Drauge su mobiliuoju laiškininku – paštas į namus

Jau šią vasarą Anykščių rajono kaimo žmonėms kėblinti kelis ar net keliolika kilometrų iki artimiausio veikiančio pašto skyriaus nebereikės. Į namų duris dažniau belsis laiškininkai, kurie dabar atvyks ne tik pristatyti laiškų ar spaudos leidinių, išmokėti pensijų, bet ir tuomet, kai prireiks pašto paslaugų. Tereiks telefonu išsikviesti į namus mobilųjį laiškininką.
Ši naujovė jau sėkmingai įgyvendinta Radviliškio ir Utenos rajonuose, kur žmonės įvertino atsiradusias žymiai didesnes galimybes pasinaudoti pašto paslaugomis.
„Iš pradžių bijojome, kad pašto veikla sutriks, o pašto paslaugos išvis pas mus bus nebepasiekiamos. Prisiklausėme visokiausių gandų ir gąsdinimų.

Tačiau dabar su kaimynėmis esame ramios. Štai, tik vakar paskambinau ir išsikviečiau, o šiandien iš pat ryto į namus jau atkeliavo mūsų apylinkės mobilusis paštininkas, be jokio vargo atidaviau siuntą, suruoštą anūkei“, – pasakojo Šaukoto seniūnijos (Radviliškio r.) gyventoja Jadvyga.
„Man gerai, kad nebereikia važiuoti į paštą, nes dabar paštininkas ieškos kelio į mano namus. O anksčiau būdavo ir nepatogumų – nespėjai iki pusės dvyliktos, ir paštą rasdavai jau uždarytą. Arba atvažiuoju į paštą siuntos, o ją jau pasiėmęs paštininkas. Taip ir prasilenkinėdavom", – juokėsi Papušynio kaime (Radviliškio raj.) ūkininkaujantis Ernestas Simonaitis.
Mažiau nei pusdienį veikiančius nedidelius kaimo pašto skyrius pakeisiantys mobilieji laiškininkai neaplenks net ir atokiausiai Anykščių rajone gyvenančių žmonių.
Nemokamai išsikviesti į namus atvyksiantį mobilųjį laiškininką bus galima jau rugpjūčio viduryje. Tokią galimybę turės dabartinių Debeikių, Kurklių, Viešintų, Andrioniškio, Traupio, Skiemonių, Surdegio paštų aptarnaujami gyventojai. Tuo tarpu Anykščių, Kavarsko, Svėdasų ir Troškūnų paštai gyventojus aptarnaus įprastai.
Netrukus Anykščių krašto žmonės savo pašto dėžutėse sulauks išsamios informacijos, kaip pasinaudoti mobiliųjų laiškininkų teikiamomis pašto paslaugomis.
Pašto paslaugos – ten, kur patogiausia
Nuo šiol bus galima pasirinkti sau priimtiniausią būdą, kaip pasinaudoti pašto paslaugomis. Paslaugos bus teikiamos namuose, iš anksto išsikvietus laiškininką telefonu 8 700 55 400 (iškviesto laiškininko atvykimas į namus – nemokamas). Ir toliau pašto bei finansinės paslaugos bus teikiamos stacionariai – centrinėse kaimiškų seniūnijų vietose gyventojų antradieniais – šeštadieniais lauks mobilusis laiškininkas.
Apie vietas ir laiką, kur žmones aptarnaus laiškininkai, netrukus bus paskelbta. Informacija bus skelbiama spaudoje, seniūnijos patalpose esančiose skelbimų lentose, ant pašto dėžučių, internetiniame Lietuvos pašto tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt arba paskambinus 8 700 55 400.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.