Du kartus skaitė savo nekrologą

Dažnai žmonės jaudinasi, kaip juos atmins po mirties, ką kalbės ir t.t. Ko gero, geriausiai į tuos klausimus atsakytų Anykščiuose gyvenantis dailininkas Alvydas Latėnas, kuris savo nekrologą jau matė.

Besikalbėdami apie meną, juokavome, kad geriausiai menininkų darbus įvertina ne tada kai jie gyvi. „Po „smerties“ ir mano paveikslai pabrangs“, – pajuokavo A. Latėnas. Ir tuoj pat prisiminė, kad jau du kartus jo nekrologas buvo  išspausdintas laikraščiuose.  Tiesa, vargo dėl to daugiausiai patyrė kaimynas, kuris vis tikrina, ar dailininkas gyvas.

„Giminėje įvyko nelaimė, mirė brolis, kaimynas atbėgo pažiūrėti, ar aš gyvas, nes vietinis laikraštis parašė, kad numiriau“, – sakė A. Latėnas. Kaimyno ilgai įtikinėti, kad dar gyvas nereikėjo, o laikraštis irgi paneigimo neišspausdino, tad šią naujieną su visu nekrologu perspausdino vienas Utenos leidinys. Paklausus, koks jausmas apie save skaityti, A. Latėnas kalbėjo, kad nelabai jauku. „Ką nors juk galėjau ir išgąsdinti, kaip koks šmėkla kaimynams atrodyti“, – sakė A. Latėnas.

Beje, jis minėjo, kad prieš porą mėnesių jo gimtinėje vėl pasklido gandas, jog jo nebėra, palaidotas Anykščiuose. „Kaimynas skambina, sako, kad parduotuvėje  kalba, jog  tave palaidojo Anykščiuose“, – juokėsi A. Latėnas.

Aktyviai „laidojamas“ dailininkas šiuo metu intensyviai tapo ir atsisveikinti su šiuo pasauliu dar neskuba.

 

Linas BITVINSKAS

2 Komentarai

  1. Buvau sutikes ši dailininka- vaizdelis liudnas- be lazdos nebepaeina

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.