, Svėdasiškių draugijos „Alaušas“ garbės pirmininkas Algimantas Indriūnas.

Laureatus sveikino Seimo narys Antanas Baura, mero patarėja Donata Sabaliauskaitė, draugai ir kolegos.

Šiemet šventės dalyvius Vaižganto tėviškė pasitiko su naujais skulptūriniais akcentais. Jų autoriai – viešintiškis Pranas Petronis, Vladas Gaidys iš Šeimyniškėlių ir tautodailininkas Aleksandras Tarabilda.

Nors viruso baimė gerokai praretino žiūrovų gretas, šventė praėjo sklandžiai ir nuotaikingai. Net rudenėjanti saulutė nepagailėjo šilumos ir miškininkų paruoštas laužas sulaukė atitinkamo dėmesio.  Utenos šaulių rinktinės nariai visus vaišino karšta kareiviška koše ir arbata, o Anykščių kultūros centro kapela „Grieža“ (vadovas Kęstutis Grigaliūnas) – nuotaikingomis melodijomis.

Šventę organizavo Svėdasų seniūnija, Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyrius, Asociacija Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys“ ir Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus.

Valentinas Repšys

7 komentarai

 1. kokia nuobodybė buvo….

 2. Šventė buvo tiesiog puiki. Ir oras labai geras, ir kapela gražiai pasirodė, ir viskas buvo suorganizuota sklandžiai. Net ir skania koše šauliai pavaišino. Jokio nuobodulio nebuvo. Tas komentatorius kažkoks zirzeklis, tokiems visur ir visada būna viskas blogai. Tokiem reikia ant pečiaus namie gulėti, o ne į renginius vaikščioti.

 3. Dalyviai iš Kauno

  Nuoširdus ačiū visiems organizatoriams. Pailsėjome, pasižmonėjome, gero koncerto pasiklausėme, pagerbėme net kelis premijų laureatus. Gaila tik, kad Vaižgantinės būna tik vieną kartą metuose. Tokių prasmingų ir įdomių švenčių reikia kuo daugiau.

 4. Svedasu Jadze

  aš pamysliau kad jau rizikas grupei priklausau tai ir nebenuvažiavau iki Malaišių pažiūrėt kaip labai protingi žmonės iš arti atrodą . Ale pagal kitų žmanių pasakajimų tai interesna, kad respublikinian renginin, vienų kartų metuos Anykšių rajoni nei meras , ne ją pavaduotojas nei savivaldybės kultūros ministrę nei kultūros tarybas pirminkę neatvažiavą. Gal autobusiokas savivaldybęs sugedys? Ar anys sarmatyjas susitikt su premijų lauriatais?

 5. Jurgis be kepures

  Nei meras nei savivaldybes darbuotojai neprivalo i renginius vazineti. Saves ziurekit.

  • Matomai, kad vėjo prapučiamas esi, teisybės krataisi ir klijuojiesi kaip vantos lapas prie tos vietos, kuri nuoga pirtyje būna…

 6. Ko rašinėti kvailas pastabas, kaltinti rajono vadovus? Juk dalyvavo mero patarėja, puiki, iškalbinga moteris, sveikino visus laureatus. Ar reikėjo, kad visa savivaldybė su tarybos nariais kaip į posėdį suvažiuotų?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.