Šiukšlintojai palieka net telefonų numerius

Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Šulskus sako, jog nustatyti asmenis, neleistinoje vietoje išmetusius įvairias atliekas, dažniausiai nebūna sudėtinga, nes juos identifikuoti padeda apie tai pranešę gyventojai.
Nutirpus sniegui, „žaliojo patrulio“ pagrindinis rūpestis – surasti būdų, kad nevalyvi anykštėnai visgi susitvarkytų. Priverstų atliekų aptinkama net ir pastatuose, kuriuose kiek rečiau apsilanko jų savininkai. Didžioji dalis šiukšlintojų yra nustatomi ir patys susitvarko. Beje, kad tai jie atliktų L. Šulskui yra tekę taikyti ir griežtesnes poveikio priemones.
„Aišku, niekas nepuola sakyti, kad čia mano darbas, tačiau pateikus tuos įrodymus, prisipažįsta. Dauguma. Kol kas neteko susidurti su piktybiniais, kurie viską neigtų. Randam kompromisą ir dažniausiai jie patys susitvarko. Bausti nėra pagrindinis tikslas. Siekiame tik surasti ir sutvarkyti. Geriausiai yra, kai tas, kuris prišiukšlino, ir susirenka. Tada tikrai praeina noras ateityje tuo užsiimti“, – kalbėjo L. Šulskus.
Kurioziškiausias paskutinis įvykis su šiukšlintojais, specialisto teigimu, nutiko vadinamojoje Kriokšlio poilsiavietėje prie Rubikių ežero. Poilsiautojams skirtus konteinerius pastoviai kažkas užversdavo atliekomis iš namų ūkio. Vieno patikrinimo metu buvo aptiktas vokas, ant kurio ir šiukšlintojo adresas. Pastarajam skirtas įspėjimas. Tačiau, jei reikalo būtų ėmęsi aplinkosaugininkai arba policija be surašyto protokolo ir nemenkos baudos neapsieitų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.