Dizainerės anykštėnes mokė madingai rengtis

Praėjusį penktadienį Anykščių menų inkubatoriuje vyko dizainerės  Kristinos Krupenytės susitikimas su anykštėnais, kurio metu ji pasakojo apie šių ir kitų  metų mados tendencijas.

Anykštėnė dizainerė mados pasaulyje dirba apie du dešimtmečius. K. Krupenytė pasakojo, kad savo dizainerės karjerą pradėjo nuo moteriškų drabužių modeliavimo, dalyvavo konkursuose parodose, mados savaitėse, mados infekcijose. Kaip pasakojo pati dizainerė, jos seneliai Pakniai buvo siuvėjai, proseneliai Sankt Peterburge turėjo siuvyklą, tad ir ji nesistebi, jog nuo jaunystės žinojo, kuo bus užaugusi. Pasak dizainerės, ji mėgsta dirbti su standžiomis medžiagomis, jungi į visumą priešingus dalykus. Kristina Kruopienytė – ne tik viena žinomiausių Lietuvos mados dizainerių. Jos kuriamas išskirtinės urbanistinės mados prekės ženklas KK pripažintas taip pat ir tarptautiniu mastu.

Po susitikimo su anykštėnais, dizainerės Kristina Kruopienytė ir Rita Kaupelienė individualiai konsultavo norinčias išgirsti praktinius stiliaus patarimus moteris, kad padėtų atrasti tinkamus rūbų modelius, pabrėžiančius kiekvienos moters unikalumą bei grožį.
Gegužės 11 dieną 11 valandą Anykščių turgavietėje vyko renginys „Madinga. Kūrybinga. Atsakinga“. Renginio metu anykštėnės  ant turgavietėje sumontuoto podiumo demonstravo jaunų dizainerių Evelinos Kupšytės kolekciją „Tikkun Olam“,  Esterės Gedvilaitės Valatkienės  kolekciją „Savęs paieška“ ir Indrės Vaitkevičiūtės kolekciją „Aukso ieškotoja“.  Kolekcijas pristatė J. Biliūno gimnazijos moksleivės, kurias į madų demonstravimą atlydėjo šeimos nariai.  Nedrąsiai podiumu žengiančios mergaitės sulaukė gausių plojimų ir žiūrovų palaikymo.
Tačiau visus itin sužavėjo pagrindinė kolekcija „Anykštėnė – madinga. Kūrybinga. Atsakinga“. Tai buvo dizainerių Kristinos Kruopenytės ir Ritos Kaupelienės kolekcija iš šeštadienio rytą dėvėtų drabužių turgelyje atrinktų rūbų, kurią pristatė stilingos anykštėnės. Kaip teigė dizainerė R. Kaupelienė, „Šia kolekcija mes norėjome parodyti, kad ir turguje galima rasti puikių madingų rūbų“.

„Dizaino savaitė“ Anykščiuose organizatoriai: Anykščių menų inkubatorius – menų studija, Šiaurės šalių ministrų biuras Lietuvoje.
Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba ir  Anykščių rajono savivaldybė.

Dalina RUPINSKIENĖ

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.