Dujinė patranka terorizuoja Anykščius (video)

Gyvenimas Anykščiuose daliai anykštėnų primena gyvenimą kare – vakarais girdimi sprogimai. Ir tai ne istorinės patrankos garsai, o ūkininkų naudojama garsinė patranka neleidžia išsimiegoti. Sprogimo garsai mieste girdimi ir po 23 valandos.

Garsinės patrankos šūviai – dar viena niekaip neišsprendžiama ilgametė Anykščių problema. Ypač nuo garso kenčia Ažupiečių gyventojai, kurie teigia, kad sprogimo garsai girdėti jau nuo balandžio mėnesio. Problema paaštrėjo, kai dėl karštų orų gyventojai laiko pravirus langus. „Kažkas baisaus!! Turistai važiuoja ir pravažiuoja…. O kaip vietiniams gyventi ,,pafrontes linijoj“, kurioj bombardavimas nesibaigia nei dieną, nei naktį“, – piktinosi viena anykštėnė. Gyventojai patys bandė spręsti problemą. „Dabar jau 23 valanda, o vis tiek šaudo kažkokia ten automatiškai. Aš į sveikatos centrą skambinau, sakė kvieskit policiją, po 23 valandos turi būti tylu“, – .teigė kita moteris. Jos įtaria, kad garsinė patranka stovi netoli esančiuose ūkininko braškynuose, tačiau stebisi, nuo kokių paukščių reikia saugotis naktį.
Anykščių seniūnas Eugenijus Pajarskas, „Nykščių“ paklaustas, ar nesikreipė kas iš gyventojų dėl šios problemos, kalbėjo, jog kol kas ne. “Tai čia turbūt naudoja ūkininkai, bet jie turėtų žinoti taisykles, iki kada galima naudoti“, – sakė šiuo metu atostogaujantis E. Pajarskas.
Dujinės garso patrankos saugo žemės ūkio pasėlius, sodus, uogynus, žuvininkystės tvenkinius ir pramoninius objektus nuo laukinių žvėrių ir paukščių daromos žalos. Plotas – apie 10 hektarų nuo laukinių žvėrių ir 2 hektarai nuo paukščių, intervalai tarp sprogimų nuo 1 iki 32 minučių, taip pat galima nustatyti serijiniais šūviais nuo 1 iki 4 kartų. Dalis ūkininkų naudoja dujines patrankas gyvulių apsaugai nuo plėšrūnų. Kaip veikia tokios patrankos – video.

NYKŠČIAI

58 komentarai

 1. ,mano nuomone visi papirkti turbut ir visi apsimeta ir vienas stumia nuo kito,istatymai negalioja lietuvelej

 2. Šūviai ištisomis naktimis

  Net prikelia iš miego. Kai kam tikriausiai gerai patepta , kad niekaip negalima sutvarkyti šio patrankų mylėtojo. Dėl kažkokio sušikto ūkininkėlio turi kentėti visi Anykštėnai. Ir jau ne pirmi metai…

 3. Atsišaudydami kovokit

 4. Svieto pabaiga

  Garsai patrankos girdisi nuo Gedimino gatvės iki miškų ūkio ir vidurnaktį ir trečią nakties. Nežinau kodėl galima kai kam nepaisyti ramybės. Plius ir vaistų pas daktarus neišsirašysi , juk su korona nesusiję.

 5. Nebesuvokiama, kas darosi Anyksciuose,miestas zolem apauges, kanalizacija upeliu bega, patrankos saudo, o valdzia apsimeta kad viskaqs gerai

 6. Jau antri metai Petraičiai taip paukščius atbaido nuo braškių,nieko stebėtino dungsi visą dieną.

 7. Kodel del kazkieno asmeniniu interesu ir naudos- didele dalis miesto gyventoju turi jaust diskomforta? Vasara neymanoma miegot prie uzdaryto lango ,o atsidarius–del periodisko trinksejimo -issimiegot ! Jau pernai kentejom..Kiek dar galima???

 8. Anykštėnė

  Tas garsas iš tikrųjų iš proto varantis, niekaip nesuprasdavau iš kur, diena tai diena, bet naktį, tai ką, jiems taisyklės negalioja?

 9. Mieli anykstenai prieš eidami miegoti kartokyte suky….Čia gera šaudyti

 10. Tai gal dar tegul ir motociklus uzdraudzia irgi garsiai birbe,o jai prastai miegate isidekit ausu kamstukus…

 11. O aš vis galvoju nakti lovoj kas čia vyksta po galais juk mieste gyvenu….

  • chi-chi-chi

   atsargai tu lovoj, gali ir paklodę ištept. geriau pampersus naudok, jeigu nebesuvoki kas vyksta ir dar su garsais.

 12. Tas žmogelis afigiel visai. Dabar aišku kas toks. Ršysim raštą pareigūnams. Gal baudos už triukšmą po 22-00h norą pokšėti apramins.

 13. Kumečiams yra ausų kamštukai,kaip rusai puls dar baisiau bus ,pratinkites

 14. sigvidaiedregviliusraimonda ir dovileerumasgiszolvirgisgavidaRenvileataiviletazydrunasaudriuszinavirgijovesjooncebroAisteneritanviliusaslinance

  Oi dieve.gyvenam centre duoda ir duoda pikset.atrodo akmenis sprogdintu neimanoma suprast.visko prigalvoji.oi ramu kurortiniam miestely .

 15. Uzkniso juodai tas poksejimas naktimis!!!!

 16. Šaudo visa naktį.garsas tikrai stiprus ,net maži vaikai krupcioja.valdžia turi atkreipti dėmesį į tokius triukšmadarius,jei ne ,tai kreipsimės kitur kas sugebės užbaigti ta nesąmone

 17. Šaudo visa naktį net maži vaikai krūpčioja.jei mūsiškė valdžia nesutvarkys ,kreipsimės kitur kas baigs ta nesamone

  • infoanykščiai

   Mielieji, Anykščių savivaldybė ir jos politikai reaguoja į bendruomenių problemas ir asmenų nusiskundimus. Ypatingą dėmesį skiriame šeimoms, visos biudžeto finansuojamos veiklos programos prioritetas šeimos. Jeigu jums reikalinga savivaldybės administracijos pagalba, nedvejodami savo prašymus teikite vieno langelio aptarnavimo sistemoje arba pasinaudodami e-demokratijos “elektroninių valdžios vartų“ sistemos pagalba. Visi gauti prašymai ar skundai nagrinėjami pagal viešo administravimo įstatymo tvarką. Primename, kad anoniminiai skundai ar pareiškimai nenagrinėjami.
   Linkime geros vasariškos nuotaikos ir būti atlaidesniems vieni kitų atžvilgiu.

   • Tai ko savivaldybė negali normaliai nyksciuos paskelbti o komentaruose juokus krečia? Ar čia tik pas svogerius nurodymas skelbti?

    • Ar tu žinai?

     oficialiems skelbimas reikia organizuoti konkursą, kainų apklausą, po to informacijos skelbimo suredagavimą paskirti kalbos specialistei kultūros -turizmo ir komunikacijos skyriuje, tada grąžinti suderinimui su administracijos direktore ir dar daug kitų, biurokratinių darbų. Kol viskas praeitų tai ir pokšėjimo sezonas baigsis. Na, o kam reikia, tą informacija jau pasiekė ir be konkurencinių intrigų.

     • Man būnant patarėju tokios bezobrazijos nebuvo. Meras pasakė ir šventa, meras paprašė- aš papkę jam nunešu…

     • oi tyk nereikia pudrinti smegenų, aiškiai savo spaudą savivaldybė turi ir dar palaižo jai visokias vietas

 18. nesupratau...

  Cia ,,bukime atlaidesniais vieni kitu atzvilgiu,, _sioj konkrecioj situacijoj reiskia ,kad turim but atlaidus sitam bukam poksejimui per naktis ,gert uspakajoncus pries miega ir …nekreipt demesio?????…ar kaip?

  • Anykštėnas

   Mano nuomone šį kartą savivaldybės informacija teisinga. Gal būt tas neįprastas pokšėjimas kai kam ir trikdo, bet supraskite, kad ūkininkas taip pat rūpinasi derliaus ir/ar gyvulių bsndos apsauga. Taigi savas, anykštėnas, o ne kokie “ velniai “ suvažiavę orgijas kelia. Čia gal žmogus savos komandos, kurį reikia palaikyti ir šiek tiek pakentėti kol vėjas į kitą pusę pasisuks…

 19. Anykštėnė

  Neturėtų trukdyti gyventojams.

 20. anykstenui

  Na taip..ne visi gi lygus tarp lygiu…Kai kam viskas galima.Tik jei jam nerupi zmoniu poilsis,kodel mums turi rupet,kad jo derliaus kilograme keliu uogu truks..Ne is kazkur suskridusiems pauksteliams,,saviems gi

 21. na jau labai nepatinka tas triuksmas . Kada viskas baigsis

 22. Baigsis uz pora trejeta savaiciu kai bus nuimtas derlius 😀 Nera cia ko raudot moksleiviai nors darbo turi uogu paskint . O zmones is ko uogienes prasivirt.

 23. Tylos sergetojas

  Nustrafuot gerai reiketu sita poksetoja, kad biski suprastu jog ne negyvenamoj saloj randasi. O dabar bbz kuo isivaizduoja per nakti poksedamas. Nu kaimo is kaimiecio neisvarysi kaip sakant..

 24. Tegu saule Lietuvoj tamsumas prasalina

  I policija kreiptasi. Laukiam rezultato.

 25. Poilsiautojas

  Aplankem savaitgali dvi seimos Anykscius, pasilikom nakvot. Tikrai labai nusivylem provincijos ramybe nakti.. Speliojom, kas ka sprogdina nakties metu. Daugiau nenorim ir kitiems nepatariam turistaut su nakvyne Anyksciuose

  • Kompanija&Q

   Pritariu. Reklamuoja ramų poilsį gamtos apsupty o realiai nuo pliauskejimo jokios ramybės.Sugadino visą savaitgalį.Teko po pirmos ,,ramios“nakties išvykti .Tad niekam nerekomenduosim poilsio su nakvyne Anyksciuose

  • Verge ,kiek atliekų palikau ??

  • atsakymas-pasiūlymas

   Mielieji, Anykščiai, tai ne kažkokios palaukės prie Anykščių miesto. Mes rūpinamės anykštėnais, kurie teikia turizmo paslaugas ir esame pasirengę kartu išspręsti problemą, kad ateityje nebūtų neigiamai atsiliepiama apie Anykščius.
   Prašome parašyti pas kokius turizmo paslaugų teikėjus buvote apsistoję, pridėkite nakvynės apmokėjimo kvitų kopijas ir prašymą kompensuoti už netinkamas sąlygas. Gavę Jūsų prašymą viską išspręsime taikiai ir tikimės abiems pusėms palankiu sprendimu.
   Rašykite mums .

   Verslo informacijos ir turizmo valdymo centras

 26. Boba piktoji

  Kreipiausi ką tik į pareigūnus. Rezultatų tikiuosi. Miegot norisi.

 27. Pokst pokst

  Šią naktį vėl buvo tas pats nesveikas poksejimas. Dieve, Dieve.

 28. Grynas issigalvojimas , gyvenu Misko g. ir jokiu saudymu negirdejau , specialiai kelis kartus nakti klausiaus .

  • Brangioji Brone

   Spesialiai klausyti nereikia…DDD Tik turintis didelių problemų su klausa gali tų salvių negirdėti.

 29. anyštėnė

  Norime ramiai prieš darbą išsimiegoti.

 30. Poksi poksi, pusynas girdi. Bet blemba, kokios ten avių bandos bliauna naktimis niekaip nesuprantu

 31. Jei valdžia nieko nesiims, patys „nuimsim“ tą derlių ir nebebus dėl ko pokšėt

 32. Šią naktį patranka taip pat veikia !!!

  Šitas triukšmadarys tarnyboms nerūpi , arba jis ant visų padėjas . Įdomu , ilgai taip tesis ???

 33. Dabar puse 2 nakties saudo uzpiso jau blet

 34. Miegotojas

  Gyvenu Azupieziuose. Netrukdo nei man nei mano šeimai tie šūviai. Nors langai į tą pusę atidaryti naktį būna. Jums gal pas daktarus reikia eiti dėl nemigos.

 35. Juokdarei paziurėkite kaip vakar nupjautas kelias iki birzinkos molėtai anyksciai jie darbuotojai nemoka dirbti su tėknika

 36. Gal „Devilstone“ velniai ateina- dėl to pokši

 37. Šianakt davė kaip reikiant !!!

  Turbūt specialiai. Tipo, jūs man vistiek nieko nepadarysit…DDD

 38. skaitytoja

  vakar saude ir sianakt saudis. cia gera saudyti labai tiktu…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.