Dujų balionų teks atsisakyti, tačiau pasirinkimas vienas – elektrinės viryklės

Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama vienam butui sieks iki 600 eurų – trijų ir daugiau aukštų daugiabučių namų vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti. Dujų balionai daugiabučiuose negalės būti naudojami nuo 2022 m. pabaigos.

Dviejų aukštų daugiabučiai, nors juose mastui gaminti yra naudojami dujų balionai, nes jie neprijungti prie gamtinių dujų tinklų, į šį projektą nepatenka. Jiems teks dujų balionų atsisakyti, bet kompensacijos dviejų aukštų daugiabučių gyventojams ministerija neduos. Anykščiuose vien J. Biliūno gatvėje tokių daugiabučių yra 7. Kodėl šie 4 dviaukščiai, stovintys pačiame miesto centre prieš A. Vienuolio progimnaziją, nebuvo prijungti prie gamtinių dujų tinklų, dabar atsakyti niekas negali. Dar 2 dviaukščiai yra prieš siaurąjį geležinkelį ir vienas iškart už geležinkelio pervažos.

Trijų ir daugiau aukštų gyventojams apsisprendus kuo būtų keičiami dujų balionai, administratorius, bendrija ar kita ūkį prižiūrinti įmonė turės pasirinkti rangovą ir parengti daugiabučio namo vidaus tinklų pertvarkymo projektą. Kadangi miesto ir kaimo daugiabučius administruoja UAB Anykščių komunalinis ūkis, apie tai, kaip organizuojamas balionų „panaikinimas“, klausėme įmonės direktoriaus Kazio Šapokos. Direktorius klausimą peradresavo pavaduotojui Valdemarui Navickui, nes, pasak direktoriaus, „jis kuruoja šią problemą“.

„Norintiems pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, visus dokumentus būtina sutvarkyti iki spalio 1 d., o darbus atlikti iki gruodžio 1 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus. Taip rašoma energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno įsakyme. Ar kas nors mūsų rajone vyksta šia linkme?“ – klausėme įmonės direktoriaus pavaduotojo.

„Mes, kaip daugiabučių administratorius, turime 6 tokius namus, kuriuose maisto gaminimui naudojami dujų balionai. 4 namai yra kaimo teritorijoje ir mieste yra 2 bendrabučio tipo namai. Šią savaitę kviesime kiekvieno iš šių namų gyventojų susirinkimą ir tarsimės. Susirinkimo metu gyventojai privalės nuspręsti ir užprotokoluoti, kokią maisto gamybos priemonę namas rinksis. Didelio pasirinkimo nėra. Visiems teks pasirinkti elektrines virykles, nes gamtinių dujų prie šių 6 namų privesti nėra jokios galimybės.  Kai tik turėsime visų namų  susirinkimų protokolus, tuomet teiksime paraiškas Energetikos ministerijai dėl kompensacijų gavimo”, – sakė V. Navickas.

Energetikos ministerijos įsakymų projekte numatoma, kad Valstybės subsidijos renkantis elektros energiją bus: iki 200 eurų (be PVM )subsidija laiptinės elektros instaliacijai rekonstruoti, iki 200 eurų (be PVM ) subsidija gyventojo bute esančiai instaliacijai sutvarkyti ir iki 200 eurų (be PVM) subsidija elektrinei viryklei įsigyti.

Dalina RUPINSKIENĖ

12 komentarų

 1. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

  Tai kokiam gi velniui tą balioną laikyti bute?! Kad sprogtų? Pasambinkite į tokią firmą „Saurida“. Ji dujas atveža ir sumontuoja šalia namo. Automatiškai papildo ir prižiūri. Štai jums ir alternatyva.

 2. tai kur det reiks balionus , gal komunalinis supirks ir panaudos savo reikmem , maciau santechnikai veziojas panasius tik spalva kitokia , bet jeigu nores perdazis.

 3. net sovietiniais laikais tokios prievartos nebuvo,kur einam,ka dar sugalvos eurosojuzo genijai??

 4. Tai kurie čia du bendrabučiai? Liudiškių gatvėj? O tai už geležinkelio bendrabutis kaip?

 5. O kaip dėl Anykštos g. 25?

 6. Anykštėne

  O kuo žmones, gyvenantys dviejų aukštų name ir naudojantys dujų balionus yra prastesni už gyvenančius didesneme name?Jiems kompensuoti nereikia? Kodėl?Namas pačiame miesto centre,Baranausko aikštėje,jame yra dujų balionai ir niekam neįdomu nors visos šventės vyksta šalia,viso miesto įvaizdis.Namas stovi apaugęs didžiuliais medžiais,gadinanciais stogą daugybę metų ir neatsimena,kad juos kada nors kas nors genėtu.Idomu,kam priklauso rūpintis miesto centro grožiu?Ar reikia laukti,kad kada nors sprogtų dujų balionai ir nuneštu viską su visais miesto švenčių dalyviais?

 7. Nu laba diena as siai dienai is viso is komunalinio ukio gavau toki atsakyma del bendrabucio tipo namo kuriame gyvenu. Cituoju:
  „Į Jūsų namą buvo atvestos dujos, buvo bendros virtuvės, bet privatizavus kambarius, žmonės savavališkai įsirengė virtuves, pasistatė dujų balionus.
  Jūsų namas nepatenka į valstybės paramą, keičiant dujų balionus į saugesnius energijos šaltinius.“
  Kitaip sakant, tuomet ir toliau naudosim buitinius dujų balionus, nes kažkas privatizavo savavališkai virtuves ir kaip suprantu nieko nebuvo galima anksčiau padaryti ir šiuo metu taipogi nieko negalima padaryti. Super namų administratorius komunalinis ūkis. Žmonės savavališkai ką nori tą privatizuoja, o jie paskui tik konstatuoja faktą.

 8. jei visi pradės naudoti elektrines virykles , tai reiks daryti grafiką kuriam butui kada virti, neišlaikys seni elektros skaitliukai

 9. Ir dar, norint, kad visi atsisakytų dujų balionų, turi būti užtikrinta nenutrūkstamas elektros tiekimas, o tai kai elektros po parą, dvi nebūna, tai ir arbatos neišsivirsi, valgyt nepasigaminsi, kai visa buitinė technika tik elektra…

 10. Elektros perkrovos jau dabar būna ir mėto saugiklius visam namui jeigu kas nors susijungia daugiau elektros įrenginių, tai kas būtų jeigu visi elektrines virykles susijungtų dar papildomai? Su tokiais senais laidais ir instaliacijom mėtys ir trumpins iki kol užsidegs. Ir labai teisingai pastebėta komentaro viršuje, kas bus jei dings elektra dėl tų pačių gedimų ir gamtos stichijų kurių būna dažnai ir energijos tiekimas nebūna atnaujinamas tą pačią valandą? Duonos plutą graužt ar ant žvakės valgyt virt? Prievarta verčia atsisakyt dujų ir ta pačia prievarta bruka brangiai kainuojančią ir abejotiną alternatyvą – elektros energiją ir neduoda jokio pasirinkimo!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.